Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1900 kcal,100 g fehérje....

1900 kcal,100 g fehérje. Szerintetek ezzel fogyhatok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy nö vagy-e vagy férfi, milyen magas, hány kiló, mennyit és mit sportolsz, dolgozol, mozogsz.

Elöször ezeket az adatokat add meg, akkor majd kapsz választ.

De itt utána tudsz te is nézni:

[link]

2011. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem 200 kiló vagy akor nem nagyon.


Mostanában mindenki ezt az orvoslexikonos kalóriaszámolót ajánlja. Nos én konkrétan híztam attól amit kiszámolt nekem. Nem vagyunk egyformák. Nekem szoptatás mellett 1200-1400 kalória vált be, és minden nap 35-40 perc torna.


100 kilóról indultam, most 83 vagyok. 2,5 hónap alatt.

2011. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Add meg a nemed, korod, testmagasságod és jelenlegi súlyod, valamint azt, hogy hetente milyen rendszerességgel sportolsz és mennyit, illetve azt, hogy konkrétan mit
2011. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha átlagéletet élsz semmi mozgás vagy csak kevés akkor az 1900 kcal igencsak sok. Egy korházi csökkentett kalóriás, fogyókúracsoport tagjai napi 800 kalóriát ehetnek. Az átlagember kb.1100-1400-at.
2011. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 19:41-es: ha te az orvosi lexikonos ajánlattól hiztál, akkor valamit rosszul állitottál be, vagy férfi állásban volt, vagy sokkal kevesebbet mozogtál, mint amit bejelöltél.
2011. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát 100 kilónál az én paramétereimmel elvileg 2600 kalóriát ehettem volna, és heti 1 kg fogyáshoz 1638 kalóriát írt. Na én alapból kb olyan 2000+-200 kalóriát ettem, és ezzel sikerült elérnem a 100 kilót, pedig elvileg fogynom kellett volna, még így is. Mostani súlyomhoz 1400 kalóriát ír heti 1 kg fogyáshoz. Én 1400 kalóriával most súlyt tartok, de nem mozdul a mérleg lefelé. (most kb 2 hete ennyit ettem) Ha 1200-1300 között tartom akkor szépen mennek le a kilók, pedig a szénhidrátot nem is figyelem, mert szoptatok, és ha lecsökkentem, csökken a tej is. Ja és mindez úgy hogy közben ott a szoptatás, ami elvileg 500 kalória többletfelhasználás.


100 kilósan az alapanyagcserémet adta meg 1600-ra, amit egyszerűen nem tudok elhinni.

2011. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
attól, hogy te nem hiszed (vagy nem értesz a tested biofizikájához és biokémiájához) attól még annyi az alapanyagcseréd +- pár százalék eltérés ;)
2011. márc. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 21:23-as: ha neked ennyit adott meg, akkor túl magas aktivitást adtál meg, pl. közepes vagy átlaon felüli mozgás/sportot, vagy kötzepes/mérsékelt, amit bejelöltél, és az alacsony kategóriaba tartozol.


De az 1600 kcal alapszükséglet 100 kg körül normális.


De a másk hiba a legtöbb embernél, hogy a napi kalóriafogyasztásba csak a hivatalos étkezéseket számitja bele, a közti nassolgatást, meg az italokat (üditö, tej, tea/kávé, gyümölcslé) már nem.

2011. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, közepes aktivitást adtam, meg, mert minden nap tornázok, tehát többet is, mint heti 2-3 óra, ráadásul a lányaimmal is rengeteget szaladgálok, sétálok, tehát nem egész nap ülök.

Annyi eszem pedig van, hogy mindent beleszámoljak a kalóriába, nem csak a főétkezéseket. Nem mindenki hülye, aki nem hisz el mindent amit a neten leírnak, és nem könyv szerint működik. Ha 1600 kalória lenne az alapanyagcserém, akkor simán fogynom kellett volna a 2000 kalóriás evésnél is, de nem ment. Lehet isteníteni az orvoslexikonos kalkulátort, de nem mindenkinél válik be. Ha nektek jó, csináljátok úgy.

2011. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg az egyéb tényezők függvénye, ahogy előttem leírták.

Ezt tényleg nem lehet ennyiből megmondani ez csak egy számadat...

Itt van pl. egy előttem szóló válaszoló, aki zt állítja, hogy hízik 1200 kcal-tól. És itt vagyok én pl (ráadásul nő) aki szellemi munkavégzés mellett, heti 3-4x átlag 50 perces tornával, és napi viszonylag sok gyaloglással 1800 kcal-tól már simán fogyok, és a 2000 az amivel meg tudom tartani a súlyom. Hozzáteszem nem vagyok nagy súlyú,ahogy előttem írták, közel se vagyok a 200 kilóshoz, 173/59 kiló vagyok.

2015. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!