Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az a szénhidrát bevitel...

Mennyi az a szénhidrát bevitel ami már kórosan kevésnek számít?

Figyelt kérdés
Ha 164 cm magas vagyok, 54kg és a testsúlyom megőrzéséhez 294g szénhidrátra van szükségem.
2011. márc. 31. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden olyan táblázat, kalkulátor, és hasonló fos, ami látatlanban a neten majd kiszámolja neked, hogy mi és hogyan jó, az egy baromság!!!

Egy 90kg-s atomszálkás férfi nem túlsúlyos, és teljesen más mennyiséget kell ennie mindenből az izomzata megőrzéséhez, mint egy ugyanilyen súlyú embernek, akin viszont 20kg háj van.

Az, hogy kinek miből és mennyire van szüksége, az függ a korától, magasságától, súlyától, nemétől, alapanyagcsere sebességétől, életmódjától, testösszetételétől stb.


Ha te reggeltől estig bringázol, mert biciklis futár vagy, akkor 1000g szénhidrát is belefér anélkül, hogy híznál. Ha meg egész nap csak ülsz, akkor a 150 is simán sok lehet.


Ezt így nem lehet megmondani.


Esetleg annyit, hogy napi 40-50g szénhidrát alá csak a brutális diétát folytató sportolók szoktak menni, ők is csak rövid időre.

2011. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Minden adatot meg kellett adnom ehhez az értékhez. Tehát nemem, magasságom, súlyom, korosztály, aktivitás. Egyébként 19 éves lány vagyok és napi rendszerességgel aktívan mozgok legalább 1 órát.
2011. márc. 31. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt ki lehet sakkozni, hogy kinek mi, ami már túl kevés. Én pl 140-150 g ch-val fogyok, így havi 2kg megy le, lemehetne akár 3-4 is, viszont ha ennél lejebb viszem a ch-t, akkor szédülök, fáj a fejem, stresszes vagyok, tehát nekem ennyit muszáj megennem, de van olyan ismerősöm, aki 120 g ch-val is elvan, semmi baja.
2011. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a 294 g szerintem rohadt sok, már nem azért... Nem tudom, mi alapján számolja.

Múltkor egy csokin is kiakadtam, az volt ráírva, hogy egy átlagos 70 kg-os ember napi ch szükséglete 270g.

Én soknak találom... Diétázok, én 150-160 g körül igyekszem enni.

Aki nem diétázik, súlyt akar tartani, annak 200 körül lenne normális (mondjuk 70 kg-hoz.)

2011. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elég keveset eszem szénhidrátból, de nagyon jól bírom és életmódváltásnak terveztem így, szóval ha elérem a kitűzött célt akkor sem szeretnék többet enni. Igazából nem is kívánom a finomított dolgokat, mert a süti, csoki már túl édes a jelenlegi életvitelemhez. Persze bízom abban ha kórosan keveset ennék belőle akkor jelezné a szervezetem. Néha szédülök, de tudom, hogy ez az alacsony vérnyomásnak tudható be, a gyakori fejfájás pedig a frontérzékenységemnek.
2011. márc. 31. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Én napi max 80 grammot eszek. Nem vagyok feszült meg semmi iylesmi..
2011. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!