Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hirdeti itt mindenki az...

Miért hirdeti itt mindenki az életmódváltást?

Figyelt kérdés

Nem akarok vitázni,de szerintem 10 ember közül 1 táplálkozik valóban úgy, ahogy itt sokan "megkövetelik": zöldség,gyümölcs,sovány húsok/tejtermékek,stb.

A másik meg az,hogy állítólag CSAK ilyen étrenddel lehet megőrzini az alakot. Ez röhejes. Nem lenne elég a két kezem és lábam ujjai, hogy megszámoljam hány sovány ismerősöm van, akinek kedvencei a sültkrumpli,nokedli,pörkölt,stb.


Akkor mik ezek a baromságok ? Miért teszi mindenki magát, hogy egy másik bolygón élünk ? Itt igenis a legtöbb ember NEM "vált életmódot" és a legtöbb sovány ember NEM táplálkozik tudatosan


2010. dec. 4. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az ektomorf alkatúak, nekik soha életükben nem volt gondjuk a súlyukkal, pedig zabálnak sütit csokival és csülköspacallal.

És vannak az endomorf alkatúak, akik élethosszan fogyókúráznak, és valóban ha nem tartanak egy egészséges étrendet miután lefogytak (amit szintén csak diétával lehet) akkor vissza fognak hízni.

Ez van. Genetika. Aki nem hajlamos rá ehet bármit, de ők nem tesznek fel fogyókúrás kérdéseket itt.

Aki viszont szerencsétlen alkat, az csakis jó diétával fogyhat, és utána is vigyáznia kell, ha nem is olyan szigorúan mint a diéta alatt.

2010. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A sovány egészségtelenül evők később fogják megszívni(sajnos)Az,hogy nem híznak,nem azt jelenti,hogy mindent elnyel a szervezetük büntetlenül.A legtöbb ember tényleg csak akkor vált életmódot,mikor már befigyelt valami betegség.Ez elég gázos.
2010. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a sovanysagert van hirdetve az egeszseges eletmod, hanem az eltunyulas, szivbajok, cokorbetegseg stb-k ellen.
2010. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező nem vagy tisztában az életmódváltás fogalmával sem.

Ez nem csak a táplálkozást foglalja magában, hanem több tényezőt, amik egymástól függetlenül is hatással vannak a testre (itt testsúly/alak).

2010. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nostro the overlord ***** válasza:
56%
Itt nem a soványságról van szó, hanem az alacsony testzsírszázalékról. Sovány lehet valaki de attól még nem kockás a hasa. Ahhoz, hogy azt elérje valaki ahhoz étrendet kell módosítani. Az edzés pedig szerintem alapvető, mindenkinek mozognia kéne egy héten legalább 4 órát. Na már most, ha van egy kövér ember és neki ő kocka hasat akar csinálni akkor az eddigi tv chips kombót fel kell váltania edzés hús kombóra. Ez számára egy életmód váltás.
2010. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Minden igaz, amit leírtál, kivéve az utolsó mondatot. :) Bocs, ebben a formában az is igaz, mert benne van a "sovány" szó.

"Itt igenis a legtöbb ember NEM "vált életmódot" és a legtöbb ember NEM táplálkozik tudatosan" - az már nem igaz.

Életmódváltás volt nálam pl. az, hogy elkezdtem reggelizgetni, leszoktam a "cigi-kávé reggeliről", majd délben-este lesz valami, és jobban érzem magam azóta. Valami szendvics: sajt, párizsi, vagy más felvágott, esetleg néha lekváros kenyér fél lityó teával, vagy tejtermékkel, hogy rágjak és igyak valamit, amitől "bekapcsol" a szervezetem.

Egészségesen táplálkozok délben, mert olyan kajákat adnak üzemi konyhán, amit egyedül itthon nem csinálnék meg magamnak. Heti kétszer főzelék van a menüben, és finomak is. Igaz egyszer tészta is van, egyszer pörkölt, egyszer meg sovány húsos menü.

Egészségesen eszek esténként is, mert vagy megeszek egy szelet kenyeret, vagy egy almát, vagy csak gyümölcsjoghurtot, de gyakorlatilag minimális mennyiséget.

Mindent eszek. De ott van benne a tudatosság, hogy ha érzem, hogy kezdek elhízni, délben nem veszek még desszertet is a menühöz. Egyrészt drága, másrészt van akaraterőm. Vagy fél adagot kérek, ha látom, hogy sok és tömény. Reggelire sem eszek soha töményet, ébredés után nem is kívánom. Vagy nem veszek meg ilyen csipszes sz.rságokat estére a tévé mellé. Meg fél évbe egyszer járok mekibe, de utána meg is érzem, hogy megettem a sz.r kaját, ami felfúj.

Akinek kedvence a pörkölt, az se minden nap azt eszik, csak egy héten egyszer. Ezt is be kell látni. A többiszer meg más kajákat is. És lehet, hogy látod, hogy két adagot is megeszik egyszerre "sovány" létére és nem hízik semmit, mert utána bejárja a fél várost, vagy felvág 2 mázsa fát, vagy felássa a kertet, amihez kell az energia. Más meg beül a tévé elé és egyből ráköt minden. Utána meg már rohadt nehéz leadni valamennyit is. Főleg, ha továbbra is te is két adagokat akarsz enni, mint a "sovány".

2010. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kisnita ***** válasza:

Én igazán nagyon nagyon irigylem azokat a vékony ismerőseidet akik sült krumplit meg ilyen kajákat ehetnek és nem kövérek. Kár, hogy én nem vagyok ilyen fajta. Van aki még a víztől is hízik:S A családunkban mindenki húsosabb az átlagnál és nem azért mert olyan egészségtelenül táplálkoznak hanem mert ilyenek a génjeink.

Anyósom is sokszor szokta mondani, hogy ha ő annyit enne meg azt ami jól esik akkor olyan lenne mint egy ház mert ő is ilyen fajta. A párom viszont az apjára ütött, megehetnek egy lovat is akkor is jól néznek ki és nem híznak el.

Még egy példa csak hogy értsd mire gondolok. A legjobb barátnőm 160 cm kb és 45 kg. Annyit eszik mint ló, de komolyan én 169 cm-sen és 76 kg-san a felét nem eszem meg mint ő. Mikor terhes voltam rengeteget ettem, elmentünk pizzázni és megettem egy fél pizzát ő meg két egészet és utána még bevert 2 sütit meg fél liter kólát!!!! Ne tudd meg hogy irigyeljük egymást... én azért mert hízékony vagyok ő meg azért irigyel engem mert nem tud hízni. Most két hónapja minden este zsíros kenyeret eszik és semmit nem hízott. (Jaj szegény, ha ráérek majd sajnálom :D)

2010. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Láttam egy műsorban, hogy megmérték három ember testzsír-százalékát. A legvéknyabbnak volt a legmagasabb, pedig határozottan vékony volt... Sült krumpli, kóla, hamburger, ezeket ette. Igaz, hogy egyelőre nem hízott tőle, de mi lesz vele 20 év múlva???
2010. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én sok olyan hízni képtelen , sovány embert ismerek, aki idősebb korára vagy szülés után meghízott.
2010. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, kedvellek. Ez bennem is minden alkalommal felmerül, amikor idejövök. A modorosblogon lassan már érne egy bejegyzést a "modoros életmódváltó" emberkategória.
2010. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!