Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás vagy biciklizés jobb...

Futás vagy biciklizés jobb fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy futás heti 3×, vagy heti 7× biciklizés. Szerintem előbbi ;).
2011. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy intervallum edzés bármelyikből, amelyikhez kedved van, heti 3x :)
2011. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ mennyi kiló vagy most: nagy testsúlynál a futás iszonyatosan megterheli a csípőt és a térdet! Előbb bicikli, úszás és később futás.
2011. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a futás jobb, de viszont a testsúlytól is függ az igaz. Az viszont nem értem hogy hetente miért csak 3x lehet futni?
2011. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A többi napon regenerálódik az izmod. Ha bírsz még mozogni heti 3*1 órás futás után, a köztes napokon gyalogolj 1-1 órákat.
2011. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Csontozattól és testsúlytól függő a választás.

Amennyiben több, mint 10 kg felesleged van és nem tudsz róla, hogy egy kimagaslóan erős csontozattal rendelkezel, jobb volna, hogyha nem futással kezdenéd, mivel a futás az a sport, ahol a legnagyobb esély van a sérülésre ( az egyéni kardió edzések közül )


A futás 500 és 800 kalória között éget óránként, a kerékpározás 350 és 650 kalória között. A futás több kalóriát éget, nyilvánvalóan, viszont figyelembe véve a többi adatot, okosabb valami lightosabbal kezdeni, hogyha a kockázatosabb stádiumban vagy, mert ostobaság pár gyorsan lement kilóért tönkretenni az izületeket.


Tipp: kezdjél kerékpározással vagy úszással, ezeket rendszeresen csináld 3-4 hétig, heti 3x legalább, és ezután kezdj el egy futási programot.

2011. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:
100%

Igen, testsúlytól is függ,


általánosságban pedig a véleményem az, mivel csináltam mindkettőt, hogy akinek kevés ideje van, fusson, de vegyen normális cipőt!, aki kicsit ráérősebb az bringázzon, oda tök 8 milyen biciklivel edz egy bizonyos szintig, de ebből többet kell csinálni mivel a test alá van támasztva, és célszerű külön megedzeni azért a felsőtestet is,

2011. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!