Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki pajzsmirigy alulműködésben...

Aki pajzsmirigy alulműködésben szenved és sok kilót szedett fel annak hogyan lehet lefogyni? Nagyon zavar a +20 kiló.

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jól beállított gyógyszer mellett van esetleg esélyed.
2011. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én problémám ugyanez volt. 20 kiló felesleg, és éveken keresztül nem tudtam lefogyni. Elmentem egy endokrinológushoz, megállapította a pajzsmirigy alulműködést, azt mondta, egyenlőre ne kezdjek gyógyszert szedni, próbáljuk meg a szeleniumot. Elkezdtem szedni reggel és este, és 3 hónap alatt fogytam 10 kilót.
2011. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem a bőröm is megrepedt. Neked nem? EL vagyok keseredve. Már fél éve szedem a gyógyszert de semmi fogyás.
2011. jan. 17. 10:05
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Ha a gyógyszer nem jött be,próbálkozz jóddal vagy kifejezetten algával(a spirulinát fogyókúrázók is fogyasztják,lúgosít is,így több legyet üthetsz egy csapásra)
2011. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Én most nem értem hogy ti miről beszéltek én úgy tudom hogy akinek pajzsmirigy alulműködése van az éppen hogy lefogy és az akinek pajzsmirigytúltengése van az hízik. Szerintem ti valamit félreértettetek az orvosnál van egy ismerősöm akinek alulműködik a pajzsmirigye és nagyon sokat fogyott. És orvostól is hallottam már hogy ez így van egy jó tanács járjatok utána mert rosszul tudjátok.
2011. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

14.18, te tudod rosszul. Ha a pajzsmirigy alul működik, akkor lassul le a szervezet, ha túl, akkor gyorsul. A pajzsmirigyhormon rengeteg dologra hatással van, főleg az anyagcserére. Akinek kevés a hormonja, annak alulműködik, tehát lassúbb szívverés, lassúbb anyagcsere stb. Ezért hízik... a túlműködés ennek a fordítottja.

Amúgy meg írd be a guggliba, és látod te is.

2011. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen valóban rosszul tudod. Nekem is orvos mondta mint ahogy azt is h felnőtteknél az egyik leggyakoribb betegség. Higyjétek el ez nagyon kellemetlen h alig eszek és feljön rám 20 kiló. Mondtam az orvosnak h már nem is merek enni mert ha már csak a kajára gondolok hízok. Erre azt mondta h ha nem ennék egy falatot is így jöttek volna rám a kilók. Tudom sok más és "rosszabb" betegség is van. De fiatalon így meghízni elég kellemetlen pláne úgy h nem tehetek róla.
2011. jan. 17. 22:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem is alulműködik. L-Thiroxint szedek 100 mg-ot egy nap. A TSH-m a megfelelő értéken belül van. Van 17 kiló fölösleg rajtam. Ha fejtetőre állok sem tudok fogyni, pedig tényleg megteszek érte mindent.


Találtam a neten egy jó leírást a betegségről:

[link]


Ennek a végén van egy fogyással kapcsolatos rész is, ezt ideírom:

"A pajzsmirigy-alulműködés testsúlygyarapodással jár, míg a túlműködés fogyással, ezért sokan reménykednek abban, hogy a pajzsmirigyhormon szedése segít a testsúlyfölöslegtől való megszabadulásban. Ez sajnos nem így van. Fogyni csak a hormon túladagolásától lehetne (ennek viszont súlyos szív- és érrendszeri mellékhatásai vannak!), a normál tartományig történő hormonpótlás nem fogyaszt, viszont az alulműködés rendezésével megjavul az étvágy, így a kezelés során testsúlygyarapodás léphet fel. Ez megfelelő diéta tartásával kerülhető el."


Ez eléggé elszomorít, mert én is azt hittem, hogy ha helyreáll a hormonszint, azaz a TSH a megfelelő értékek közé szorul, akkor végre beindul a fogyás. De ezek szerint nem.


Ha valaki mégis megtalálta a módját, az értesítsen engem is, ugyanis ez a 17 kiló súlyfelesleg igencsak megkeseríti az életemet.

2011. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól kérdezném, aki a szeleniumról írt:

Mi köze a szeleniumnak a pajzsmirigy alulműködéshez?

Most, hogy itt olvastam, utánanéztem a neten, de nem látok összefüggést.

Megírnád hogy neked mit mondott az orvos, hogy miért a szeleniumot szedd?

Előre is köszi!

2011. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kaptam a szeleniumot az orvostól. Nekem azt mondta az orvos, hogy a pajzsmirigyem által termelt hormonra a szervezetem úgy reagál mint egy allergiás anyagra. Ez a hasimoto betegség. Elkezdtem először gyógyszert szedni, amit egy belgyógyász írt fel, de nem jól éreztem magam tőle, szédültem és folyton vasíze volt a számnak. Ekkor mentem el az endokrinológushoz, aki a szeleniumot adta. Ő azt mondta, álljak le a gyógyszerrel, szedjem a szeleniumot 6 hónapig, azután meglátjuk, lesz e tőle javulás. Hogy a szelenium pontosan hogy hat, azt sajnos nem tudom, külföldön élünk, itt voltam orvosnál is, előfordulhat, hogy ha mondta is, nem értettem :)
2011. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!