Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minek bonyolítja túl mindenki...

Minek bonyolítja túl mindenki a diétákat?

Figyelt kérdés
Úgyértem, minek ez a mg-ra pontos mérés meg ilyenek? Sokkal egyszerűbben is ellehet érni azt, amit akarunk (szerintem), ha egy kis életmódváltáson esünk át. És nem is olyan komolyan, gondolok itt: kevesebb szénhidrát zsír cukor, több mozgás - és egy pár héten vagy hónapon belül már látványos eredménye is van. Vagy nincs igazam?
2009. aug. 14. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
igazad van, de ez inkább azokra igaz akiken nagy a súlyfelesleg és tényleg gyökeresen változtatnak. de pl rajtam 1-2 kiló van , nem eszek kenyeret lisztes dolgokat, sem édességet és cukrot, naponta többször eszem sok zöldséget fehér húsokat, hetente legalább 3x de van hogy 5-6x 40 percet edzem és mégsem tudom lefogyni azt a kis felesleget. Szóval nálam már szigorúan figyelni kéne miből mennyit eszem.
2009. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, lehetne így is, ahogy te mondod. De gondolj bele, ez túl egyszerű volna! Nem tartozik a sztárdiéták közé, túl hétköznapi! :D :D :D

Azt vettem észre, hogy manapság a legtöbb ember kampányszerűen fogyózik. Ha elérte a maga által kitűzött célt, akkor kényelmesen hátradől, és megünnepli egy tortával. Vagyis marad minden a régiben! És persze a fogyás lehetőleg 1-2 hét alatt bekövetkezzen, mert úgy az igazán látványos. :D

Igen, életmódváltásra lenne szükség, nem grammokra kiszámolt ételre vagy akár több hónapos önsanyargatásra!

2009. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak az emberek lusták, inkább kerülő utakat keresnek, avagy: akinek elég akaratereje van a változtatáshoz, az eleve nem is hízik meg, vagy öneejéből lefogy.
2009. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát én 7kg-t fogytam és büszke vagyok rá, úgy, hogy semmi komoly változást nem hoztam, csak kevesebb édességet ettem meg szénhidrát meg ilyeneket. nemkövetve semmi diétát, sajátot "kifejlesztettem". és tartom már 3-4hónapja.

Már csak a hasamon maradt főleg zsír, azt szerintem ha így folytatom, simán leadhatom... sok zöldség hús ilyesmi... és sok - nagyon sok mozgás. meg olvasgattam, lehet hogy kilók le se mennek, vagy épp feljön, de az izom, vagy pont hogy zsírt adok le és izom lép a helyébe. Szerintetek is működni fog még így amit akarok?

2009. aug. 14. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem mindenkinek elég :)

Én pl szülés előtt simán tudtam fogyni úgy, ahogy te is írtad, most meg ezzel a "módszerrel" max annyit érek el, hogy nem hízok.


Nagyon sok dologtól függ, hogy valaki könnyen fogy-e vagy sem, legfőképpen a hormonoktól, hogy csak magamat említsem :)


23 évesen hízókúráztam, semmi eredménye nem volt, most meg fogyókúra mellett sem fogyok, pedig most még mozgás is van az életemben. És ugyanaz az ember vagyok.

2009. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
nem mg-ra, csak grammra pontosan kell kiszámolni. És nem a kiló számít, hanem az izom/zsír arány. Tehát az nem mérvadó hogy te 7 kilót fogytál. Az lenne mérvadó ha midnezt úgy hogy mostmár csak 4-5%-os a testzsírod (ami már közelít egy komolyabb sportolóéhoz, látszanak az erek stb.). Ami grammra kiszámolt diéta nélkül kizárt!
2009. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Édesem, 4-5%-os testzsír az csak a leghardcore-abb testépítőknek van. A normális testzsírszázalék az személy, nem, kor, genetikafüggően 12-20% körül van.


Én nem bonyolítottam túl a diétát. Sovány húsokat részesítek előnyben, kevés szénhidráttal, zsírral, csak vizet iszom, 0 alkohol meg szemétkóla meg ilyesmi, mellette konditerembe járok izmosodni, meg gyalogolni, úszni, biciklizni, futni, hogy fogyjak. 4 hónap alatt 10 kilóval kevesebbet mutat a mérlet, még szeretnék olyan négy kiló zsírt leadni, és akkor szép kockás lenne a hasam, illetve 85 kilót nyomok fekve, ami nem rossz teljesítmény, sokat erősödtem ez alatt a négy hónap alatt.


