Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy hétig nem eszek csokit,...

Ha egy hétig nem eszek csokit, falásrohamom lesz vagy elkezdem kevésbé kívánni?

Figyelt kérdés
(nálam sajnos olyan nincs, hogy mértékkel eszem:D)
2011. márc. 23. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
sokkal könnyebb megállni, mint leállni vele :) az első falat csoki után elkezded kívánni még jobban a cukrot és akkor már tényleg nehéz megállni. ha az első falatot kikerülöd valahogy, akkor probléma letudva ;)
2011. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Én is próbáltam a csokit kiiktatni az étrendemből, de egy hónap után kétpofára zabáltam, annyira hiányzott. Úgyhogy mindig van otthon áblás csoki, amiből minden nap eszem egy kockát. Ez működik.
2011. márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
abszolút akaraterő kérdése. ha kívánod az édességet egyél inkább gyümölcsöt. a volt barátnőm állandóan amiatt panaszkodott, hogy nem bír leállni a csokival, amikor feljött rá pár kg. akkor meg az volt a baja. csak saját magad tudsz nemet mondani valamire, és nem olyan nehéz, csak akaraterő kell.
2011. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten a cukorfüggőségre. Akkor megérted a mechanizmust.
2011. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sikerült "leszoknom" a csokiról. Igazából csak utána olvastam erről a függőségről, de teljesen illettek rám a tünetek. Napi legalább egy, de legalább 2-3 szelet csokit megettem, de amikor elkezdtem fogyózni, abba hagytam. Néhány hét után vettem észre, hogy már nem is nagyon kívánom az édességet, sőt az ételek ízét is elkezdtem jobban érezni.
2011. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én egyszer 2 hónapig nem ettem csokit.

Utána viszont iszonyatosan bezabáltam belőle.

Azóta viszont általában tudok tartani mértéket, szóval most gyakran eszek csokit, de keveset:)

2011. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem jött be soha a mértékletesség. Imádom a csokit, sütit, pudingot, minden édességet.

Eddig úgy kezdtem neki a fogyókúráknak, hogy eszem egy picit azokból is, két hét sem telt bele, már két pofára tömtem.

Most eldöntöttem, hogy egy nyalásnyit sem eszem, semmilyen édességből, mert akkor csak rám jön a vágy, aminek nem tudok ellenállni.

Már több, mint egy hónapja megy, fogytam eddig 8 kg-t, és gond nélkül tudok nemet mondani az édességre. Pedig mindig van itthon.

Azt nem mondom, hogy nem kívánom, de az agyam rosszul van a gondolattól is, hogy egyek belőle.

2011. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hű, az első válaszoló nagyon jól megfogalmazta!

Velem ugyan ez a helyzet. Napokig kibírom, de ha valami miatt mégis elcsábulok, akkor már nincs megállás.

Tehát ezt az elcsábulást kell kivédeni...


Szerintem ha kb egy hétig kibírod, akkor már eleve az is ISZONYATOSAN motiválni fog, hogy ha eddig kibírtad, akkor ezt az eredményt ne nullázd le egy nagy adag csokival.

Azért írom, hogy "szerintem", mert most vagyok a 3. napnál, hogy nem eszem édességet :D


(Viszont pár éve volt, hogy pontosan 265 napig nem ettem semmilyen édességet! Még a számra is emlékszem:D)

2011. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ez egy jó cikk:


[link]

2011. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam is gond volt a teljes csokimegvonás eleinte, ellenállhatatlan falásrohamok, és persze a "mindent lehet, csak mértékkel" módszer sose vált be nálam se, a sima gyümölcs magában meg nyilván nem elégíti ki ezeket a rohamokat. Aztán javult a helyzet, amikor lassan rászoktam, hogy egészséges, diétás édességeket üssek össze magamnak.


Nagyon jó pl. az édesítőszeres sovány túrókrém alacsony kalóriás gyümölccsel és mondjuk rum vagy vanília aromával, esetleg 2-3 szem mazsolával, még délután vagy este is belefér. Vagy ugyanez natúr joghurttal a túró helyett.


Reggelire már szinte mindig valami kását eszek (zab, köles vagy hajdina) gyümivel, fahéjjal, zsírszegény tejből (0,5-ös), kis édesítőszerrel, persze az egészet mértékkel, és ez iszonyat sokat segített, a szervezetem majdnem egész nap elvan ezzel a szénhidráttal.


Laktató, finom és édeséhségre kiváló turmixokat is érdemes csinálni.


Ilyesmikből nem árt, ha mindig akad egy kis adag előre elkészítve, hogy ne a könnyebben és gyorsabban bevihető csoki-alternatíva legyen a nyerő.


Amúgy azt hittem, nálam esélytelen, de tényleg leszoktam a csokiról, pont ezekkel a nasikkal. Nézegess mindenféle "fogyókúrás édességek" recepteket, próbálgass, kísérletezz, jó az esély, hogy lesz eredmény! ;)

2011. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!