Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két napja kezdtem el diétázni...

Két napja kezdtem el diétázni és sportolni. Mit és mikor ehetek, hogyan osszam be az étkezéseket a suli mellett? Szeretnék 5 kg-tól megszabadulni kb egy hónap alatt.

Figyelt kérdés

Reggelizni nincs időm (így is 6-kor kelek), ebédelni sem tudok időben, csak 3 körül, mert arra érek haza. Utána már nem nagyon van probléma.


Ha délelőtt eszem esetleg egy-két szendvicset (graham zsemlével), ebédre is sok húst és zöldséget, nagyon kevés körettel (barnarizs), az még belefér? Nem túl sok szénhidrát? Este már nem szoktam szénhidrátot enni, de a vacsorával mindig gondban vagyok, hogy mit egyek, ami fehérje és el is laktat. Nem akarok koplalni de nem merek túl sok szénhidrátot sem enni, mert ugye szeretnék fogyni.


Abonett, puffasztott búza/rizs mennyire jó? Másik meg, hogy nagyon szeretem a gyümölcsöket, bármennyit meg tudnék enni belőlük, ellentétben a zöldségekkel. Délután, uzsonnára és estére már tényleg nem jó ha gyümölcsöt eszünk? :S


Még azzal nem vagyok tisztában, hogy főzelékek esetén mi a helyzet. Ugye nagy részük rántással készül amiben liszt van.. ezt hogyan lehet megoldani? Nem szeretnék lisztet belerakni, de hát akkor mi a megoldás?


Emellett tornázok is persze, mindennap 25 perc, DVD-re. Elég rendesen meg is izzaszt. Egyszer már bevált korábban, csak aztán abbahagytam..:S


Amúgy 173 cm vagyok, kb. 65 kg és 18 éves.

Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)


2011. jan. 5. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A kenyeret és a zsemlét felejtsd el. A suliba vigyél magaddal gyümölcsöt, zsírszegény natur jorgurtot, estleg ha nagyon akarsz korpovit keksz. Ebédre egyél húst zöldséggel vagy minimális rizzsel. A hal is nagyon jó! Minden étkezésed előtt egy nagy pohár víz. 3 óránként egyél. Vacsira csinálj magadnak rántottát, de ugy hogy 3 fehérje egy sárgája. Hozzá zöldség. A legjobb amit ehetsz: uborka, cukkini, gomba, hagyma, paprika, paradicsom, zeller, répa, brokkoli.

Nagyon finom a brokkoli megfőzve pici vegetás, sós vízben. Egy halhoz kiváló köret,

Nekem ez nagyon bevált.

HA édesség hiányod van egyél saját készítésű gyülölcsös finomságot. Recept:

Összeturmixolsz 100g fagyott gyümölcsöt, bármi jó amit szeretsz, egy fél banánt 1 kefírt (nem írtam el hidd el jólesz) és édesítőszert. Tegyél bele fahéjat hidd el, isteni fini:)

2011. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jajj bocsi, most látom hogy nem szereted a zöldségeket. GYümikből ehetsz almát, narancsot, kivit, dinnyét (görög) epret, szedret, málnát, banánból csak felet, körtét és szilvát. A krumplit is mellőzd az étrendedből.

Esetleg ha nagyon kívánod, akkor is ugy csináld hogy héjába főzöd meg és petrezselymes krumpli lesz belőle. De csak egy fél adag, a másik felét mindenképp zöldség alkossa a köretnek.!!!

2011. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rántást helyettesítsd keményítővel.

Nálam egy tökfőzelék:

Kockára vágott hagyma olivaoljon, nagyon minimális teflon edényt használj, ha nincs szerezz be egyet!!!

Arra felszeletelt tök, párold amig levet nem ereszt és össze nem esik. Ha ez megvan, ted rá a fedőt, hadd rotyogjon. HA már csak kb 5 oerc és kész, vegyél 1 evőkanál keményítőt ezt keverd el egy pohár kefírrel, vagy 1,5%os tejföllel. Majd 4-8 evőkanál főleéklével hígítsd fel, hogy follyon, és a keményítőt csomómentesen add a főzelékhez. Ha ez megvan, keverd meg még néhányszor. És rottyanjon 2őt. Kész. :)

2011. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!