Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a fogyókúra így jó lehet?

Ez a fogyókúra így jó lehet?

Figyelt kérdés

Szijasztok, én vagyok a 17 éves, 163 centis, 100 kilós lány. Mondtam, hogy napi ötszöri étkezésre gondoltam és hogy hogyan. Az alábbi beosztást tudtam összehozni. Amit tudtam ,naponta igyekeztem variálni, hogy 1 valamit ne ugyanabban az időpontban kapja a szervezetem, nehogy megszokja. Sorrendben írom. Az időrendi beosztásnak utánanézhettek a korábbi kérdésemben. ( 17 éves,100 kilós,163 centis lány vagyok. A diétámat magam alkotom meg, súgjatok, jók-e az ötleteim? )


Egy hét ( első a két változatból) :


Hétfő: Főtt Zöldség, 125 gr joghurt, 1 alma, 2 mandarin, 2 tojás

Kedd: Szendvizs rozskenyérből és pulykasonkából, joghurt, 2 mandarin, 0,5 liter 100 % gyümilé, 2 tojás

Szerda: Szendvics, 100% gyümilé, narancs, rizs zöldséggel, Alma

Csütörtök: Alma, Joghurt, 2 mandarin, répa, 1 tonhal

Péntek: Szendvics, joghurt, alma, rizs zöldséggel, 2 tojás

Szombat: 100% gyümölcslé, Alma, rizs zöldséggel, narancs, répa

Péntek: 2 mandarin, alma, 100% gyümölcslé, főtt zöldségkeverék, 2 tojás...


Szóval ilyesmire gondoltam. Eléggé kevés a keretem, már ezzel is drága leszek itthon, apu már szekált is érte. A brokkolit, ilyeneket egyelőre nem próbálnám ki, tudom, hogy jók, de még fel kell készülnöm rájuk. Ha tej-közelbe jutok, előfordulhat, hogy fél literrel helyettesítek egy étkezést... ÉS tudom, sok folyadékot inni!


2009. febr. 3. 05:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már korábban is válaszoltam Neked és nagyon tetszik továbbra is az akaratod és egyáltalán, a hozzáállásod. Az, hogy ne "szokja meg a tested" meg különösen! Szóval gratula. Egyetlen észrevételem van, de ötletem is a javítására. A heti tojásfogyasztásod most 4 nap. Ebből egy-két napon zsírszegény túróval helyettesíteném. A zöldségek között van olyan is ugye, amit nyersen eszel?

És esetleg és talán megengedhetsz magadnak havi egy csomag len-vagy szezámmagot. Ebből naponta egy teáskanál bőven elegendő, akár a kefirbe-joghurtba is keverheted. A salaktalanításban és a székletürítésben fog sokat segíteni,(nagyon kisarkítva szinte "lesúrolja" a székletedet a beleidről) az olajtartalma elhanyagolható, de az ásványianyag tartalma nem!

Mi lett a jó reggelt szeletekkel? :)

Ha van otthon néha savanyúkáposzta abból is egyél.

Azt nem tudom még, hogy otthon általában anyud miket főz? Esetleg abból is ehetnél ezt-azt... (csak a költséghatékonyság miatt írom)

2009. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Jól értem, hogy annyit eszel adott nap, amit leírtál? Mert szerintem egy fejlődésben levő szervezetnek ez nagyon kevés.

Tudom, hogy 100 kg a súlyod, de ez nagyon drasztikus. Egy idő után, nem fogsz tudni koncentrálni, teljesíteni a suliban.

Szerintem jobban teszed, ha a körzetid (vagy dietetikus)segítségét kéred, aki szakszerű diétát tud ajánlani. Fontos, hogy hosszútávon ne árts magadnak.

Ja és ami a legfontosabb, a szükséges fogyáshoz a napi rendszeres mozgást is be kell iktatni. Ha hirtelen sokat fogysz, akkor a testsúlycsökkenést nem tudja a bőröd követni. Ez viszont mozgással ellensúlyozható.

Ha eddig nem sportoltál, mozogtál, akkor fokozatosan terheld magad, és ami nagyon fontos - akár a futást, akoár úszást, gyaloglást választod - tessék előtte jó alaposan bemelegíteni.


Sok sikert!

2009. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Anyu tésztát főz mindig. Nem azért, mert csak azt akar, hanem erre van igény. A többiek a fözeléket nem is igazán eszik meg... szokott lenni főtt csirkehús, krumplival és répával ( ami szintén főtt ) . Itt krumplival szoktam enni a rizst, ugyanis imádom. Tényleg! Azt szabad enni? Ha igen ,hány darabot?


Előfordulhat, hogy a citrusfélékből, narancsból, mandarinból nem keveset almával kell helyettesítenem, mert az előbbieknek csúnyán felment az ára... Sovány túrót mivel lehet ízesíteni? :S

Második válaszolónak: Mikor legutoljára így ettem, nem voltam annyira éhes, főleg, mert a víz is besegített. egyébként ne aggódj, sokat megyek, csak nem gyorstempósan.

2009. febr. 3. 16:39
 4/16 A kérdező kommentje:
Krumplival a húst. Csak már a rizsen jár az eszem, elnézést :)
2009. febr. 3. 16:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az azért tényleg jó lenne, ha ennél húst is, mert fehérjére is szüksége van a szervezetednek. De ha kibírod, akkor ne egyél hozzá köretet.
2009. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
krumplit délelőtt egyél néha. Köretnek és délután neee! Vagy edd köretnek de reggel, délelőtt. Túró is tud finom lenni- megszokás kérdése. Kaporral, ha szereted. Vagy paprikával. Borssal. Édesítővel. Vegetával esetleg.
2009. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy halad a fogyásod, Kilóban.:)
2009. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még nem kezdtem el, de hamarosan lehetővé teszik az anyagiak. Talán a jövő héten indul, ha minden jól megy :)


A fehérjéről gondoskodtam, azért van ott a szendvics, pulykamell vagy csirkemell sonkával. :)

2009. febr. 4. 05:49
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Még mindig azt mondom, hogy a te korodban ez a szinte nullkalóriás fogyókúra túl drassztikus. Vízzel nem lehet pótolni és elnyomni az éhségérzetet. ha túl kevés kalóriát viszel be, egy idő után a szervezeted reagálni fog, de nem jó irányba. Kell a rost, a fehérje, a hús. Napi 2 narancs, víz, 2 tojás és egy kevés főtt zöldség nem elég!

Ha már le akarsz fogyni, azt tedd okosan, úgy, ahogy a fejlődésben levő szervezetednek a legjobb, és ontroláltan. Legalább beszéld át a dokiddal, hogy mit szól a tervedhez!

2009. febr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
azaz kontroláltan. :)
2009. febr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!