Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 13 éves lány, hogyan...

Egy 13 éves lány, hogyan fogyhatna le, hogy 'egézséges maradjon'?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok 176 cm 80 kg..

az hogy hogyan híztam meg,elég hosszú, ugyhogy a lényegre térek..


Iszonyatosan érzem magam így, szeretnék lefogyni , és próbálok a lehető legkevesebbet enni, de apa mindig 'töm' , mondván hogy én fejlődésbe vagyok, nem vihetem túlzásba, mert abból nagy baj is lehet.

Mikor már reggel megcsinál nekem egy nagy adag (zsíros) tojásránottát, nagy karéj fehér kenyérrel, mondhatom hogy én ilyet nem eszem, mindig aztmondja muszály ennem. Mikor megeszem ezt, mindig szörnyen érzem magam , és ugyérzem ennek a napnak már mind1, és elkezdek enni.. :\

Pedig soha nem vittem tulzásba mikor nekiálltam fogyózni, ettem én , csak teljes kiörlésü barna kenyeret, és csak 1 kis szeletet.

szóval soha nem koplaltam, vagy ilyesmi.


tehát, hogyan fogyjak úgy , viszonylag gyorsan, hogy egézséges maradjak?

és hogyan beszéljek apával, hogy ne etessen?


amugy kb. 15 kg-t szeretnék fogyni

Előre is köszönök minden normális választ.


2011. febr. 10. 21:28
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést a hibákért.
2011. febr. 10. 21:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Sportolj.
2011. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű, de ennyi az egész. Sport, sport, sport... menj ki reggel, vagy este, és futt egy órát minden nap melegítőben.

Lehetőleg ne hagyd abba, és a változást észre fogod venni.

2011. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet ilyen súllyal futnom?


Van egy testnevelőtanár ismerősünk, és aztmondta, ekkora súllyal nem tesz jót a futás, tönkreteszi az izületeimet.

Javasolta hogy ússzak.


Mennyire igaz ez?

2011. febr. 10. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ússzál jót fog tenni ne is fuss és hiába gondolod a rántottáról, h rossz az jó, de én a kenyér helyett uborkát ennék hozzá a reggelinek mindig bőségesnek kell lennie és mondj le az édességekről chipszekről stb az üdítőt is cseréld le vízre v teára így menni fog! Sok sikert!
2011. febr. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Apukádnak üzenem, hogy ezzel a hülyeséggel, hogy fejlődésben vagy és töm, konkrétan 20 évvel fogja megrövidíteni az életedet. A gyerekkori elhízás a legveszélyesebb. A plusz 20 kg ami kb. rajtad van feleslegként, terheli az ízületeidet, az ereidben a zsír már most kezd lerakódni, ami tuti recept egy 40-50 éves korban elszenvedett szívrohamhoz, vagy agyvérzéshez. A hasnyálmirigyedet is tönkreteszi, a cukrod valószínű magas, ha minden jól megy cukorbeteg is leszel nemsokára. Apukád nem ért hozzá, butaságot csinál, és te iszod meg a levét!!! Sajnos hiába írják itt előttem, hogy fuss, és ússzál... Ekkora túlsúllyal valóban árt a futás, és nem is tudnál futni, mert nem bírnád. Az úszással nincs gond, de nem tudsz annyit úszni sem, hogy fogyj bármennyit is. Az étkezési szokásokon kell változtatni, roston kéne enni a húsokat, sok párolt zöldséget enni, a zsíros kajákat, fehér kenyeret, és főleg a cukros dolgokat meg el kéne felejteni.


Még egyszer elmondom, a kövér gyerekekből 90%-ban kövér felnőtt lesz, és ez a tuti recept a korai szív és koszorú ér problémákhoz! Statisztikailag is bizonyított, hogy akik már tizenévesen elhízottak voltak, azok átlagban 20 évvel korábban halnak meg, mint azok akik elhíztak felnőttként, de fiatalon nem voltak azok! Bud Spencer pl. 81 éves, fiatalon sportoló volt, 40 éves kora körül kezdett elhízni. Marlon Brando szintén 40-50 körül. 80 évesen halt meg. Az erek elzsírosodása, a cukorbetegség kialakulása egy folyamat. Ha valaki ez 40 évesen kezdődik, annak 70-80 éves korára lesz gondja. Aki 10 évesen, annak 40-50 évesen...

2011. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

voltunk cukorterhelésen, azzal minden rendben van hála az égnek.

utolsó válasz eléggé megilyesztett, szóval sürgösen elkezdek változtatni :S


kb. 20kg-t kéne fogynom?

2011. febr. 11. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

És miért mentetek el egyáltalán megnézetni a cukrodat? Ha apukád szerint ez baromi egészséges, hogy így nézel ki? Csak kérdezem....

Egyébként 13 évesen még nem lesz gond a cukroddal, de 20 évesen már tuti. Tényleg sürgősen válts életmódot. A testi gondok egyébként csak az egyik gond. A kövér emberek 90%-a boldogtalan, egy életen át komplexusokkal küzd, hajlamosabb minden lelki gebaszra stb. Gondolom szeretnél normális ruhákban járni, csinos lenni, másoknak tetszeni, helyes fiúkkal járni. Bárki bármit mondd (és akik majd ellentmondanak nekem azok mind kövérek) igenis borzasztóan számít, hogy az ember hogyan néz ki.

2011. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úszással nem fogsz lefogyni..

Az igaz, hogy az nem terheli az ízületeidet, segít karbantartani a gerinced, a tüdőd is nagyobb térfogatú levegőt tud befogadni, de azzal a hideg víz miatt nem fogsz eléggé felhevülni...

Neked nem izmot kell felszedned, hanem súlyt leadni, és ha nem kezdesz el minél hamarabb ezen változtatni, ahogy az előttem szólóak mondták, nagyon komoly probléma lehet.


A súlyodból adódó stressz, pedig ugyan ilyen hatással van rád. A sportolástól jobb közérzeted is lehet, pár hónap alatt csodákat lehet elérni.


Ami fontos, hogy megfelelő cipőt szerezz be!!!

Nem teheted tönkre a térdeit... Ne aszfalton fuss, hanem lehetőleg pályán.


Sok sikert a továbbiakhoz!

2011. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!