Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 1200 kalória körül diétázom...

Ha 1200 kalória körül diétázom, akkor nem fog raktározni a szervezetem?

Figyelt kérdés

Eddig 1000-1200 között ettem, mikor mennyi időm és pénzem volt. Olvasgattam, hogy a szervezet raktároz. Ma olyan laza napot tartottam, szóval figyeltem mit eszem, de engedtem magamnak egy kis jégkrémet is, így 1300 kcal-t ettem meg. Szóval kb ez volt a napirend:

reggeli: 2 tojásos sajtos omlett, 1 szelet rozskenyér

ebéd: zöldségleves, húsoskáposzta

vacsi: héjában sült krumpli teavajjal

napközben: jégkrém 1 pohárral, meg kb 5 dkg párizsi, plusz reggel egy After Eight.


Hangsúlyozom, ez dőzsölős nap volt, szóval ennél egészségesebben eszem hétközben:) Ez volt kb 1300 kalória.

Mellette kedden 2 óra kondi, és szerda 1 óra úszás. Mindenhova gyalog járok, elég sokat sétálok a sulihoz és vissza.

Mennyire fog így raktározni a szervezetem, ha megmaradok 1000-1200 kalória között?


2010. márc. 6. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Ez azért nem ilyen egyszerű:) Tudom, hogy logikusnak tűnik az, hogyha keveset eszel, akkor nem hizol, de ez nem egészen így van:)

Persze atól függ, hogy kinek mi a kevés...

Lehet, hogy neked az 1000-1200-as kalória bevitel a normális. Ha nem vagy éves, akkor úgy néz ki, hogy igen.

Hány éves vagy? Hány kg, és hány cm?:)

Most kezdtél el kondizni és úszni, vagy már a diéta előtt?

Remélem, hogy válaszolsz majd rá:)

Amit szerintem jó ha tudsz, hogy nem igazán jó ha 1000 kalóriával "el vagy" egy nap...

Nem mintha én sokkal többet ennék, de azért probálkozok:)

2010. márc. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Krisz85 ***** válasza:
81%

Na amit csinálsz az nem diéta kezdjük ott. Ez már önmagában kizárja azt, hogy bármi is működne megfelelően. VAgy sovány izomzatot vesztel az edzés hatására izomszövet károsul a nem megfelelő energiabevitel miatt (fehérjeoxidáció).


Baromi nagy tévhit, hogy a szervezeted nem raktároz. Ez így nem teljesen egyértelmű, mert két okból nem raktároz, az egyik azért, mert a bevitt energia és fehérje, szénhidrát arány is arra fordítódik, hogy a tested a szövetsérülést és az energiát visszapótolja, így csökken az anyagcsere sebességed is. A másik eset még egyszerűbb, ott az anyagcseréd gyors, megfelelő a kalóriabevitel és a testöszetétel megfelelő mértékben változik. A testösszetétel lényege, hogy van rajtad izom, és ahhoz képest nincs zsír, magyarán egy szupermodellnek borzasztóan rossz a testzsí%-a.


Másik a zsíbevitel. Ha nem eszel zsírt, főleg eszenciális zsírokat, akkor a tested mégjobban zsírt fog raktározni, remélem ezt tudtad.

2010. márc. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, és kb 3 évvel ezelőtt kondiztam, amikor lefogytam. Aztán vissza jött rám 15 kiló, így most 75 vagyok. Szóval így a kondi is fáraszt, mert el vagyok szokva tőle, úszni meg nagyon ritkán úszom.

Nem 1000 kalória a normális, régebben zabáltam a csokit meg a chipset, ezért híztam el. Csak hétvégén ettem normális kaját, iskolában pizza, kínai voltak főképp. Ezen változtattam, és így jött hogy 1000-1200 között eszem. Szóval szeretnék még enni, de nem gondolok rá, így éhes sem leszek.

2010. márc. 7. 09:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam, hogy 164 cm vagyok. És nem hiszem, hogy le van lassulva az anyagcserém, mert szinte minden nap járok wc-re.
2010. márc. 7. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez több, mint 1300 Kca. Jóval. Ahogy én számoltam (persze, a mennyiségeket nem ismerem pontosan), ez 2000 Kca volt.

