Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha épp leszokóban vagyok a...

Ha épp leszokóban vagyok a cigiről figyelnem kell, hogy ne hízzak?

Figyelt kérdés
Kajáról sajnos nem tudok lemondani, imádok enni. Viszont szerencsére nem nagyon hízok (jó van egy kis hasam, de szerintem ez egy gyerek után már belefér). A kérdés az lenne, hogy ha azt látom, hogy elkezdek "dagadni" elég, ha a kóláról lemondok (sajnos sokat iszom, kb napi 2 litert) vagy ez kevés? :(
2009. febr. 12. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Kevés. Igyál light kólát, ha ennyire szereted. A magam részéről nem vagyok nagy barátja a gyerek utáni legyintésnek: a nő maradjon igényes a testére szülés után is.

Másrészt a kis hasból lesz a nagy has. Én is imádok enni, és eszem is rengeteget, de azt tudomásul kell venni, hogy a nasi és a cukros érelek hízlalnak és egészségtelenek.

2009. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2liter kólában 23 dekagramm cukor van!!

Ha csak arról lemondasz , már jó!

2009. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre szokj le, hidd el bőven elég lesz az elvonási tünettel küzedni, a súlyod még ne érdekeljen. Majd ha már ott tartasz, hogy nem is kívánod a cigit, akkor lehet a tömegeddel foglalkozni. Közben esetleg elkezdhetsz sportoli, egy gyaloglás sztem megelelő, de azt csinálsz ami tetszik neked, a lényeg a fokozatosság.

Legjobb volna ha vizet innál, semmi kólát, vagy cukros üdítőt. Arra is figyelhetsz, hoyg emnnyi kcal-t viszel be, egy átlag embernek napi kb 2000 kell.

2009. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

hát ha gyerek mellett dohányzol, és két liter kólát iszol, akkor nem leszel hosszú életű. talán ez fontosabb, mint az azért való aggódás, mert meghízhatsz.

egyébként a leszokott dohányosok azért híznak, mert a cigizés helyett is nekiállnak zabálni.

2009. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, utolsónak:

Nem csak. A cigi némiképp turbózza az anyagcserét önmagában is. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek kövér dohányosok, hanem azt, hogy néhányuk még kövérebb lenne, ha nem cigizne.


A kóla voltaképp "vegyszer"- nagyon ügyesen tud marni, szinte minden felületet, amellyel rendszeresen érintkezik. Ki lehet próbálni:) Egyéb remek mellékhatása, hogy bizonyítottan felelős a csontritkulásért is.

2009. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha vki leteszi a cigit, azért hízik mert a szájhoz nyúlkálást kajával elégiti ki. Álld meg, h csak akkor egyél ha éhes vagy. Ennyi kóla sem jó a koffein miatt, de ha kell, akkor szedj magnéziumot, mert azt vonja el a szervezettől.
2009. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki leszokik, akkor nem feltétlenül amiatt hízik, mert eszik cigizés helyett.

Én simán magamra kaptam öt kilót, miután abbahagytam a dohányzást anélkül, hogy többet ettem volna.

Az anyagcserém szinte megszűnt létezni. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy a reggeli kávéval elszívott cigi mit vált ki az emberből (legalábbis belőlem váltott), ha sok biztos dolog nem is volt a világon, de az biztos volt, hogy a befejezéstől számított két percen belül el kellett jutnom wc-re. Délután ismét. Ez napi kettő volt ugye.

Ahogy leraktam a cigit, attól kezdve áttértem a HETI egyre és már akkor is elégedett voltam néha, hogy egyáltalán sikerült.

És még egyszer hangsúlyozom, hogy nem ettem többet, egészségesen éltem, sem kólát, sem cukrot, sem fehérlisztből készült dolgokat nem fogyasztok, sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, napi 3-4 liter vizet eltűntetek. Akkor is így volt ez, az anyagcserém mégis megszűnt létezni. Két héttel az utolsó szál cigi után már úgy néztem ki, mint egy 4-5 hónapos kismama, akkora volt a hasam a sok bent ragadt ételtől.

Szóval ennyit arról, hogy minden exdohányos evéssel kárpótolja magát és attól hízik, mint ahogyan tévesen néhányan itt is állítják.

2009. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Eltelt az első cigimentes napom, és ami a legmeglepőbb abszolút nem hiányzott, nem rágcsáltam helyette semmit (persze tudom ezt még korai kijelenteni :)) Ugyan eddig nem voltam hízásra hajlamos, de azért igyekszem mozogni. Egyenlőre csak megmaradnak az esti másfél órás séták a kutyákkal, aztán tavasztól átmegyünk futkározósba :)
2009. febr. 12. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

gratula és kitartás!


egyébként az egyik válaszolónak kis helyesbítés:

a dohányosok közül sokan nem pusztán azért nem híznak, mert a cigaretta "turbózza" az anyagcserét, hanem azért ,mert létfontosságú vitaminokat nyomelemeket hatástalanít, ill. megakadályozza azok beépülését

2009. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!