Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nap meg egy héten mennyi...

Egy nap meg egy héten mennyi súlyingadozás a normális?

Figyelt kérdés
Illetve örülnék, ha leírnátok mindent, amit a súlyingadozásról tudtok, hosszú történet, hogy miért kell, de előre is köszönöm:D
2011. márc. 4. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én csak tapasztalatot tudok mondani, a biológiáját nagyon nem értem:

- menzesz előtt nekem akár 2-3 kilóval is többet mutat a mérleg, a visszatartott víz miatt. ilyenkor nem is mérem magam, hogy ne idegeskedjek, általában az első napra következő héten már megint "normálisan" mutatja a mérleg a súlyt.

- ha rendesen bezabálsz egy nap, csomó szénhidrátos dolgot, akkor is mutathat 2-3 kilóval többet a mérleg, mert a máj glikogénraktára rengeteg vizet tud megkötni. ez a 2-3 kiló nem azonnali hízás, hanem víz. olyankor egy görbe nap után este megiszom 1-1,5 liter zöldteát, és másnap v. harmadnap reggel lemérem, ekkor ismét "normális" értéket kapsz

- egy nap legjobb reggel nagywc után, de evés előtt mérni, ha ehhez képest este is megméred, akár 1-2 kg is lehet a különbség.

- ha a testsúlyod ideális, és sokat sportolsz, látod, hogy formálódik a tested, viszont a kilók nem mozdulnak, vagy esetleg 1-2 kilóval több is vagy, az azért van, mert kezdesz izmosodni

- a (sima) mérleg nem mutatja a fogyás legfontosabb adatát, a testzsír%-ot, így nem lehet pontosan megmondani vele, mi újság. diéta alatt ugyanis (már értelmes embereknél) nem a tömeg csökkentése, hanem a testzsír% csökkentése a cél. ha azt nem is tudod rendszeresen mérni (csak orvos tudja pontosan), akkor is inkább a mérőszalagot válaszd a mérleg helyett, illetve a tükröt:)

2011. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm:) valamennyit én is tapasztaltam ezek közül:D Amúgy a falási rohamok ellen mit tudnék tenni?:S (nem fogyózok, súlyt tartok) Mondjuk ha el is fog, mindig visszatudom fogni magam, vagy azt a + 0.5-1 kg-t le tudom adni, csak akkor is zavaró..
2011. márc. 4. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!