Soha, egyetlen percet sem éheztem a 4 hónap alatt. Naponta 6+ kiegyensúlyozott, kis étkezést tartok. Persze, nehéz volt megállni, hogy mindenki zabálja körülöttem a csokikat, meg édességeket, de korán sem lehetetlen és maximálisan boldogít a tudat, hogy mekkora metamorfózison esek át.


Tehát aki azt állítja, hogy egy túlsúlyos ember fogyásához egy atomfizikusi diploma meg tíz év orvosi egyetem kell, az el van tévedve. A probléma az, hogy a sok retardált egyén a média és a nőklapja meg a szomszéd mancinéni által eléhányt tanácsokat és diétákat akarja követni. A különböző szennylapok, szennyszájtok (femina, hoxa, nőklapja, satöbbi) televannak a legborzasztóbbnál legborzasztóbb szarokkal, amiknek tudományos alapja, haszna nulla, de inkább minusz egy, a károkozása miatt, sőt, a gyakorikérdések fogyókúra és egészség és szépség rovatában is a hozzászólások és kérdések 95%-a szemét.


A probléma ott kezdődik, hogy az emberek többsége azt sem tudja, hogy mi az a szénhidrát és miben van, lövése sincs a makrotápanyagokról sem, nem hogy a mikrotápanyagokról. Ezt egy pár órás utánaolvasással, guglizással felületesen pótolni lehet - ennyi már elég egy eredményes fogyáshoz. Ha maximalizálni akarod, akkor meg még pár nap tanulás.


Persze, persze, ha olimpiai élsportoló, vagy profi testépítő vagy, akkor oda kell figyelni a grammokra, meg mindenre, hogy csökentsd azt az utolsó pár lehetséges testzsírszázalékot is.


Hízókúráztál és nem volt eredménye? Ne nevettess. Gondolom milyen hatékonyan csináltad.

Szültél és nem tudsz lefogyni? Ne nevettess, gondolom milyen hatékonyan csinálod.

Az emberek egy része ráfogja az alkatára, a genetikájára, a betegségére, a kutyájára, a gazdasági válságra, a globális felmelegedésre, a Bush kormányra a sikertelenségét, az akaraterejének hiányát, a butaságát.

2009. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előttem kommentelőhöz írnék: Az amit leírtál teljesen igaz! De amit a végén fejtegettél, hogy az emberek erre és arra fogják rá a sikertelen fogyókúrájukat csak részben igaz! Ha valakinek nincs pénze, az nem tud olyan minőségi dolgokat, kajákat venni mint az, akinek telik rá! Pl.: nálunk most kölcsön kölcsön hátán ( a munkaadó okozta gond miatt)szószerint a 0 voltunk/vagyunk, nem tehetjük meg, hogy minden nap csirkehúst, salátákat együnk( ma kivételesen ezt ebédeltem)! Pedig ilyen sz@r helyen, mint a lild, vásárolunk!...


Miért ne foghatná valaki a betegségére, ha nem tud tornázni? Nekem is emésztési problémáim vannak, ebből kifolyólag tudom, hogy egy ilyen embernek hogyan kell étkeznie! De ez csak én vagyok! Vannak akik sokkal súlyosabb betegség miatt híznak el vagy fogynak csontsoványra...Te egy beteg ember túlsúlyát képes vagy a lomhaságára fogni!? Szerintem egy kis toleranciát kéne gyakorolnod!

Az más tészta, hogy vannak olyan emberkék, akik azért, hogy ne keljen tornázniuk, diétázniuk bármit képesek kitalálni! De Te általánosítottál! Ez nem szép dolog!

2009. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jav.: 'Miért ne foghatná valaki a betegségére, ha nem tud tornázni, diétázni?'
2009. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és az utolsó 2 válaszadó különösen tetszik, és nem értem, miért kellett lepontozni az utolsó előttit, fáj az igazság?
2009. aug. 21. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!