Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Tartotok a...

Kisnita kérdése:

Fogyókúrázók! Tartotok a közeledő ünnepektől és a velük járó nagy "zabálásoktól"? Hogyan fogjátok türtőztetni magatokat? Vagy erre a pár napra felhagytok a fogyókúrával és elengeditek magatokat egy picit?

Figyelt kérdés

Én legjobban a "tukmálós" meg "tömős" rokonságtól tartok! Na egyél még egy kicsit, egy sütitől még senki nem hízott el, stb stb. Az én családomban csupa ilyen ember van, főleg a nagymamám ilyen szerintem ő azt hiszi, hogy éhezek :D Tuti, hogy észreveszi, hogy fogytam néhány kilót és tömni akar majd ezerrel, sőt még hazára is be fog csomagolni egy fél disznót. Szerintem nehéz lesz erőt vennem magamon, hogy ne most adjam a fel a dolgot mert egyébként elégedett vagyok az eddig elért eredménnyel és szeretném még folytatni.

Kíváncsi vagyok más fogyókúrához hogyan vélekedik erről. Nektek milyen trükkjeitek vannak vagy hogyan szeretnétek kivitelezni az ünnepeket?


2010. dec. 13. 15:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is mindig nagy kajálások vannak karácsonykor. Én ma kezdtem fogyózni, nem akarok félbeszakítani ez miatt. Úgyhogy azt fogom csinálni, hogy - mivel általában húsos ételek vannak - eszem husit meg halat, de svanyúságot eszem hozzá, köretet csak minimálisat. Vendégségbe nem megyünk, de az itthoni sütiket azért megkóstolom - reggelire fogok azt enni, és csak mindenből egy keveset. :)

2010. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Bocsi az elgépelésekért, sötét van. :)
2010. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
59%
Én sajnos karácsonykor és húsvétkor mindig bezabálok....:D
2010. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Antóniaa ***** válasza:
Tök vicces.. attól mert karácsony, még nem kell halálra enni magunkat... Minden nap eszünk ebédet és vacsorát, csak most egy kicsit más formában. Lehet olyan ételeket választani, ami nem hízlal.. Illetve ünnepek alatt is lehet tornázni, mozogni egy kicsit, én úgy gondolom...
2010. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

szia. én is ettől tartottam, de elláttak néhány hasznos tanáccsal: étkezés előtt hajts fel egy nagy pohár vizet, már attól eltelsz. sokáig egyél, addig ne állj fel az asztaltól, amíg 20 percet ott nem ültél. Persze nem azt mondom, hogy 20 perc alatt abáld fel az egész terülj terülj asztalkámat, 5 fogást, hanem azt, hogy lassan. nekem 20 percbe telik 2 nagykanál rizs és 2 csirkemell elfogyasztása, megtanultam lassan enni. ettől is el fogsz telni. nálam a süti bűvös száma a 3 lesz, annál többet nem :) de ennyit lelkifurka nélkül megengedhetsz magadnak, egy évben egyszer van karácsony! a nagymamádnak meg mondd meg, hogy higgye el: jól laktál, nem éhezel, ennyi. ha elkezdenek tömködni, állj fel, és menj ki egy kicsit a levegőre. amit pedig elcsomagol, felélheted akár 1 hétre felosztva, vagy majd a család többi tagja megeszi :)tavaly még én sem tudtam ezeket, de idén már egyáltalán nem félek. mert agyban eldöntöttem :)

Kellemes, szép, örömekben gazdag karácsonyt, eredményes fogyást! )

egy hasonlóan fogyókúrázó, tömős családdal rendelkező 16 éves lány :)

2010. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
szerintem a legjobb módszer az ilyen "zabáltatás" ellen, ha szedsz egy keveset és iszonyú lassan eszel és akkor nem veszik észre, hogy te kevesebbet ettél, mint a többiek. A lényeg, hogy ne az elsők között fejezd be az adott fogást, mert mindig azokat etetik még tovább, akik az elsők:) nálam ez a módszer bevált!
2010. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:07


Nem a karácsony nem sima ebéd, és vacsora kicsit nagyobb adagban.

Minden nap más rokonhoz mész (egy nap akár többhöz is) Minden nap zsíros kajákat eszel, mindenki eszik jó sokat, nem bírod ki, hogy te megelégedj egy normális adaggal. Na meg persze a sütik....Minden háznál csak kínálgatják, hogy na egyél már még egyet, és persze eszem, is, mert nagyon finomak! Egy évbe ennyi bűnözés+húsvét belefér.Ha utána vissza térsz a rendes étrendhez, esetleg kicsit több mozgás, nem lesz nagy gond.

2010. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hogy írt! 15:45! Én is Updatelek :D
2010. dec. 13. 16:47
 19/29 anonim ***** válasza:
nem félek mivel tudom már a mértéket. sosem eszem tele magam és ünnepek alatt sem hanyagolom el a sportolást. pl ha hús van rizzsel akkor csak a húst eszem meg , valami salátával. nem eszek nehéz köreteket. na meg nem eszek 3 fogásos menüt sosem, nem is férne belém annyi kaja. mindig csak egy picit eszek mindenből tehát ha sütit akarok enni akkor eszek pár darabot és kész, nem fogok hízni.
2010. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen vagyok hízni. Fogyózom, 8 hónap alatt adtam le 11 kg-t, de persze rengetegszer bűnöztem, néha napokig eszembe se jutott hogy fogyózom. Ennek lett az az eredménye, mármint a lassú fogyásnak, hogy nem tudok hízni! Mikuláskor is bezabáltam tömérdeklen mennyiségű csokoládét, 2 nap múlva ráálltam a mérlegre, és fogytam is pár dekát.:) Ja és egyszer se mozogtam. Egyszer se!:DDD Szóval karácsonykor se fogok hízni. Talán még fogyok is.
2010. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!