Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy hülyeséget csinálok ezzel?

Nagy hülyeséget csinálok ezzel?

Figyelt kérdés

Reggel korán megy a buszom, és itthon nincs időm sokat enni meg nem is tudok reggel 6kor sokat enni, csak gyümit (amúgy is azt hallottam, éhgyomorra legjobb a gyümi)

Számolom a ch-kat (rendesen konyhai mérlegen lemérem a cuccot, majd egyenes arányossággal számolok) és reggel nincs sem időm sem erőm sem alkalmam - a konyha pici, a lakás közepén van és anyu is ottvan reggel, nagyon hogy mérlegezzek :( Ezért azt csinálom, hogy este lemérem a gyümit (pl. 10 dkg narancs, 10 dkg banán, stb) és becsomagolom alufóliába, és elteszem reggelre. Ezzel nagy hülyeséget csinálok? Megmaradnak így a vitaminok, ásványi anyagok, elvégre csak egy éjszakára nincsenek "héjban"?


(Amúgy a buszon 7 körül eszem szendvicset tk kenyérből + rengeteg zöldség, és a suliban is, csak reggel nem bírok anyit 6kor enni, meg éhgyomorra egészséges a gyümi.)

17/l


2011. jan. 30. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem csomagolnám alufóliába. Inkább folpackba. Nem tudom igaz-e, de úgy hallottam egyszer, hogy a gyümölcsben levő savak kioldanak valami káros anyagot az alufóliából, azóta valahogy nem merem belecsomagolni a nyers gyümit. Persze lehet, hogy nem igaz, nekem elég a gondolat is.

Egyébként meg szerintem nem gond, bár ha vitaminokra vágysz, akkor ne pucold meg az almát, meg a körtét, meg a hasonlókat.

Én sem tudok reggel enni, bár én kávéval nyomulok, ami egészségtelen, de finom. :D

2011. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább egy külön kis tálba raknám az előző este kimért gyümölcsöket és letakarnám egy konyhai törlőpapírral.
2011. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
fuh bmeg ez már beteges hogy képes vagy azért meghámozni hogy grammra pontosan tudd a súlyát. úúúristen, milyen életed lehet ha ilyenekkel vagy képes foglalkozni Oo
2011. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
csak az ecetsav old ki az alufóliából káros anyagokat,ami rákkeltő amúgy,de ha jól tudom a gyümölcsökben nincs ilyen...de amúgy a harmadik válaszolónak igaza van.
2011. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minek minden nap lemérni a gyümölcsöt? Nem kell grammra pontosan számolni, pont elég, ha tudod, hogy 1 banánt meg két narancsot ehetsz.
2011. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, mondok egy jó modszert :)


Legközelebb mérd le, hogy egy narancs vagy banán lehámozott héja mennyit nyom, és utána már csak ezt vond le abból, amit mérsz. Így nem kell mindig meghámozni őket, dilemma megoldva.


Akkor nagy különbség meg nincsen két gyümölcs héjainak a súlya között, hogy annak legyen bármi jelentősége a végeredményt illetően.

2011. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem, csak ilyen vagyok az élet minden területén: szeretek pontos lenni =) Van aki nem precíz, van aki igen, ebbe ne szóljatok bele légyszi, nem ez volt a kérdés.

Amúgy találkoztam már pl. olyan pici banánnal ami kb. csak 7-8 dkg volt a héja nélkül, de olyannal is, ami 13-14 dkg a héja nélkül. Eltérő súlyúak, egyik a másiknak a kétszerese... és azért nem mindegy, ha egy pici banánt eszel, ami csak 70 kcal, vagy egy 14 dkosat ami 140 kcal... ch-ban van elég különbség.

ELNÉZÉST HOGY pontos akarok lenni -.-"

3. válaszoló: igen, érdekel. 3 hónap alatt 13 kgot adtam le heti 4 aerob edzéssel + egészséges diétával (sok gyümi, zöldség, párolt husi, jó minőségű ch - barnarizs, tk kenyér, köles, stb -, heti max. 1szer bűnöztem ) és olvasnak a kilók. És én ezt egyrészt a pontosságomnak köszönhetem. Mert ha mindig elcsábulnék hogy "hééé ne méregessek már" lehet többet ennék -> nem lenne ilyen eredményes. Ez EGYÉNI dolog, ne szólj bele.

2011. jan. 30. 20:07
 8/10 A kérdező kommentje:
uI: a többieknek köszönöm. A folpackos vagy dobozos módszer jó ötlet^^
2011. jan. 30. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha méregeted a dolgokat, én is szoktam, hasonlóan hozzád, 3 hónap alatt 11 kg ment le (csak nekem volt mozgás mentes hetem is). Viszont ezt a túlzott precizitást nem tartom olyan jó dolognak, nagyon kihathat az egész életedre, ha huzamosabb ideig így csinálod. Én úgy szoktam, hogy kb azonos méretű gyümölcsöket veszek, amit már egyszer lemértem, így nagy különbség nincs, s nem is kell állandóan lemérnem. Attól egyébként nem lesz semmi bajod, ha nem eszel minden nap pont ugyanannyit. Nekem pl a megengedett ch mennyiség 150 gramm, ez van amikor 130, s van amikor 160. Inkább egy intervallumot adok meg magamnak, hogy ne kattanjak meg :D. Pl. ha rizibit akarok enni, nehogy az fogjon ki rajtam, hogy tejóég 150g megvan, akkor most még se rakhatok borsót a rizsbe, vagy vegyek vissza a rizsből és akkor mehet bele borsó is... szóval érted :).
2011. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy kérdés a kérdésben, hogy hogy működik ez a méregetéses dolog, én nagyon nem értem. Mondjuk van két narancs, ami ugyanakkora, de egyik édesebb, mint a másik. Az édesebbe több a cukor, a szénhidrát, a mérleg ezt hogy mutatja ki? :P Bocsi hogy értetlenkedek, de nem tudok rájönni a dolog nyitjára. Eskü nem kötözködni szeretnék!
2011. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!