Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Légyszi magyarázza el nekem...

Légyszi magyarázza el nekem valaki a testkontroll lényegét?!

Figyelt kérdés
Délelőtt csak gyümölcs, és utána?
2011. febr. 8. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos eletmod inkabb, tehat a tudatosan etkezel.

Amikor tudod azt, hogy mit es miert fogyasztasz el. Mivel a dieta az artalmas a szervezetre, de a lelekre is, igy elkezdesz tudatosan etkezni.

De ez nem jelenti azt, hogy de. nem ehetsz, de friss zoldseglevel kezded a napodat, tehat ehgyomorra, mivel ez tisztito hatassal van a szervezetedre, de a leleknek is feludulest ad. Nem beszelve arrol, hogy a reggeli etkezessel mar nem terheled a gyomrodat, hiszen ez komoly energiat vesz ez Toled.

Ezutan megismerkedsz a zoldsegekkel es a magokkal, s igy mindig tudni fogod azt, hogy melyiket, miert fogyasztod el, hiszen az a fontos, hogy az eletenergiad meglegyen.

Tehat amikor fogyni akarsz pl. akkor nem drasztikus dietaba kezdesz, hanem ismerve a zoldsegeknek, gyumolcsoknek a tartalmat es a magvaknak, igy mar osszetudsz allitani egy nagyon finom es izletes salatat pl., de mar olyat, amibol energiat is nyersz. Ehhez aztan lehet fogyasztani parolt rizst, vagy grillezett cs.mellett, de a lenyeg, hogy tudataban vagy annak, hogy ez a menu mar nem fog hizlalni, de nem is fogsz elsavasodni, hiszen egeszseges, de nem is raktarozodik fel a viz, mivel egy ilyen etkezesi szokas mellett, mindig tisztitva van a szervezeted.

Kb. ennyi. Allandoan kontrollt tartasz, hogy mit eszel es miert!

En 20 eve elek igy es fantasztikus erzes az, hogy soha nem vagyok faradt, es soha nem voltam beteg. Eleinte volt egy kicsit bonyolultabb, amig ki nem tapasztaltam a sajat izeimet, de azota mar a csaladom is igy etkezik.

Tehat meg egy virust es fertozest is megelozol ezzel az etkezesi szokassal, hiszen eros a szervezeted, igy ellenallo kepessege van.

Mostanaban pl. a salatahoz mindig reszelunk f.hagymat es friss gyombert, igy mar megvan a napi vit.kapszulank.

2011. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen az első nagyon jól leírta.én is így élek,ugyanis ennek az a lényege hogy nem diéta,hanem életmód.:) szerintem vedd meg a könyvet,mert így nehéz elmagyarázni,és hosszú is lenne hogy mit miért kell úgy csinálni ahogy.a könyv egyébként tejtermékeket nem ajánlja és a húsokat sem.maximum a fehér húsokat és halat,ha valaki nagyon nem bírja hús nélkül...érted.(én egyábként nem eszek állatokat)és a legfontosabb az az ételek összeválogatása.például ugye délelőtt annyi gyümit eszel amennyit akarsz,de ebéd előtt fél órával már nem szabad enni gyümit. ebédet úgy kell összeállítani hogy húst(vagyis fehérjét)csak salátával jó enni(így emészti a szervezet legkönnyebben) és semmi mással.ha viszont nem eszel húst hanem bármi más keményítőt(szénhidrátot.pl:krumplit)akkor ahhoz ehetsz még szintén nyers zöldségeket,főzeléket.DE-most jön a lényeg : keményítőt nem ehetsz együtt fehérjével.tehát a sült krumli-hús, és rizs-hússal stb összeállítások nem jók! mert így több ideig tart a megemésztésük,nehezzebbek,mintha salátával ennéd.a kettőt együtt nem lehet.ezt a könyv mind részletezi,ezért lenne jó ha elolvasnád...:) nagy hangsúlyt fektet a natúr magvakra,teljes kiőrlésű gabonafélékre, és mindig megfelelő időközönként kell étkezni,attól függően hogy menni idő míg megemészti a gyomrod azt amit megettél.tényleg nem lehet így leírni az egész könyvet,de azért megpróbáltam össszeszedni.és egyébként saját tapasztalatból mondom,hogy ez tényleg nem egy idióta divatos diéta vagy életmód...tele vagyok energiával!minden nap futok,éber vagyok.bár mások mindig szörnyülködnek hogy "nem eszek semmit"(mivel húst,édeségeket,csokit stb. nem fogyasztok mert semmi értelme)pedig igenis rengeteg normális étel létezik még pizzán,hamburgeren és édességeken kívül,amelyek csak szemetek szervezetünknek!ezek a gyümik,zöldségek,magok,teljes kiőrlésű cuccok,csÍrák stb. na jó már így is sokat írtam!:)
2011. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, hogy ilyen bőven válaszoltatok nekem!Köszönöm!Azt hiszem meg is nézem mindjárt a könyvet!
2011. febr. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!