Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza el ezt el,...

Valaki magyarázza el ezt el, mert addig lenézem az anorexiásokat (? )

Figyelt kérdés
Szóval itt rengeteg írták hogy "én anorexiás vagyok.". aha. szóval ha tudják hogy betegek akkor mi a francért nem kezdenek el zabálni? vagy ez amúgy alapból hogy van? én egyszerűen képtelen vagyok elképzelni hogy valaki belenézzen a tükörbe és ne azt lássa amit igazából mutat. és ha valaki elkezd zabálni, akkor belenéz a tükörbe akkor újra normálisan látja magát? nekem ez teljesen elképzelhetetlen..:D
2010. dec. 18. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk elkapod az influenzát, akkor tudod, hogy beteg vagy. Na, most gyógyulj meg!

Tehát az anorexia egy betegség, igaz mentális, de ebből sem lehet vezényszóra kigyógyulni, főleg ha figyelmebe veszed, hogy az anorexiások személyisége se olyan, ami könnyíti a gyógyulást (különben helyből nem lennének anorexiások).

2010. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval csak simán hülyék:O aha
2010. dec. 18. 17:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor kívánom,hogy legyél az és akkor hülyézd le az ilyen betegségben szenvedőket...ha nem érted meg őket akkor ne nézd le és fikázd őket...


amúgy meg ne is akard magad úgy látni a tükörbe..

örülj neki,hogy egészséges vagy! Ne foglalkozz velünk!

2010. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő okozta a "betegségét" kitudna belőle "gyógyulni" :))))))))))
2010. dec. 18. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ez a pszichés betegségeknél nem így megy.
2010. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az alkoholistákba sem erőszakkal töltik az alkoholt, tudják, hogy egészségtelen meg qrva drága, mégsem láttam még egyet sem meggyógyulni.

Ez azért nem ennyire egyszerű!

2010. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az alkoholizmus FÜGGŐSÉG. de itt nincs semmi amit folyamatosan kívánsz, és nélkülözhetetlennek érzed. nem kell lemondani semmiről.
2010. dec. 18. 18:33
 8/12 anonim ***** válasza:

na figyuzz, én anorexiás voltam... illetve talán kicsit még most is, de már nem vészes a helyzet.

ajánlok egy oldalt, ahol levan írva részletesen, hogy mi megy le egy anorexiás ember fejében a kaja láttán, meg ilyenek. Egy volt anorexiás írta: [link]

hasznos megnézni, talán vmennyire megérted őket.

velem speciel csak úgy kezdődött, hogy egyik osztálytársam menőzött hogy alig eszik vmit, és fogyott tőle, és már 2 hónapja csinálja, és mikor beszéltünk, hogy én is foygózom, folyton beszólogatott, amikor épp a szalámis szendvicsemet ettem, hogy merészelem megenni.

aztán nem bírtam leállni, majd augusztusban volt 1 hét amikor tényleg kb. alig ettem (2 bögre kakaó és 4-5 alma naponta) egyik haverom észhez térített, miatta elkezdtem enni, majd 2 hét után újra abbahagytam, csak reggelire ettem vmi péksütit. ez szeptemberben volt, mikor visszaestem.

aztán október közepe vége felé rájöttem, hogy ez k*vára nem mehet tovább, meg megtetszett egy srác, és rájöttem, hogy rendbe kéne tennem magamat illetve tényleg rohadt vékony vagyok (mikor voltam vásárolni, és ruhát próbáltam, ott néztem, hogy JESSZUS!!)

de nagyon nehéz visszaszokni a normális étkezésre... ugye a 2 hetes ideiglenes gyógyulásomnál a reggeli visszajött, de akkor én nem akartam rendbe jönni. októberben már én is akartam, hogy rendbe jöjjek, és folyamatosan növeltem az adagokat, de erre nagyon emlékszem, egyik nap ebédre ettem marhahúslevest zöldséggel meg marhanyelvvel, én éjszaka olyan rosszul voltam... fájt a gyomrom minden bajom volt... :/ fú nem kívánom senkinek azt az érzést...

annyira nem voltam az a durván anorexiás, mivel olvastam azon az oldalon, hogy vki még egy alma megevése után is bűntudatot érez, hát velem ez nem volt, imádtam magamba tömni a gyümölcsöket, reggelire ugye vmi péksüti.

én azt mondom, ne nézd le őket. tehetnek róla részben ők is, de nagyon nehéz tenni ellene, hogy rendbe jöhessenek, és sokszor van szerintem, akinek már túl későn jut eszébe, vagy csak kórházi segítséggel.

nekem ez az egész egy fogyókúrával kezdődött, ami egyfajta lázadás volt anyukám ellen, amiért elváltak, és nem ettem, meg az osztálytársammal az a dumálás.

azt az oldalt mindenképpen nézd meg, abból sokat megtudsz :)

bocsi, hogy hosszú lett, csak eléggé összevissza jönnek a gondolatok, meg ilyenek. ha vmi nem világos, szívesen válaszolok mailben :)

2010. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért nem kezdenek zabálni,mert akkor odalenne az anorexek fő alapelve a lázadás a figyelem felkeltés.Ez a lényege az egésznek az önsanyargató depresszió jó nagy adag nárcisztikussággal és a táplálkozási ismeretek teljes hiánya.
2010. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2010. dec. 18. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!