Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy dietetikus hogyan segít a...

Egy dietetikus hogyan segít a fogyásban?

Figyelt kérdés
Elég nagy túlsúlyt kell leadnom (20 kg),és egyedül nem biztos,hogy menni fog,ezért szeretnék felkeresni egy dietetikust. Ez körülbelül mennyibe kerül,és hogyan segít benne? Végig felügyeli a diétát? Budapest és környékén tudnátok ajánlani jó szakembert?
2011. jan. 10. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha már ennyire nem biztos, hogy egyedül menni fog, akkor inkább személyi edzőt fogadj fel :)
2011. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azért nem biztos,mert nem akarom. Iszonyatosan akarom,több diétát próbáltam már tavaly is(mozgással természetesen),de alig pár kiló volt az eredmény,és hát olyankor még az élettől is elmegy az ember kedve. Szóval lehet,hogy csak nem találom a nekem legjobb diétát,és valószínűleg egy dietetikus tudna nekem személyre szabottat adni.
2011. jan. 10. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Először szerintem nem ártana dokival beszélned, pl vérvétel ügyben, hogy miért nem tudsz könnyen fogyni, pajzsmirigyeddel minden rendben van-e, meg ilyenek, aztán úgy dietetikussal beszélni :)
2011. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó,azon már tavaly túlestem,pajzsmirigy oké,vérkép oké,nőgyógyász pedig csinált hormonvizsgálatot,és az is jó lett. Na így legyek okos... :( Viszont én mindig is fogyózós voltam,minden télen felszaladt 5-7 kiló,amit tavasszal koplalással 1 hónap alatt leadtam. Most meg már nem bírok fogyni,na ez az érdekes.
2011. jan. 10. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
a dietetikus személyre szabottan fog összeállítani egy étrendet, életmódodnak, igényeidnek megfelelően amivel tudsz fogyni. nem tudom hogy mennyibe kerül ,mivel én magam olvastam utána a dolgoknak és tanulmányoztam mindent, így simán lefogytam ,évek óta tartom a súlyom. tudom mit mikor lehet enni. és sportolok is. szerintem alapos utánajárással ezt te is meg tudnád magadnak oldani, de ha nem akkor menj dietetikushoz legalább valami irányvonalat ad.
2011. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csipkerózsika ***** válasza:
Na és ha már neked ilyen flottul ment minden, akkor esetleg nem osztanál meg pár tanácsot velünk is, hátha hasznosíthatnánk belőle valamit?
2011. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,az szép gesztus lenne. :)
2011. jan. 10. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én külföldön élek és itt jártam dietetikushoz, a magyarországi viszonylatokat nem tudom, de a saját tapasztalataimat leírom, hátha segít valakinek. 20 kiló feleslegem volt, ebből 3 hónap alatt 10et le tudtam adni.

Nekem is volt vérvétel a legelején, amiből kiderült, hogy szeleniumot kell használnom, mert a pajzsmirigyem nem működik rendesen. A dietetikus egy étrendet állított össze, nagyjából így néz ki:

Reggeli: 2 szelet light vagy teljes kiőrlésű kenyér, 2 gyufásdoboz nagyságú light sajt, vagy 1 adag sajt, 1 tojás, vagy a tojás helyett 2 szelet sonka, ezenkívül uborka és paradicsom.

Tízórai: 1 alma és tej, vagy 4 diétás keksz.

Ebéd: 10 kanál zsírszegény főtt étel, ha ez zöldség, akkor vacsorára hús, vagy fordítva, ez mellett 1 szelet kenyér, fél pohár natúr joghurt vagy kefír és saláta annyi amennyi jól esik.

Az uzsonna ugyanaz, mint a tízórai.

Vacsora ugyanaz, mint az ebéd.

Lefekvés előtt még lehet enni egy gyümölcsöt vagy egy aktiviát.

6 szor kell enni egy nap, étkezést átugrani nem szabad.

Hetente 3szor 45 perc-1 óra séta a sport.

Naponta 3 csésze zöld teát kell inni, a kávét csak cukor nélkül vagy édesítővel.

Ha ebédre vagy vacsorára levest is eszel, akkor a kenyér elmarad.

A babból, lencséből készült ételek húsnak számítanak.

Nagyjából ennyi, ami eszembe jut.

Emellett még csináltam egy heti listát arról, hogy mit ettem, szerintem az is elég hatásos, amikor az ember leírja, mit evett és látja maga előtt, mennyi minden lecsúszott :)

2011. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!