Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha gyümölcsöt eszek és sokat...

Ha gyümölcsöt eszek és sokat attól is el lehet hízni?

Figyelt kérdés

Eddig "rendes" kajákat ettem. De rákattantam a gyümölcsökre és salátákra. Egy folytában ezeket eszem. Ha így folytatom elhízok? 2 óránként mindig valami gyümölcsöt vagy zöldséget eszek. Most például almát eszek, ami fel van kockára vágva, amit tejbe raktam. Nagyon finom. ^^


Szóval? (13L)


2011. okt. 5. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Önmagában elhízni nem fogsz a gyümölcstől de diétában nem javasolt a gyümölcscukor miatt.
2011. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem akarok diétázni ^^
2011. okt. 5. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

az 1. vagyok

annyi jutott még eszembe hogy azért ne csak azt egyél.

a gyümölcsben mikrotápanyagok vannak (vitaminok ásványi anyagok) tehát jó, viszont a szervezetnek szüksége van makro tápanyagokra is (fehérje, szénhidrát ,zsír)

2011. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
a banán hizlal
2011. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pedig az finom *-*
2011. okt. 5. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

A banán hízlal - ez így nem igaz.

Akkor hízlal, ha bevitted a napi kalóriaszükségletedet másból, és megeszel rá még néhány banánt.

De ez minden más gyümölcsre is igaz. Ha gyümölcsből viszed be a szükséges kalóriát, és nem többet, egy grammot sem fogsz hízni, akármennyi gyümölcscukor van benne. (Más kérdés, hogy szükséged van fehérjére és zsírokra is, valamint a gyümölcsön kívül egyéb szénhidrátra is.)

Ha megettél reggel-délben-este egy-egy egész pizzát, és ráeszel 3 kiló gyümölcsöt, akkor hízni fogsz, de nem csak a gyümölcs miatt.

Ha eszel elegendő húst, akkor nem egészségtelen a sok gyümölcs, és elhízni sem fogsz.

2011. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Minden gyümölcs a gyümölcscukor tartalmától függően hízlal és ettől egy egyébként kiegyensúlyozottan táplálkozó személynek nem kell félnie.

Amugy a genetikánk is nagyban beleszól én pl ektomorf tipus vagyok ha vödörrel öntöm magamba a cukrot akkor sem tudok elhízni egy kis tulzással. Még egy kifejezetten endomorf tipusnak lehet célszerű a gyümölcsöt is mértékkel fogyasztani.

2011. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem ! (:
2011. okt. 5. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!