Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Eldöntöttem hogy el szeretném...

Eldöntöttem hogy el szeretném érni nyárig, hogy tökéletes alakom legyen, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Mivel kézilabdázom egy kicsit erősebb testalkatom van és szeretném ha jobb alakom lenne nyárig, hogy bikiniben jól nézzek ki. 168cm magas vagyok 55kg és 15 éves. (lány)
2011. febr. 26. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Lehet hogy majd jönnek ide a hülyék, hogy 168 cm-hez 55 kg teljesen jó. Szerintem ha IZOMBÓL van rajtad akkor okés az 55 kg, de ha sok zsír van rajtad (és kevesebb izom) akkor nyugodtan veszíthetsz 2-3 kgot ZSÍRBÓL, és felszedhetnél pár kg-ot izomból. A lényeg hogy 52-53 kgnál semmiképp ne legyél kevesebb, az a határ!

2. A kézilabda jó sport, folytasd továbbra is. Az étrendeden kell változtatni:

- NO csipsz, csoki, gyorskaja, pizza, gyros, etc.

- NO cola cukros lötty, stb. Igyál ásványvizet, cukor nélküli teát (kis mértékben édesítő megengedett), mézet is kerüld, mert bár egészséges de akkor is kcal bomba...

- NO fehér kenyér, fehérlisztes pékárú. Rozsos, korpás, tk kenyér/zsemle, stb. megengedett. Fehér rizs helyett barna, tésztából durumtésztát egyél.

- Kerüld a tejszínt, tejfölt, zsírt, vajat, margarint. 'jó' zsírokat viszont enned kell: dióból, olajos magvakból, + olívaolajból vidd be ezeket. Zsírszegény sajtok is engedélyezettek.

- Este kerüld a ch-t, kivéve a zöldségek. (Úgy értem, a vacsid ne legyen pl. az ebéded maradéka, tehát ne egyél rizst - még barnát se! tésztát se) hanem egyél fehérjét: túrót/sovány felvágottat/párolt husit/főtt v. lágy tojást/zsírszegény sajtot/natúr joghurtot/kefirt/stb. zöldségekkel!

- Fontos a protein, egyél sok párolt husit, zöldséggel. Ebédkor a köretet próbáld a felére csökkenteni, és a savanyúság-zöldség mennyiségét a 2szeresére növelni.

2011. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget most megpróbálom ezek alapján összeállítani az étrendemet :) köszönöm sokat segítettél :)
2011. febr. 26. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!