Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennél többet kéne ennem, hogy...

Ennél többet kéne ennem, hogy ne kezdjen el raktározni a szervezetem?

Figyelt kérdés

A mai menüm:


reggeli: győri édes zabfalatok (2 db)

10órai: zabpehely tejjel, fahéjjal

ebéd: csirkemell, főtt brokkoli

uzsi: alma

vacsi: sovány túró, fahéj, pár szem gyümi benne.

Ez összesen 1200 kcal, 130g szénhidrát, 30g zsír, 110g fehérje. Viszont az alapanyagcserém 1400 kcal. tehát akkor többet kéne kicsit ennem, hogy ne álljon le a fogyás? hol vigyek bele többet, és mit? (éhes egyáltalán nem voltam).


egy másik dilemma: ha elértem a kívánt alakot, gondolom nem emelhetem meg csak úgy 1800-2000 kcal-ra az adagokat, mert akkor nem lesz súlytartás. viszont egy életen át nem lehet 1200 kcal-on élni... akkor hogy csináljam majd?


2011. jan. 17. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy egész jó étrend :). Amin változtass:

Reggeli: felejtsd el ezeket a termékeket, mint zabfalat, jó reggelt, mert sok cukor van bennük, nem azt mondom, hogy soha ne egyél, ha vágysz rá, akkor 1-2 hetente belefér egy alkalommal, de ne ez legyen rendszeresen. Reggelire egyél egy kiadós szendvicset, ami álljon vmilyen teljeskiörlésű zsemléből / kifliből / kenyérből, rakj rá sovány felvágottat (én csirkemellsonkát szoktam), uborka, paprika, paradicsom, amit szeretsz, mellé 1 pohár tej, s már meg is van oldva, hogy megfelelő legyen az étrend. Egy tartalmas szendvics 1 pohár tejjel 350 kalória körül mozog.

Kívánt súly elérése után saját tapasztalatot nem tudok mondani, mivel ott még én se tartok, de azt írják, hogy fokozatos növelés esetén rá lehet állni. Jómagam úgy tervezem, hogy majd az edzést megnövelem, s akkor biztos rendben lesz :).

2011. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Szoktam néha szendvicset is enni reggelire, de most 1 hétre vásároltam be, és úgy terveztem, nem eszek kenyeret addig. A zabfalat meg a gyengém :$ régen pilóta kekszet ettem reggelire, vagy háztartási kekszet nutellával, arról elég nehéz volt lemondani, a zabfalat egyelőre jó kompromisszum nekem :) aztán később remélem arról is le tudok szokni :D
2011. jan. 17. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogyan épül fel az a 2 db zabfalat? Nem eszem ilyet, szóval nem tudom, de a kompromisszum jegyében csináld azt, hogy megeszed a szendvicset, amit írtam meg egy zabfalatot. Aztán majd fokozatosan csökkented a zabfalatot, pl. 2 hét múlva már csak minden másnap eszel, aztán utána már csak heti 2 alkalommal :). A rendes reggeli mindenképp legyen meg.
2011. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!