Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezekkel a módszerekkel le...

Ezekkel a módszerekkel le tudok fogyni? Hatásosak? Ha nem, javítsatok ki légyszi.

Figyelt kérdés

Naponta 1000 kalóriánál nem viszek be többet, próbálok sok gyümölcsöt és kevés szénhidrátot, zsírt enni. Este 6 után pedig már egyátalán semmit sem eszek, és naponta legalább 2 liter ásványvizet iszok. Estefelé, 6-7 körül 15 percet kocogok. Mivel sosem voltam sportos, sosem sportoltam, többet egyenlőre nem tudok, de ezt idővel folyamatosan vinném fel. Alakformáló gyakorlatokat végzek itthon, azok sorozatszámát is időnként növelem.

162 cm vagyok, kilót pontosan nem tudok mondani, mert a mérleg össze vissza mutatja, egyszer 57 aztán 52...

Csípőbőség: 86 cm

Derék: 70 cm

Köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 17. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1000 kalória szerintem kevés, nyugodtan egyél annál kicsit többet (1200 fölött), úgy még gyorsabb (tartósabb) is lehet a fogyásod.
2011. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Júniusra mindenképpen le szeretnék fogyni. 1000 kalóriánál többet semmiképp sem szeretnék enni, de van hogy 7-800 körüli értéket sikerül bevinni. Csak sajnos most is elég éhes vagyok, de kitartok. :)

Köszi a választ.

2011. márc. 17. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy nem fog tetszeni a válasz, de fogadd meg...


1000 kalóriával (meg pláne ilyen 700akkal) tényleg sokkal többet ártasz a fogyásnak, mint amennyit használsz! Az első pár hétben gyorsabbnak tűnhet a kilók olvadása (ami ÍGY főleg víz és izom lesz, hiába mozogsz), de aztán az anyagcseréd lelassul (és nem lesz az a csodatea ami eléggé felgyorsítja majd), szóval maga a fogyás is jóval lassabb lesz annál, mintha amúgy normálisan diétáznál, minimum 1200-1300 kalóriával vagy afölött. Szóval júniusig bőven pont, hogy hátrányba kerülsz ezzel a koplalással.

A másik, szinte garantált hátulütő: farkaséhség, falásrohamok, aztán persze kis "bűnözés" és bűntudat, meg kétségbeesés, meg alacsony önértékelés... mindenesetre nehezebb lesz hosszútávon megőrizni az eleinte talán acélosnak tűnő akaraterőt, ha a szervezeted, az agyad és a tudatalattid egyaránt erőszakosan fellépnek ellened, hogy vigyél már be végre valami kalóriabombát!


Nameg mi ez a kitűzött határidő??? Nem visz el júniusban sem a testtömegrendőrség! Gondolom formás akarsz lenni a strandszezonra (javíts ki, ha tévedek), de ezt sürgető alulevéssel bizony NEM fogod elérni, és későbbre meg csak rontasz is a helyzeten. Kiegyensúlyozott diétával a mozgásod mellé viszont simán elérheted a célt (és ha valamiért mégis csak kicsit később jönne össze, az se tragédia). Nem kell olyan betegesen rettegni a számoktól, ha odafigyelsz, mit eszel.


Az este hat után tilos enni dolog meg hülyeség, mítosz, elég, ha a szénhidrátszegény de fehérjegazdag cuccok maradnak vacsira, de a vacsi akkor legyen, amikor jól esik (csak ne közvetlenül lefekvés előtt).


Azért őszintén remélem, hogy tudtam ezzel segíteni valamennyit.

2011. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8.18: én már millió ehhez hasonló litániát írtam hasonló kérdezőknek. az egyik fele nem is válaszol, a másik meg még leolt engem, hogy mit okoskodok...
2011. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én viszont nem fogom leszólni, mert pont azért tettem fel a kérdést, hogy segítsenek.

Szóval köszönöm szépen a választ, akkor majd ügyelek rá, hogy kicsivel többet egyek :) Köszönöm, hogy fordítottál rám időt.

2011. márc. 18. 11:14
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ez így biztos bukás, az este 6 után dolgot ne tartsd be, egyél lefekvés előtt egy órával is!, A kalória meg édeskevés amit be akarsz vinni, és az sem mindegy, hogy adott kalóriát / nap, miből viszed be, milyen arányban.
2011. márc. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
1300-1400 kcal az alapanyagcseréd, kortól függ, ez az az érték, ami alá nem szabad menni, ez kell ahhoz, hogy élj egésznap feküdve is, tehát ha netán iskolába jársz, dolgozol, sportolsz valamit, akkor már alap többet kell enni, még fogyás érdekében is. Normál esetben 2000-2100 kcal körül van szükséged, tehát még 1500 kcal bevitellel is simán menni fog a fogyás, e mellé még mozogsz is, havi 2-3 kg biztosan le fog menni, ennél több zsírból nem is igen menne le. Szépen utána kell nézni mindennek, megfogadni az előttem író bőséges kommentben foglaltakat és minden rendben lesz. Ha bármiben segítségre lenne szükséged, írj rám nyugodtan.
2011. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!