Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segít nekem valaki? Tud...

Segít nekem valaki? Tud hasznos tanácsot adni valaki fogyókúra ügyben?

Figyelt kérdés

39 éves vagyok.1 éve méhrákot állapítottak meg.A műtét után az erős kemo,és még erősebb gyógyszerek után felborult a hormonháztartásom,és sajnos 90 kiló lettem.Az egészségem érdekében rendesen kellett étkeznek,és nagyon sokat pihennem. Mivel eddig soha nem volt gondom a súlyommal így soha nem is foglalkoztam olyan dolgokkal,hogy kalóriaszámolás.. Szeretnék lefogyni,így megkérdeztem az orvosomat,hogy fogyókúrázhatok-e. Mértékkel igen,de jelezte,hogy még 1 év türelmi idő van,hogy kijelenthessék gyógyult vagyok..Kérte,hogy azért ne essek a ló túlsó oldalára,mert a drasztikus fogyás akár árthat is.

Szóval úgy döntöttem,hogy elkezdem,és szép lassan mehetnek le a kilók rólam. Vettem éves bérletet is egy szabadidő központban ahol korlátlanul,bármikor használhatom az uszodát,a kondi termet,a szaunát...Már voltam,de fogalmam sincs,hogy mit csinálok jól vagy rosszul..és itt jönnének a kérdéseim,esetleg egy hasznos tanács amit kérbék tőletek

1. nem gond az,hogy nincs rendszeresség a konditeremben nálam? PL: egy kis evezés,egy kis futópad,egy kis crosstrainer,egy kis láb és kar mozgás gépeken,egy kis futópad..Így eltöltök 1 órát a konditerembe..Vagy kell valami rendszeresség?(bocsánat,de tényleg nem értek hozzá)

2.Írtam,hogy fogalmam sincs a kalóriákról..Mindig azt eszem amit a család,így anyagilag nem is engedhetem meg magamnak,hogy drága ételeket vásároljak..Ezért a neten napokon át keresgéltem,kutakodtam,hogy egy átlagos ételnél hogy számoljuk ki a kalóriát..de belezavarodtam..Az egy dolog,hogy le van írva,hogy 1 szelet kenyér ennyi kalória,de hogy számolom ki pl: a borsófőzelék kalóriáját?Vagy a bableves kalóriáját?? Ebben tudna valaki segíteni?

Az evésről annyit,hogy az orvos mondta,hogy étkeznem továbbra is kell,mert fontos,hogy a szervezetem erős maradjon..

Köszönöm előre is a tanácsokat


2011. jan. 24. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
szia!:) figyelj,a mozgás nagyon fontos.az jó ha ott vagy kondizol 1órát,de akkor intenzíven,és egy héten többször kéne.mondjuk szerintem az úszás is jó,a változatosság kedvéért;) ja kalóriákat pedig ne számolj!mindig annyit egyél amennyi jól esik,és nem feszül a hasad.szóval addig egyél amíg már nem érzel éhséget,de telségérzetet sem.igyál rengeteget!a citromos víz a legjobb(cukor nélkül),lúgosít,soksok c-vitamin plusz az étvágyat is csökkenti.ajánlom még a sok gyümölcs és zöldség fogyasztását nyersen.így megmarad bennük minden vitamin,tápanyag teljes épségben.és az enzimek is megmaradnak.kerüld a "mesterséges" ételeket...természetesen kell étkezni,az a legjobb a szervezetnek.ebbe orvos se köthet bele:) ja és a magvakban rengeteg fontos tápanyag van.esszenciális zsírsavak és aminosavak,vitaminok.ezeket se pörkölve,vagy sózva edd,hanem natúr formában.(pl diót,mandulát,földimogyit)és igyál sok folyadékot,gyönyörű lesz a bőröd tőle.valamint ha további tippeket szeretnél olvasd el a testkontroll könyvet,ott leír mindent részletesen,mi miért jó,mi történik a testben,meg vannak benne finom receptek is.na remélem segíthettem valamit!!:)
2011. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs az offért. de le kell írnom: Nagyon tisztelem az olyan embereket, mint Te! Nem hagyod el magad, még egy ilyen betegség után sem... Erőd van hozzákezdeni egy fogyókúrához... stb. Le a kalappal!
2011. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!