Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen esélyekkel indulok...

Milyen esélyekkel indulok januárban, ha fogyózni szeretnék?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes lenne elkezdenem fogyni?

És ha igen, akkor január 1-től kezdjem vagy 2.-án?

És hogy kezdjek neki, mik az első lépések? Esetleg néhány oldalt tudnátok írni, ahol röviden, tömören leírják, hogy mit kell tudni a fogyásról, meg hogy egyáltalán hogyan kell fogyni?

Köszönöm előre is!


2010. dec. 24. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Te nem fogsz nekikezdeni se elsején se másodikán sem .Nem is jól állsz hozzá.
2010. dec. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez úgy igaz, ahogy az első írja
2010. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Igaza van az elsőnek. Ha komolyan vennéd, már holnap elkezdenéd. Vagy ma elkezdted volna.

Én 4 hónapja fogyózom, lement 9 kg, és tudod mit ettem ma? Reggeli tk kenyér, zöldségekkel, kefirrel, tízórai gyümölcs, ebéd barnarizs + lencse egytál + zöldségek, előtte zöldségleves. (Én főztem magamra, anyu mást csinált a család többi tagjának)

Uzsi: korpás keksz, kefirrel és paprikával.

Vacsi: zöldségleves, párolt husi és zöldségköret. (rizst már nem ettem estére.)

SEMMI szaloncukrot, bejglit, sütit nem ettem ma. Hiába van karácsony. Nem érdekel, ha anyuék megszólnak miatta, meg nógatnak hogy egyél. NEM. Egyszerűen így érzem jól magam, hogy nem tömtem magam tele szalonnal és sütikkel, meg töltött káposztával. És így érzem, hogy fogyok is, és nem fogom elrontani a diétám a karácsony miatt.


Persze lehet enni sütit is mértékkel. Nővérem szintén diétán van, evett 3 db szalont és egy vékony szelet bejglit (tényleg vékony volt) Nem vitte túlzásba, de ő úgy érezte, hogy nem tudna karácsonyozni süti nélkül. Az ő választása, de ha leáll a fogyija ettől 1 hétre, az is emiatt lesz.


HA fogyni akarsz, holnap kezd el szerintem.

2010. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy kéne hozzáálljak? Mert van egy kis feleslegem sajnos :S
2010. dec. 24. 19:50
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor nekikezdek holnap.

De légyszíves írjatok néhány oldalt, ahol leírják, hogy hogyan kezdjek bele a fogyásba.

2010. dec. 24. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:

énmeg ette, bejglit, meg szaloncukit, sot megittam egy fél uveg pezsgot, ettem kokuszos sutit is, rántott csirkemellet gombával toltve, franciasálátát stb.. :D és már 10 kilot fogytam. 56 nap alatt. ugyhogy nem kell villogni hogy tartottad a diétát karikor :DDD


kérdezo: elotte én sokszor elkezdtem, de akkor lett sikeres a fogyokurám, mikor az villant be, hogy MA elkezdem, és meg sem állok.. szoval szerintem sem valami király a fogyid

2010. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Nem nagy kunszt. MINDENEKELŐTT sok mozgás! Ha karácsonyra pénzt kapsz, és megengedheted magadnak vegyél fitness bérletet, vagy ha tudsz akkor futógépet, vagy kardiógépet! Ha nem tudod anyagilag megoldani, nem baj :) Mozogj sokat. Járj ahová csak tudsz gyalog (értsd: ha valami 10 perc sétára van ne menj kocsival! válaszd gyaloglást tömegközl./kocsi helyett. ill. bicikli.) Járj sportolni, a korizás rengeteg kcalt éget! Ha nincs erre időd, esténként fél óra torna is jó kezdés, de idővel emelni kell majd az időtartamot ha tovább akarsz fogyni.


Étrend:

I. lépés: több gyümi, zöldség! gyümölcsök közül ne az aszaltakat, banánt és szőlőt válaszd. Zöldségből a kukoricát ne válaszd.

II. lépés: fehér liszt elhagyása, mindenféle fehér lisztes pogácsa, süti, sós pékárú elhagyása. tk kenyeret egyél. Fehér rizs helyett barna rizst. Durumtésztát sima tészta helyett.

III. lépés: cukor elhagyása/kevesebb cukor. Ha nem akarzs nem kell lemondanod a csokiról de egyél kevesebbet, pl. hetente max. 2 szelet csoki/süti! Idővel talán el tudod majd hagyni teljesen - én pl. kéthetente 1szer eszem valami édességet azt is csak szülinapozás/ilyesmi miatt cska mert haverokkal vagyok -

IV. lépés: főzz/süss kevesebb zsírral! Sütőzacskóval, ill. párold a husit. Nem kell panír a húsra, felesleges kcal bomba. A zsírbevitelt oldd meg dióval, olajos magvakkal + olívaolajjal + jó minőségű, sovány sajttal. Fontos hogy egyél zsírt is, de ne a rossz típusúból!

V. lépés: cukros löttyök/alkohol csökkentése. Ne igyál kólát, ilyesmit, ha tudod alkoholt is kerüld.

VI. lépés: kerüld gyors kajákat, mekit, műanyag vackokat!

VII. lépés: kerüld a késő esti kajolást. Lefekvés előtt kb. 3 órával egyél, ha lehet ne tartalmazzon szénhidrátot nagy mennyiségben, hanem fehérjét. (párolt husi salival, tojás + husi, vagy túró, ilyesmik.)

2010. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
4. válaszoló: ne csodálkozz, ha 1-2 hétre most leáll majd a fogyid :))
2010. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem fog leállni, szándékos a csalonap :D
2010. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 24. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!