Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kalóriabevitelt nem...

Ha a kalóriabevitelt nem csökkentem (a súlytartáshoz ajánlott szinten tartom), csak a szénhidrátbevitelt, de azt jelentősen, attól lehet fogyni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint nem.
2011. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, mert tegyük fel h 2000 kcalra van szükséged, na ezt ha zsírból + fehérjéből viszed be főleg, akkor is beviszed a 2000 kcalt... főleg a zsír a veszélyes, rosszabb mint a ch! Mert 1 g zsír 9,3 kcal meg 1 g ch 4,1 kcal.

Persze vannak fontos zsírok: esszenciálisak a dióban, vagy pl. olívaolajban, így ezeket kell enni. Kerülni kell a sült krumplit, meg rántott húst.

A ch bevitelt sem ajánlott túlzottan csökkenteni: egyél barnarizst, durumtésztát, rozsos/tk kenyeret, gyümit (ha lehet banánt szőlőt kerüld) és zöldségeket!

2011. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

*Mert 1 g zsír 9,3 kcal meg 1 g ch 4,1 kcal.

Szerintem mindegy, mi mennyi kalória, ha összesen 2000-ret eszem.

Amúgy azokat eszem, amiket írtál, de sok zöldséggel.


Csak azért tettem fel a kérdést, mert a norbis szénhidrátcsökkentett ételekben a kalória nem kevesebb, mint a hagyományos kajákban, sőt, a mennyiségük sem kevés, mégis lehet tőlük fogyni. (Tényleg lehet...) Nem értem, hogy akkor ez hogy lehet?

2011. jan. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!