Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet és étrendet...

Milyen edzéstervet és étrendet kövessek, ha szeretnék 25-30 kg-tól megszabadulni havi 2-3 kg-os fogyással?

Figyelt kérdés

19/L

170/95


2011. jan. 21. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
1783 kalória az alapanyagcsere szükségleted, így ez alá ne menj lehetőség szerint. Ha 1900 körül eszel, és mellette heti 3-4 edzést végzel, akkor kb. havi 3 kg fog lemenni. Idővel súlymérés után nem árt ismét megnézni, hogy mennyi kalóriára van szükséged, hisz a súlycsökkenéssel ez is csökken. A ch fogyasztásod csökkenteni kell, míg a fehérjét némiképp növelni, hogy ne az izmaidból adjanak le. Délelőtt egyél nyugodtan ch-t, ebédedben is lehet valamennyi, de délután leginkább fehérje tartalmú ételt fogyassz. A mozgás nem csak a fogyás miatt szükséges, hanem az izmaid miatt is. Ekkora súllyal ne végezz egyelőre futást, vagy erősebb edzéseket. Válassz olyat, amiben elfáradsz, de még kibirod. Majd ha lement pár kg eljárhatsz sétálni, majd kocogni. De a biciklizés is tökéletes. Ha segítségre lenne szükséged, írj rám nyugodtan, 3 hónap alatt 10 kilót adtam le :).
2011. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy kiadunk egy számot, hogy enni kalória aztán annyi. Ettől ez lényegesem összetettebb dolog. Először is a zsírmentes testsúlyt kellene meghatározni valahogy, ami már önmagában nem egy triviális dolog. Ha ez megvan, akkor annak a duplája grammokban a fehérje és nagyjából 4-5 szöröse grammokban a szénhidrát. A zsír pedig járulékosan sovány húsos, rizses, stb kajából is adódik, külön nem kell kalkulálni. De ez így se teljesen pontos inkább a fehérje az legyen meg, mellé a szénhidrátot úgy, hogy 0.5-1 kg os fogyás legyen hetente. Ezt ki kell kírésletezni személyfüggő.

És a lényeg, hogy mit. Sovány húsok, zöldségek, sovány sajt/túró tojás. Ez a lényeg nem az, hogy hasból mondunk valami klóriát ami virsliből, meg gumicukorból 2 perc alatt megvan.


Mozgás: napi 1-2 óra aerob edzés.

2011. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem csak a számot figyelted volna, láthatnád, hogy végig vezettem neki, hogy mit mikor kell ennie. Értelemszerűen, ha valaki fogyni akar nem gumicukorhoz nyúl, az én meglátásom szerint. Egyébként meg kell egy megközelítőleges kalória mennyiség, mert ha nagyon akarom, egészséges ételekből is be tudok vinni 3000 kalóriát, aztán megleshetem magam pár hét után. A mennyiség és a minőség ugyanolyan fontos.
2011. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"1783 kalória az alapanyagcsere szükségleted, így ez alá ne menj lehetőség szerint. Ha 1900 körül eszel, és mellette heti 3-4 edzést végzel, akkor kb. havi 3 kg fog lemenni."


Ezt ne vedd készpénznek! Inkább 1500 kalóriát egyél. Én 54 kilóval és 166 cm-rel ez a szintentartásom! Gondolom, te ennyivel már fogysz!+sport, ahogy az előzők írták! Havi 3 kilótól megszabadít.

Máskor ne hagyd magadat ennyire elszaladni...

2011. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!