Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kellene ennem hogy lefogyj...

Mit kellene ennem hogy lefogyjak és egészséges legyek?

Figyelt kérdés

Reggel nem szoktam reggelizni csak a suliban az eső óra után (1-2 kifli) . Ha haza jövök ithon 2 rétest+ami van ithon főt kaja. vacsorának nincs ideje hanem ha éhes vagyok akkor eszek valamit (amit találok otthon és nem éppen egézséges az egész napi étrend amit én használok szerintem) segítsetek létszives hogy mit kellene ennem ha fogyni is akarok.

előre is köszönöm


2009. febr. 3. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól érzed... Ez így nem jó.

Reggelizzél! 1) amit reggel eszel, azt még van időd lemozogni lebontani nap közben. Egy gyümölccsel vagy egy pohár friss lével kezdeném, utána(!) egy kevés szénhidrát, egy szelet abonett némi felvágottal, alatta fűszeres, zsírszegény túró vaj helyett.

2) A napi 5 étkezés felgyorsítja, bepörgeti a napi 2-3 kajálástólé belustult anyagcserédet.

Tízóraira egy joghurt, kefir épp elég, ha nagyon éhes vagy, keverj bele egy teáskanál szezámmagot, vagy pelyhet.

A nap további részében ne egyél szénhidrátot már, gyümölcsöket is csak délutánig. A gyömicukor lassabban szívódik fel a testedben, nem lendíti fel, majd rögvest le az inzulinszintedet, amitől éhes lennél azonnal.

Ebéd előtt igyál egy csomó folyadékot (egyébként is sokat!) Ebéd fehérje (hogy ne az izmaidból fogyjál) zöldséggel. Heti egy-két alkalommal egyél ebédre is kevés szénhidrátot, ami risz legyen jobbára.

Uzsonnára banán, joghurt, párolt zöldségek, kis cukortartalmú gyümölcsök. Vacsorára semmi.

Ha ezeket betartod, kontrollálni tudod a súlyodat és hatékonyan fogysz is.:)

2009. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

KÖszi a segítséget

még annyi hogy s szénhidát bevitelem lehet egy kocka cukor vagy valami ilyesmi?

2009. febr. 3. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván NEM! A sima cukor azonnal megdobja az inzulinszintedet, aztán azonnal leviszi- és éhes leszel. A cukor tilos. Edd gyümölcscukor formájában az másképp hasznosul és nézd meg a joghurtjaid cukortartalmát is. A szénhidrátbeviteled rizsből álljon és tudd, hogy a zöldségek szénhidráttartalma is lehet kifejezetten magas! Ilyenek a hüvelyesek kivétel nélkül. Lencse, borsó, bab. Egyes gyümölcsökben is rengeteg szénhidrát van, pl banán, szőlő, de ez ahogy a cukroknál írtam, másképp viselkedik, mint az egyszerű szénhidrátok. Ami nem jelenti azt, hogy ettől nem hízlalnak. Csak okosan, mindent a megfelelő időben és mértékkel! :)
2009. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké köszi
2009. febr. 3. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!