Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás voltam, egy hónapja...

Anorexiás voltam, egy hónapja viszont elkezdtem rendesen enni, de egyáltalán nem fogyókúrásan. Felszedtem 7 kilót, amit szeretnék mostmár egésségesen leadni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 19:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én is anorexiás voltam, így beavatottként mondhatom: ha ilyen paraméterekkel te még fogyni akarsz (mindegy, mennyit), akkor nem gyógyultál meg.

Nagyon vékony lehetsz, semmi szükséged fogyásra. Természetes, hogy feljött az a pár kiló, a tested így jobban érzi magát, de még így is bőven sovány vagy. Sportolj, izmosodj kicsit, és kerülj ki a számok rabásgából. Vagy maradhatsz örökké beteg, de akkor nem lesz valami szép életed.

2010. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hy,én is azt mondom magamra,hogy gyógyult vagyok, s ennyi a súlyom, de 170 magas vagyok.Ameddig még soknak érzed ezt, s fogyni akarsz,addig nem vagy stabill.Lehet,hogy anorexiásnak már nem minősülsz, de az agyadat még nem sikerült átállítanod.Ez a legnehezebb. Vigyázz a bulimiával, ilyenkor szoktak beleesni,én is az anorexiából kigyógyulva lettem bulimiás, s még mindig az vagyok.Szerintem mond el a környezetednek,anyudnak vagy bárkinek,hogy fokozottan figyeljenek rád!Ha még nem vagy elég erős,akkor kell az ilyen kontroll,akár úgy is,hogy megmondják mit egyél...hirtelen ennyi.22/L
2010. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 13. 15:22
 14/16 anonim ***** válasza:
ha elkezdessz fogyni, akár egy dekát is, vagy csak ezzel foglalkozni, megint anorexiás leszel. Ne fogyózni kezdj, hanem keresd fel a pszchológusodat, gyorsan!
2010. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Figyelj csak! Pont itt van a tévedésed:

"nem érzed jól magad"

- erre _tévesen- azt hiszed, ha leadsz pár kilót,akkor jobb lezs. Lehet. De az csak látszat. Az igazi oka annnak, hoyg nem érzed jól magadat a bőrödben, valami más. Szt kell megtalálni: hoyg valójában mi zavar. DE NEM a kilók. Ez az első válaszod, mert ezt begyekoroltad:kiépültek az agyadban az idegpályák. Rossz érzés - kilók. De ez HAMIS. Sok idő, míg ezek akapcsolatok eltűnnek. Addig figyelned kell! Ez az els válaszod - de hamis. Meg kell keresned az igazi álszt?: mitől érzed kicsit rosszabbul magadta. És azt az okot kell megszüntetni.

Lehet hogy neked a sikeres fogyókúra sikerélményt nyújtott. Akkor másban kell most sikert találnod. Kérd a családod és az orvosod segítségét, mielőtt visszaesnél. Gyakori a visszaesés, de egyre ritkább lesz.

2010. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meg is van akkor. Te magad írtad, hogy barátnőm bizti azét csini így, mert izmos, te meg nem. Ha fogysz 7 kilót izmosabb leszel szerinted? Inkább sportolj és egyél rendesen, azzal jobbat teszel magadnak.
2010. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!