Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvagyok keseredve! Hogyan...

Elvagyok keseredve! Hogyan vegyem rá magam a mozgásra? Mert tudom, hogy ennyi idősen még nem nekem való a diéta.

Figyelt kérdés
170 cm-hez 74 kg vagyok, lány létemre! Nagyon rosszul érzem már magam így :( Szeretnék lefogyni, de tudom hogy nem lehet ilyen idős korban fogyókúrázni, de a mozgásra meg nem tudom rávenni magam! Mindig tanálok valamilyen kifogást. Pl, ma végre sikerült rávennem magam egy kis tornára, de pár gyakorlat után úgy kifáradok, hogy pihenek, aztán nem folytatom mert szabad a gép, még tanulni kell, macskázni, stb... nagyon lusta vagyok! Mondtam anyának, de ő nem akar segíteni, mindent rám fog, hogy akarat kérdése, az eszébe sem jut hogy ő veszi a sok édességet, meg ő főz olyan zsíros kajákat, meg ő hagyja hogy meg is egyem! Miket egyek? Próbálok gyümölcsöt és zöldséget enni (sokat) de nem lakok tőlük jól, aztán meg jól bezabálok. De ha egy nap kevés szénhidrátot eszem, akkor meg egész nap fáj a fejem és rosszul érzem magam. ha többet, nem bírom megállni hogy ne egyek még. Régóta így van már, halálosan unom! Mit tegyek? 12L
2010. dec. 16. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

iratkozz be valamilyen csoportos sportra vagy táncra. Nem ilyen aerobic jellegűre gondolok, mert ott mindegy, hogy ott vagy-e. De például ha elmész focizni és te vagy a kapus, akkor tudod, hogy muszáj elmenned edzésre vagy meccsre, mert különben a többiekkel szúrsz ki. Vagy ha formációban táncoltok, ott is muszáj ott lenned, hiszen nélküled hiányos a formáció.

Ezzel gyakorlatilag rá vagy kényszerítve, hogy igenis mindig elmenj, kivéve ha nagyon nyomós indokod van rá (mondjuk 39 fokos lázzal fekszel otthon).

Igaz, hogy a mozgás ezen formája általában pénzbe kerül, de próbáld meg megbeszélni a szüleiddel. Vagy menj el a sulidban a délutáni edzésekre, az ingyenes.

2010. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező enni az édességből, és a főtt ételből sem kötelező repetázni. Nem kell anyára fogni.. Igaza van, hogy akaraterő kérdése. Ha elérsz sikerélményeket a mozgás által, feszesebb leszel és centiben is kisebb, majd lesz motivációd folytatni a tornát. Csak eddig a pontig nehéz eljutni. Tényleg csak akaraterő!
2010. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az nekem nincs :S
2010. dec. 16. 17:25
 4/6 Fejér György ***** válasza:

A testsúly-, testalkat három dologtól függ:

1) táplálkozás (szokások, stb.)

2) testmozgás

3) megfelelő pihenés


Jó alakod akkor lesz, ha ennek a háromnak megtalálod a számodra megfelelő egyensúlyát.

1) Kaja: a leggyakoribb probléma a fehérje elégtelensége. Keress egy szakácskönyvet, (sportolóknak), amiben benne van az alap-élelmiszerek zsír-, fehérje- és szénhidrát tartalma. Például Egyél naponta 1-2-szer 5-10 dkg túrót, enyhén ízesítve, kisebb lesz az étvágyad.


2) Sport: A kifáradás attól van, hogy a szervezeted nem szokott hozzá. Kezdj el fokozatosan!!! egy sportot, eleinte hetente 3-szor fél órás edzésekkel. Két hét múlva meg fogsz lepődni, mennyivel jobban bírod.


3) Pihenés: a kialvatlanság észrevétlen depressziót okoz, amely kedvetlenségben, bágyadtságban mutatkozik meg. Próbáld meg úgy berendezni az életedet, hogy hetente legalább 5-ször este 9-kor (Max. fél tízkor) már feküdj le! Kipihentebben ébredsz és minden pörgősebb lesz, meglátod. Ne hagyd magad rávenni a 11-kori lefekvésre!

2010. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) majdnem mindennap eszek túrót, de elég cukrosra van ízesítve :S és 10-kor szoktam aludni, de ezentúl 6-kor kelek, és nem kényszerítem magamra az 5kori kelést, csak a zene miatt.
2010. dec. 16. 17:42
 6/6 anonim válasza:

Én 23 vagyok, és ugyanúgy nem bírom magam rávenni a mozgásra :) Tanácsot annyit adhatok, hogy tényleg jó a diéta, de nem a fogyókúra! Diétázni szerintem 12 évesen is lehet, ami annyit jelent: minden nap ugyanabban az időpontokban eszel, és kb ugyanolyan mennyiségeket. Persze tőled nem várható azért el, hogy szénhidrátot meg ilyeneket számolgass... De ha betartod h minden nap 7kor reggelizel, 10kor tízóraizol délben ebédelsz..stb szerintem ez is fontos lehet. És ami tilos, az a CUKOR és a CUKROS ÉTELEK! Ha mást nem is, de ezeket hagyd el! Muszáj leszoknod róla, mert nagyon egészségtelen!

Mozgással kapcsolatban pedig talán hasznos lehet, ha olyat csinálsz, amit szeretsz, én pl hulahoppozni szoktam...:) És fokozatosan haladva lehet, hogy tényleg egyre több kedve lesz az embernek a mozgáshoz! (legalábbis én ebben reménykedem :D :D)

2013. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!