Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámításkor a (BMR)...

Kalóriaszámításkor a (BMR) alapanyagcseréhez szükséges adatot vagy a testsúly megőrzéséhez szükséges kalória mennyiséget vegyem alapbul?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A testsúly megőrzéséből - 500 kcal + napi 40-60 perc edzés, és szép lassan mennek le a kilók. Az alapanyagcsere azért fontos infó, hogy az alá semmiképp ne menj. Pl. ott van az orvosilexikon, ahol számolhatsz kcalt, tegyük fel 165 cm, 65 kg, 23 éves nőről van szó, erre az jön ki, hogy BMR: 1467, megőrzéshez: 2275, heti fél kg fogyáshoz: 1725 (ebből látszik, hogy kb 500 megy le), viszont ha ez a nő heti 1 kgtól szeretne megszabadulni, már azt írja a kalkulátor, hogy heti 1 kg fogyáshoz 1175 kcalt kell bevinnie, ami bőven a BMR alá megy. Ezt az egészségünk érdekében nem szabad megtenni, így inkább elégedjünk meg a lassabb fogyással :). Remélem, érthető :D.
2011. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, igen, érthető és elgondolkodtató volt válaszod. Tehát az esetemben 1600 kcal fogyasztással (szó szerint) vidáman fogyhatok. Eddig meg csupa kín és szenvedés volt az élet az 1000-1200-as koplalós étrendekkel, amiket jó ha két hétig bírta tartani az ember ráadásul a testi és lelki következményeit is viselni kellett (pl: jojo, kudarc)

Tudom, hogy ez nem valami spanyolviasz :D de nekem sokat számít, ugyanis régóta próbálkozok a sporttal és a táplálkozással némi rendszert vinni az életembe fogyási sikerrel párosítva. Csupán eddig nem néztem a dolgok mögé, csak követtem a "csordát", ami a buta diéták legelőjére terelt.

2011. febr. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!