Ezen az oldalon kiszámolhatod, mennyi kalóriára van szükséged heti 1 kg fogyáshoz: www.orvosilexikon.hu

Sok sikert!

2010. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyugi, én is kiszámoltam, a mennyiségek pontos ismeretével, és 1200 valamennyit számoltam. Szóval nem hasraütés szerűen beszélek.
2010. márc. 7. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A legelső vagyok, én is kiszámoltam neked a leírt adatok alapján, és 1598,5 kcal jött ki:)

Tehát ez az amit akkor is felhasználsz, ha egésznap csak fekszel:)

Nem tudom, hogy mennyire add pontos érkéket, de reálisabnak tűnik mint amit te számoltál:)

De ennél azért többet, mivel gondolom nem ülsz egésznap otthon, tehát kb. 2000 körül lehet a napi energia szükségleted:)

Tehát az 1200-as kcal bevitelt kicsit kevés lesz:)

Egyél többet!

Soha ne éheztesd magad, ha fogyni szeretnél, akkor csak egy nagyon picit kell kevesebbet enned mint ami a minimum szükségleted!

A kondit azt meg nem tudod felosztani?

Egyszerre szerintem kicsit sok a 2 óra...

Mondjuk elmész kétszer 1 órára...

2010. márc. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


"kb 3 évvel ezelőtt kondiztam, amikor lefogytam. Aztán vissza jött rám 15 kiló"


Tudod, hogy miért hiztad vissza a leadott kilókat?:)

2010. márc. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogyne tudnám:D Összejöttem párommal, aki pizzán meg sültkrumplin él, és imádja a hasát.Mellette állati nehéz volt akkoriban megállni, hogy ne faljak én is, volt, hogy megettünk egy 50 centis pizzát. Ha akkor nagyobb az akaraterőm, akkor ma is 58-60 kiló között lennék, de sajnos nem így volt. Mostmár tudom, mekkora munka újra lefogyni, és tudom, hogy milyen könnyű visszahízni. Nem vagyok olyan naiv, mint 3-4 évvel ezelőtt:D
2010. márc. 8. 10:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem mondod...:D Tegnap pizza volt az ebédem, inkább ne is emlékeztess rá...:D

Ma meg péksüti, aztán bundás kenyér...és természetesen nem voltam táncon sem:)

De nem vagyok kimondottan elhízott mivel 181cm magas vagyok, és 63kg.


Egyébként azért híztad vissza, mivel gondolom akkor is lecsökkentetted a kalória bevitelt, ugye?:)

Aztán meg elkezdtél enni és pillanatok alatt szépen vissza híztad a leadott kilókat, méghozzá azért mert az alacsonyabb kalória bevitel után, a "normális" is magasnak számit. De te még zabáltál is, tehát ezért jött vissza kb. a duplája:)

Remélem, hogy másodjára már nem szeretnél ebbe a csabdába esni:)

Lehetőleg olyan diétát válasz amit örökéletedre tartani tudsz, és akkor nincs az, hogy ahogy elkezdesz többet enni, a szervezeted egyből raktározza:)

Ha meg túlságosan keveset eszel, akkor elsőként az izmaidat fogja lebontani, mivel az izomnak önmagában 3X olyan magas az energiaszükséglete, mint a zsírnak.

Ha nem tudja őket miből "fentartani" akkor bizony lebontja:D

Majd csak ezután fog a zsíros büdön felé is kacsingatni:)

Aztán, ahogy elkeszdesz megint egy kicsit többet enni, elkezdesz hízni is. Utána már a kövi "fogyókuránál" még nehezebb dolgod lesz, és még hájasabb leszel.


Hát remélem, hogy így márt érthető, hogy miért kevés neked az-az 1200Kcal:)

De ne számogasd a kaloriákat mert még a végén olyan leszel mint én:D

Inkább figyelj a tested jelzéseire, ha éhes vagy egyél, de ne edd tele magad, és válogasd meg, hogy mit eszel:)

"A 6 után nem szabad enni", szintén egy hatalmas baromság...

2010. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!