Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintem kövér vagyok,...

Szerintem kövér vagyok, szeretnék lefogyni combról és hasról. Tippek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet eszek,rendben, tudom,hogy fejlődésben vagyok, de ez már tényleg túlzás amit csinálok. a hasamról és a combomról szeretnék leadni néhány kilót, úgy júniusig. 163 cm vagyok és 51 kg. mindenki azt mondja, hogy pont jó vagyok, és az a felesleg ami van rajtam, az kell. de én nem értek velük egyet, le szeretnék fogyni 10kgt.

(bocsi,hogy kicsit összeszedetlen lett, de sietek..)

előre is köszönöm szépen a válaszokat!:)


2011. márc. 9. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

10 kiloooooooooooooot???? uristen ugy akarsz kinezni mint egy anorexias? akkor szep leszel

szerintem nem kell fogyj jo ez igy..amugy is kb 53 kg nak kene lenned.

tul sok a testzsir szazalekod, ezert lehetsz kicsit hajas mondjuk.

a centit nezd, ne a kilot es tornazz meg mozogj es minden oke lesz.de nehogy fogyj 10 kilot mert akkor ugy fogsz kinezni mint egy csonvaz!!

2011. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogyha akarsz feszesedni/formásodni/izmosodni, mert ezek olyan változások, amelyek megváltoztatják a testképed pozitív irányba. Viszont ne mondjál olyan eszetlenséget, hogy 10 kg- t akarsz fogyni 51 kg- ból, egy 163 cm- es testtel. Bízom benne, hogy te is tudod, hogy ez nem volt egy okos gondolat.


Nem írtad le a korod, de amennyiben azt mondod, hogy még fejlődésben vagy, valószínűleg még 13-16 éves lehetsz. Ebben az esetben hallgass a nagykorúabbakra, mert a javadra fog vállni :-)

Szóval az én tanácsom az az, hogy sportolj naponta minnél többet, természetesen fontos, hogy a mozgás közben jól érezd magad és élvezd a tevékenységet, tehát egy olyan sportot válassz, amit szeretsz és szeretni is fogsz hosszútávon ( tánc, úszás, kosarazás, kézilabdázás, stb. )


Ami pedig az étkezésedet illeti: ne akarj diétákba meg fogyókúrákba bonyolodni, mert a te szervezetednek nem tesznek jót és csak akkor jönnél rá, mekkorát ártottál magadnak, amikor már késő.

Van pár javaslatom ami az étkezésedet illeti ÉS ha betartod őket, DE CSAKIS ezeket, és nem egyéb fogyókúrás tippeket, akkor biztos lehetsz benne, hogy nagyszerű alakod lesz és még nőni is fogsz testhosszban:

- egyél minnél több friss ételt akkor, amikor lehetséges

- igyál minnél több folyadékot egy nap folyamán, mert serkenti az agyműködést és segít az izmok és az egész tested regenerálódásában

- egyél addig ameddig már NEM vagy éhes, mert fejlődsz és a testednek táplálékra SZÜKSÉGE van

- törekedj a változatos táplálkozásra: ne egyél csak gyümölcsöt vagy csak zöldséget egy nap, hanem egyél mindennap húst, tejterméket, magvakat, dióféléket s más ételeket is

- felejtsd el a kalóriaszámlálgatós módszereket, az este 6 utáni evéssel kapcsolatos tévhiteket, a nagy adaggal szembeni fóbiákat és minden más olyan étkezéssel kapcsolatos ostobaságokat, amiket olvasni lehet manapság minden 2. újságban; fontos az észszerűség és a mértékletesség, viszont ezt nem úgy kell elérni, hogy most megnézzük minden túrócsomagoláson, hogy hány gramm zsír található az adott termékben, hanem úgy, hogy figyelünk a saját testünk jelzéseire és ésszel táplálkozunk, viszont nem görcsölünk az egészen, hanem lazán és észszerűen állunk hozzá a teljes dologhoz

- amennyiben megkívánsz valamit, azt megengedheted magadnak és nem kell utána a 3 napos bűntudat: ennek érdekében a srácoktól lehetne példát venni, ők nem paráznak még 5 szelet bundás kenyér után sem, és ez azért van, mert nincs is okuk rá; csak élni kell és mozogni és akkor minden rendben lesz

2011. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

miután megírtam a kérdést kimentem megmérni magamat, és megnéztem, hogy mit is írtam, hány kilót akarok fogyni.. nos hülyeséget írtam:D

lényeg az, hogy 53 kiló vagyok és olyan 48ra le szeretnék fogyni mindenképpen. jaigen, 14 éves vagyok.

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igyekszem betartani a tippeket:)

2011. márc. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!