Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értem ezt az egész kalória...

Nem értem ezt az egész kalória, szénhidrát számolgatás! Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Az egyik amit nem értek, hogy ha ez alapján megnézem miket ettem eddig (mondjuk reggeli:kakaóscsiga+ kakaó, ebéd: tejszínes tészta vacsora: két fehér szendvics) akkor sokkal kövérebbnek kéne lennem, mert ez simán 3-4 ezer kalória, és persze előfordultak még nassolások is.


Meg azt sem értem, hogy ha 1300 kalóriát beviszek cukorból, vagy zsírból, vagy fehérjéből, akkor az első verziótól hízni, a másodiktól stagnálni, a harmadiktól fogyni fogok.


De még a szénhidrát számolást sem értem. Most néztem meg, hogy 75 g kölesgolyóban van 60 g szénhidrát és 459 kalória. Most akkor ez pont ugyanannyira hízlal, mintha egy zacskó chipset ennék?


2011. ápr. 1. 18:17
 1/2 De Puta Madre ***** válasza:

Minden tápanyagnak megvan a szerepe a szervezetben. A fehérje sejt építő, regeneráló, és nagyon sok más szerepet tölt be. A zsír energiát nyújt, a szénhidrát is. A szervezetednek van egy bizonyos tápigénye, ez azt jelenti, hogy meg van, hogy mennyi fehérje, zsír, szénhidrát, vitamin szükséges az egészséges életfolyamatok zajlásához. Ha bármelyik kevesebb, mint a szükséges, akkor hiányállapotok lépnek fel.

A szénhidrátoknak több fajtája van, egyszerű szénhidrátok, mint a cukrok, és összetett szénhidrátok, mint zab, rizs. Szénhidrát mindkettő, de még sem ugyanaz.

HA megeszel 3-4000 kalóriát, az nem azt jelenti, hogy hízni fogsz. Attól függ, hogy milyen az anyagcseréd, mennyit mozogsz...

Szóval röviden nem mindegy mit eszel, mennyit eszel, ehhez mennyit mozogsz, és mennyi a tápanyagtartalma. Nehéz, de itt egy kis segítség (nem olvastam el, de átfutva jókat ír):

[link]


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2011. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kakaóscsiga 500 , a kakaó 140, a két szendvics kb 5-600 kalória. A tészta ha még 1000 kalóriával számolom akkor sem 3-4000 kalóriáról van szó.


Ha 1300 kalóriát eszel, akkor fogyni fogsz. tökmindegy hogy fehérje vagy zsír vagy szénhidrát. DE! Egyik szélsőség sem jó. Ha csak fehérjét eszel, nem jó a vesének, ha csak zsírt, nem jó a májnak, ha csak szénhidrátot akkor az izmaid épülnek le. Kiegyensúlyozottan kell enni, de súlyvesztés szempontjából mindegy mit eszel, ha kalóriadeficit van, fogyni fogsz.


Ha ennyi a kölesgolyó kaóriaértéke, akkor igen, éppen annyira hizlal mint a chips.

2011. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!