Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Év végéig le szeretnék fogyni...

Év végéig le szeretnék fogyni 45 kg-ot. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok.Évek óta komoly súlyproblémákkal küzdöm.Jelenleg 110 Kg a súlyom.(A legnagyobb 128 kiló volt.Szégyellem,de ez van.)

Párszor már sikeresen lefogytam (65 kiló körülire),akkor volt elég kitartásom.Mostanában viszont,ha 10-15 kilót leadtam is,előbb-utóbb jött egy komoly stresszhelyzet (családi gondok,vizsgastressz),és akkor nem tudtam tartani magam.


Sajnos kényszerevő vagyok,a szorongást evéssel oldom.Régebben voltak bulimiás rohamaim is,dea hányásról leszoktattam magam.Lehet,kár volt,mert akkor nem lennék ilyen kövér....

Jelenleg a magánéletem is válságban van.Nemrég jöttem rá,hogy a volt párom rútul kihasznált.Úgy érzem,ez elegendő motivációt fog adni ahhoz,hogy véghez vigyem a célomat.Nem csak bosszúból akarok lefogyni,hanem magam miatt is.No meg szeretném megtalálni azt a férfit,aki igazán szeretni tud,de a jelenlegi külsőmmel erre nincs esélyem.

Vajon sikerülhet?Van más is,aki sikeresen lefogyott ennyit?Adhat egy szerelmi csalódás akkora löketet,hogy az elhatározásból komoly eredmény legyen?

Előre is köszönöm a (kulturált) válaszokat mindenkinek.



2011. jan. 24. 16:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
A legnagyobb probléma az,hogy sokat akarsz fogyni viszonylag rövid idő alatt.Sajna így mindig vissza fog jömónni a túlsúly.
2011. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
bocsi...jönni
2011. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom,én nem érzem olyan irreálisnak.11 hónap,az átlagban 4 kg havonta.Hetente 1 kg.

Tudom,hogy nem lehet így előre tervezni,meg az elején gyorsabban megy,később lassul a fogyás üteme.

Tudok a jojó-effektusról is,de ha nem térek vissza a korábbi életmódra,és sikerül valahogy mellőznöm a falásrohamokat,szerintem nem fog visszajönni.

Inkább attól félek,hogy nem lesz elég kitartásom,és nem tudom,hogyan erősíthetném...

2011. jan. 24. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogy étkezel, mozogsz valamit?

Mennyi idő alatt fogytál le 128-ról?


Jelenleg én is 110 kg vagyok, és nagyon lassan megy a fogyás :(

2011. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy év alatt simán menni fog! Igazából mindegy, mi adja a löketet, ha elég erős az elhatározás. Én szurkolok, hogy elérd, amit szeretnél. :)
2011. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó 5-10 kg fog nagyon nehezen lemenni, szóval szerintem kb. 35 kg megy le majd az év végéig.
2011. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,nagyon kedvesek vagytok!:)


Őszintén szólva nagyon sokat nem mozgok,vagy inkább könnyű mozgást (séta főként,igyekszem kevesebbet bkv-zni).

De 128 kilóval elég nehéz is lett volna pl. kocogni,akinek sok feleslege van,az tudja ezt.

Úgy gondolom,hogy olyan 100 kiló körül kezdet majd el intenzívebben sportolni (konditerem).

Amikor olyan nagyon sokat leadtam (115 kg-ról 68-ra),akkor személyi edzőhöz jártam és ez nagyon sokat segített.Csakhogy 35 ezer Ft-ba került havonta (2006-ban),jelenleg nem tudom mennyi lehet,de biztosan nem engedhetem meg magamnak.

Inkább magamtól próbálok mozogni,meg keveset eszem naponta sokszor (alacsony energiatartalmú ételeket).

De nagyon nehéz megállni,főleg vizsgaidőszakban.Meg a gyomrom is sokszor fáj,gyomorégésem is gyakran van (később nyilván csökkenni fog,és a gyomor is szűkül idővel.


Utolsó előttinek:

Te mennyit szeretnél fogyni,és kb. mennyi idő alatt?Kívánok Neked is sok kitartást,ne add fel!

2011. jan. 25. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem pontos célom nincs, meg hogy mennyi idő alatt, egyszerűen szeretnék már 70 kg körül lenni.

De nekem csak olyan kisebb céljaim vannak, hogy pl menjek 105 kg alá, meg ilyenek :)

Amúgy sétálással tényleg ennyit el lehet érni?:O Én szobabiciklizek naponta 40 percet. Még se értem el ekkora eredményt..


15/L

2011. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!:)

Hát,csak sétálással szerintem nem,mindenképpen kell hozzá a diéta.Meg igyekszem mellette otthon tornázni.


Szerintem,amíg ilyen nagy a túlsúly,nem jó rögtön az elején nagyon intenzíven edzeni,mert az ízületeket megterheli vele az ember.Anno az edzőmmel is személyre szabott,fokozatosan nehezített programot követtünk.

Ha valaki jóval kevesebb energiát visz be,mint amennyire szüksége van,úgyis fogyni fog.Persze fontos a mozgás,már csak a jó közérzet miatt is,meg akkor azért csak kicsivel többet lehet enni,ha ledolgozod:)

De a megfelelően összeállított étrend az elsődleges(ált. a dietetikusok szerint).


A szobabicikli amúgy nagyon jó megoldás,azzal nem terheled az ízületeidet.3/4 óra szobabiciklizés 110 kilósan nem semmi,ügyes vagy:)

Nekem amúgy a legjobban az ellipszistréner vál be,az is kímélő nagy súly esetén és jó intenzív mozgásforma,átmozgatja az egész testet.

Lassanként igyekszem összeszedni az önbizalmam,és újra beíratkozom egy konditerembe,csak félek a gonosz megjegyzésektől:/Mondjuk van a környékünkön olyan,ami nem koedukált,csak a trendi plázacicák is elég rosszindulatúak tudnak lenni (saját tapasztalat).

Pedig tényleg semmi közük hozzá.

2011. jan. 25. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor én befogom a pofám, mert én is fogyni szeretnék de nem vagyok 3 számjegyű.


Kérdésem az lenne, hogy mit eszel? Hány cm magas vagy?


Én most fejlesztettem ki egy nagyon jó diétát és sikeresen fogyok vele.

2011. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!