Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék életmódot váltani,...

Szeretnék életmódot váltani, szükségem lenne egy kis segítségre. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,van súlyfeleslegem és szeretnék megszabadulni tőle,viszont nem fogyókúrával,hanem életmód váltással.

Ebben van néhány nehézség:

Egyik,hogy imádok jókat enni,szeretem az édességet és mindent amiben fehér liszt van.A másik meg hogy sulis vagyok és mivel 60 km-re lakom az iskolától hétköznap 3 másik lánnyal lakom együtt egy lakásban,akik vékonyak és bármit esznek nem híznak el.Nagyon jókat eszünk együtt,de sajnos rajtam nagyon is meglátszik,sok krumplit tésztát meg sok zsíros kaját eszünk,de én ezt nem szeretném folytatni,mert nem érzem jól magam így.A baj az,hogy nem tudom ezt hogyan oldhatnám meg,hiszen én kisebbségben vagyok ilyen szempontból.Meg rengeteget kell tanulnom és emellett nehéz egészségesen étkezni,suli után gyorsan megeszek valamit ami laktat és állok neki tanulni vagy irány vissza a suliba ami után megint farkas éhes vagyok és újból teletömöm a hasam.

A mozgást megtudom oldani,inkább az étkezéssel van probléma,ha van is akaraterőm a körülmények beleszólnak.

Ha meg is tudnám oldani a helyzetet félek hogy kis idő után feladnám.Az akarat erőn és a kitartáson kívül még hogy tudnám megoldani?


2011. jan. 31. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ne egyél lyat, amit a vékony barátnőid, hanem egyél kevesebbet és egészségesebbet. Pl. egy szelet rozskenyér+zöldségek+egy banán. Edédre: főzelék (kevés olajjal, habarással)+ tükörtojás kenyér nélkül+ egy alma. uzsonna egy natúr joghurt+ banán vagy még egy evőkanál műzli (ne cukros!!). Este egy bögre tej.

Így állítsd össze. Ehetsz velük, csak ne azt, amit ők. Tanulj meg lassan enni és mértékkel. Néha nassolhatsz is egy kiscsokit pl. reggel.

Este ne tömd tele a gyomrod!

Tanulj meg kalóriát számolni, nézz utána mennyi egy kajának a tápértéke!

1300 kalória/nap + heti 3-4 sport kellene (akármi ami megizzaszt és legalább 45 perces), pl. a barátnőkkel egyet kocogni!

2011. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
cseréld ki a tányérodat egy kistányérra,az is elég lesz ami arra ráfér,nekem elhiheted,én már ilyennel eszek egy éve és 10 kiló lement
2011. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ezek a kaják a vékony lányoknál is ugyanazokat fogják okozni, mint nálad, csak nem nálad 1-2 éven belül, náluk meg 10-20 év múlva.

Azért vagy állandóan éhes, mert szar minőségű kaját eszel, és összevissza ingadozik a vércukorszinted.

Amúgy a jó példa ragadós, hidd el, ha pár hétig kitartasz az egészséges kajálás mellett, utánozni fognak.

2011. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek pedig nehogy szót fogadj! Az 1300 kalória koplalás, nem életmódváltás. Tönkrevágod az anyagcserédet, hosszú időre.

(Az elsőnek üzenem, hogy olvassa el még egyszer a kérdést: NEM fogyni akar a kérdező!)


*Pl. egy szelet rozskenyér+zöldségek+egy banán.

Ez még elmegy, de nem látom, mitől lenne jó egy szelet üres kenyér, mert nem a banántól, az biztos.

A kenyér maradhat (lehet teljes kiörl. és/vagy magvas), egyél rá valami sajtot vagy sonkát, és úgy a zöldségeket.

A banánt tedd el tízóraira. (Fogyókúra alatt nem szokták ajánlani, mert sok a cukor benne, de mivel te nem fogyózol, neked lehet.)


*Edédre: főzelék (kevés olajjal, habarással)+ tükörtojás kenyér nélkül+ egy alma.

A főzelék nem igazán összeegyeztethető az egészségessel. Sz*rrá főzött zöldségek, amiben nincs vitamin, cserébe viszont van benne lisztes rántás, habarás (a keményítő se jobb, mint a liszt). Az meg nevetséges, hogy a tojással akarja bevitetni a fehérjét (gondolom, ezért van). Inkább zöldség csirkével vagy hallal, esetleg barna rizs, bulgur. Leves igazi zöldségekkel és hússal. Néha mehet a főzelék is persze, de ne legyenek illúzióid.

Az almát meg tedd el máskorra, nasinak, pont elég az ebéd.


*uzsonna egy natúr joghurt+ banán vagy még egy evőkanál műzli (ne cukros!!).

Napi 1 banán bőven elég. Most jöhet az alma. Én a műzlit is hanyagolnám, hiszen rendesen ebédeltél, nem kell nagy uzsonna.


*Este egy bögre tej.

Ez is egy baromság. Enni kell este is, főleg ha későig tanulsz. Ez nem jelenti azt, hogy teletömöd magad. Zöldség mehet minden mennyiségben, tojás, virsli, maradék hús, valamilyen túró is jó, pl. kőrözött.

2011. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Úgy gondoltam fokozatosan hagyom el a káros dolgokat,egyre kevesebbet,majd teljesen megszüntetem.Szerintetek jó lesz ez így?

2011. jan. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!