Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hétköznapi ételek diétásan...

Hétköznapi ételek diétásan elkészitve? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Ötleteket szeretnénk!Köszönöm elöre is!
2011. jan. 13. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

kisebb adagokat egyél és kész

(párom igy fogyott 120-ról 100-ra 2 hónap alatt...felét ette mint addig,ténylegesen semmi diétás,ugyanugy cukros,zsiros,hizlaló kaják,csak "gyerekadag")

2011. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

[link]

rengeteg hasznos receptet találsz,főételek,cukormentes sütik,otthon készített lekvár,stb.

2011. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze,hogy létezik.A 100g csirkemellhez nem 150g rizst eszel,hanem 50g-ot.

A szénhidrátot csökkented a fehérjén meg emelsz valamennyit,

2011. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
55%

nádcukor nem fehér cukor

durung,teljes kiörlésü ,rozsliszt liszt (PANIR,RÁNTÁS)

oliva olaj

2011. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

19:35

a nádcukor ugyan az a kristályos anyag mint a kristálycukor. a barna nádcukor majdnem ugyan az az anyag mint a kristálycukor, pár %-kal több szennyeződés van benne ami nem cukor.

oliva olaj nem egészségesebb vagy diétásabb mint a napraforgó növény magjából kinyert olaj :)

2011. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdés az, kedves kérdező, hogy MIHEZ KÉPEST, és mi a cél.

Sok sületlenséget írtak neked, kezdve pl. a "durung" lisztnél. Durum. Egyébként abban sincs kevesebb kalória, mint a fehérben. De a teljes kiőrl-ben sincs kevesebb. Csak egészségesebb. Ahogy pl. az olívaolaj is egészségesebb, függetlenül attól, hogy Aczél mennyire ért hozzá.


Ötleteket akkor tudsz kapni, ha leírod, eddig hogyan étkeztél. Amíg ezt nem tudjuk, érdemben nem tudunk segíteni. + A célod sem mindegy.

Néhány tipp:

zsíros sajt - sovány sajt

chips - kölesgolyó

cukor - édesítő (de ne műanyag legyen, és csak korlátozottan lehet enni)

zsíros hús - sovány húsok

felvágottak, szalámik helyett - tiszta sonka, a húsos része

mindig nézd meg minden étel összetételét, vannak rejtett cukrok mustárban, ketchupban, sült krumpliban, konzervekben

cukormentes lekvár nincs

a diabetikus termékek is hízlalnak, cukorbetegeknek találták ki őket, nem fogyókúrázóknak

hasznos kütyük a háztartásban:

- ételpároló: zsiradék és só nélkül párol finomra (sokan mondják, hogy neki jó serpenyőben, nekem soha nem lett finom olaj nélkül, vízízű lett)

- Actifry: olajsütő, ami 1 kanál olajjal süt, így nem kell mellőznöd a rántott dolgokat és még a sült krumplit sem - de ne úgy képzeld, hogy minden nap megehetsz 2 tányér sült krumplit. Elvileg ezt meg lehet csinálni sütőben is, nekem nem sikerült ez sem. Nem lett finom. Kellett a kütyü.


Végül: mindent lehet, ha belefér a napi kalóriamennyiségedbe (amivel kalóriadeficitet értél el).

2 lehetőséged van:

1. alacsony kalóriatartalmú ételekből eszel sokat - ezzel degeszre eheted magad, de le kell mondanod a "hagyományos" ételekről.

2. azt csinálod, amit javasoltak: mindent eszel, de csak fél adagot - valószínűleg állandóan éhes leszel, legalábbis nekem nem jött be ez a módszer. Viszont sok embernek bejön - nem tudjuk, melyik típus vagy.

2011. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mi az egészségesebb az olajfa gyümölcsének olajában, mint a napraforgó napraforgó magjának olajában?


valóban bizonyos mértékben eltér a zsírsav összetételük, de egyáltalán nem annyira, hogy az egyiket egyértelműen a másik elé helyezzük. egy lenolajban mondjuk nagyobb mennyiségben megtalálhatók omega zsírsavak, meg rémlik olyanok mint linolénsav nagyobb mennyiségben, és ez tök jó a LENOLAJBAN. az olivában ez tudtommal nem olyan kiugró érték, egyszerűen nem annyira különleges vagy kedvező az összetétele, hogy megérdemelje egyértelműen az "egészségesebb" jelzőt. a változatos étkezés nevében persze, én magam is fogyasztok olívaolajat is időnként, de nem tartom logikusnak a napraforgóolaj megvonását vagy leváltását.

a lenolaj már más kategória, ha már zsírokról beszélünk, valóban speciális összetétele van.

2011. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Persze,hogy lehet. Bármint elkészítek neked diétásan, nem az ételtől az alapanyagtól függ. A nádcukrot,barnacukrot ,fruktózt ne is említsük, mert egyik rosszabb,mint a másik.

Liszt helyett, rozsliszt, zabkorpaliszt, tk tönkölybúzaliszt,graham liszt, durumliszt.

Tészta helyett szintén durum vagy tk durum vagy tk tönkölybúza tészta

Rizs helyett basmati rizs vagy barna rizs

Krumpli helyett csicsóka

Cukor helyett stevia, Norbi cukor, xilit, nyírfacukor.

Befőtt helyett igazi gyümölcs

Kenyér helyett ua,mint ami a liszthez van írva.

Nasinak olajos magvak, mogyoró,mandula, vagy gyümölcs.

Mit szeretnél csinálni?

2011. nov. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Liszt helyett, rozsliszt, zabkorpaliszt, tk tönkölybúzaliszt,graham liszt, durumliszt.

Tészta helyett szintén durum vagy tk durum vagy tk tönkölybúza tészta

Rizs helyett basmati rizs vagy barna rizs

Kenyér helyett ua,mint ami a liszthez van írva.


Tudni kell, hogy ezekben nagyságrendileg ugyanannyi kalória van, mint a "hagyományos" verzióban, alig van eltérés, ezt bárki ellenőrizheti egy kalóriatáblázatban. Tehát ha fogyni akarsz, teljes kiörl. kenyérből és durumtésztából sem lehet degeszre lakni. Az viszont igaz, hogy az élettani hatásuk sokkal jobb.


Az olajos magvak egészségesek, de iszonyúan hízlalnak. Szokták javasolni fogyózóknak, de mint mindent, ezt is mértékkel kell enni, nem lehet egész nap magokat rágcsálni, még akkor sem, ha jobb, mintha egész nap csokit ennél.

2011. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy több helyen láttam, hogy a Gastroyal hirdeti, hogy a hagyományos kajákat készíti "kilófaló" liszttel (azt hiszem). Ezt reklámozzák úgy, hogy "csak ettem és fogytam".

Én egyszer rendeltem ilyet (ki akartam próbálni, mielőtt ajánlom egy ismerősnek), nekem nagyon nem ízlett. De ismerek olyat, akinek bevált, szerette is, meg fogyott is. De ő egész napos menüt rendelt, és mást nem evett, bevásárolni sem járt.

2011. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!