Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázni beteg embernek...

Fogyókúrázni beteg embernek lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párom szerint megismerkedésünk óta nagyon kigömbölyödtem,és a régi alakom jobban tetszett nekem is és neki is. Változtatni szeretnék rajta, egy pár kilót ledobni,csak az a probléma,hogy szivbeteg vagyok és így nem nagyon tudok futni, edzeni. Esteleg nagyon keveset. A 90 napossal már próbálkoztam, sikertelenül. Egyébként 172cm magas vagyok és kb. 80kg.:( Nagyon örülnék ha valaki tudna valami hasznosat mondani. Köszönöm szépen!
2009. jan. 16. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű sétával is lehet fogyni, de akkor két-három naponta sétálj legalább 2 órát. Már ha azt szabad. Esetleg ha lehet akkor tempósabban.
2009. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az orvos tud segíteni.
2009. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az intenzív, vagyis a magas pulzuson történő testmozgást kell kerülnöd,helyette sétálj,táncolj kedvenc zenédre, végezz 1-2 felülést, a lényeg, hogy a szívet ne terheld.

Egyél sokszor keveset, sok zöldséget és gyümit, kevés zsíros, és cukros ételt, és a vacsid legyen valami könnyű, a legjobb, ha fehérje.Igyál minden nap 3l folyadékot.

Sok sikert:)

2009. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, a 90 napos miert nem jott be neked?
2009. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 90 napos nem segített, hiába betartottam mindent egy gramm nem ment le rólam, mondjuk lehet valami betegség miatt,nem tudom! :(

2009. jan. 16. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívbetegként is fogyhatsz, még akár hasznos is lehet. Hiszen a plusz súly terheli a szívet. S ahogy írod nincs is túl sok súlyfelesleged ez szépen lassan ledolgozható.

Ellentétben azzal aki azt írta,hogy orvosod tudja én azt mondom az orvos nem tudja! Keress fel egy dietetikust aki segít az étrended összeállításában, megváltoztatásában. S keress olyan mozgásformát ami nem terheli a szíved, mint pl amit feljebb írt egy válaszoló.

A fogyásod alapja mindenképpen a rendszeresség, a rendszeres étkezés és mozgás lenne. Az étkezéseid pedig alapvetően az egészséges táplálkozásnak megfelelő étrend.

Dietetikus

2009. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok hülye orvos van de azért néha hasznos megfogadni a tanácsaikat, főleg egy szívbetegnél...
2009. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

22:03

Nem azt írtam,hogy hülye az orvos, csak azt hogy beteg ember diétájában nem kompetens.

Egy szívbeteg ember esetében ez úgy működik,hogy az orvos tesz egy javaslatot pl arra, hogy fogyni a kéne a páciensnek és jó esetben dietetikushoz küldi. Aki a betegség és a beteg eredményei , szokásai ismeretében egyénre szabott diétát állít össze. S még jobb esetben nem csak összeállítja hanem ha a kliens is együtt működik akkor segít is a diéta betartásában, kontrollálja azt.

De sajnos saját tapasztalatból tudom eljön megcsináljuk az első tanácsadást amin elmondom mit és hogyan kéne változtzatni és adok neki tájékoztató anyagot, gyakorlatilag ellátom mindennel amire a kezdéshez szüksége van. Aztán megbeszéljük ,hogy 1 hónap múlva ismét találkozunk, addigra kérem hozzon magával egy táplálkozási naplót és egy mozgás naplót, esetleg ha olyan betegsége van kérek még külön folyadék naplót stb.. De aztán a kliens elfelejt visszajönni.

Így nagyon nehéz segíteni bárkinek is. S ez nem csak akkor van így ha magánpraxisban kérem, hanem a kórházban is így van. Pedig oda csak vissza- be kellene jönnie és ingyen segítek.


Az orvos a diétában azért nem kompetens mert az orvos egyetem alatt ( abban a 6- 12 évben) nem tanul dietétikát, csak ahhoz közeli valamit,aminek ismeretében megtudja mondani milyen típusú diétát javasol. Nálunk inkább tájékoztató jellegű ez a tárgy. Én a dietetikus 4 évig ezt tanultam és a munkám során ezt tökéletesítem, tehát a tudásom e téren sokkal mélyebb. Ugyan így én nem vagyok kompetens mondjuk egy szívbeteg magas vérnyomására és magas koleszterinjére megmondani milyen gyógyszert szedjen. De azt megmondatom véleményem szerint szükség lenne rá és ezt beszélje meg a kezelő orvosával.

Nem hülye orvosokról beszéltem. Inkorrekt lenne részemről.

Dietetikus

2009. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!