Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le lehet egészségesen fogyni...

Le lehet egészségesen fogyni 7 hónap alatt 15-18kg-ot?

Figyelt kérdés

Hallottam a zöld löttyről és nekem ez tűnik a legegészségesebbnek. Super green port és ph semlegesítő cseppeket fogok használni. Azon kívűl figyelek az étkezésemre, próbálok több zöldséget enni, kevesebb savasat, sok vizet inni. Próbálok majd napi 5x étkezni keveset, azon kívűl mozogni, de azt még nem tudom, hogy mit, futás kizárva. Valaki tud valami jót ajánlani? Kondi terembe se tudok elmenni, itthon kellene valamit mozogni. Napi fél óra mozgás elég lenne? Mikor a leghatásosabb mozogni? Reggel, vagy este? Esetleg ha valaki szeretne velem együtt elkezdeni fogyókúrázni, örülnék, ha tartanánk a kapcsolatot, hogy tartsuk egymásban a lelket.

158 cm vagyok 52-55 kilósan éreztem magam a legjobban, most sajnos kerek 70 vagyok. 5 év alatt jött fel ennyi. 67kg-mal mentem el szülni, most 8 hónappal a szülés után (szopit most fejeztem be) vagyok 70 kg. 60kg-osan is úgy éreztem magam, mint egy tehén, de most...Nem akarok szuperkarcsú lenni, mert azt nem szeretné a barátom, ezért 55 kg-mal megelégednék. Kábé 48kg-55kg-ig ideális számomra a súly, de szerintem 48 kg-osan már gebe lennék.

Esetleg ha valaki tudna valamilyen tanácsot adni, vagy tapasztalatot leírni, hogy hogy fogyott le kábé enniyt, azt megköszönném.


2011. ápr. 7. 09:01
 1/3 bix ***** válasza:

megoldható, de ez így elég halovány. ahogy a diétáról és mozgásról beszélsz egyből bejön a "próbálok". ne próbálkozz. csináld meg. vagy hagyd a pitsába. gyerek mellett nagyon komoly elhatározás kell hogy le tudj fogyni és tartsd a kitűzött célt, ha most ennyire vagy eltökélt akkor két hét alatt feladod. akard.


napi fél óra mozgás is elég lehet ez sok mindentől függ. a genetikádtól főleg, és a mozgás formájától. a legjobb a futás lenne, gondolom párod addit tud vigyázni a gyerkőcre, ha orvosi oka van akkor viszont mondani kéne hogy mi, mert ha pl gerincel van gáz akkor eleve gyógytornászhoz kéne menni hogy ő írjon össze egy edzéstervet, ami nem terheli agyon... az alapok megvannak, napi sok kis étkezés, fehérje mehet, száraz húsok tojás túró és némi zsírszegény tejtermék, de ezekkel csak óvatosan és ha lehet diétásakat. számold mennyi kalóriát viszel be, én 70 kilóval ilyen magassággal, szülés után simán 1600-1700 kalóriáról mernék indítani, ha nem elég a fogyás akkor pedig lennebb menni, 1400 alá viszont tényleg csak akkor ha teljesen megálltál és a több mozgás se indít be.


a mozgáshoz meg olyat választhatsz ami kardió kategóriába sorolható. magas pulzusszámot tudsz vele elérni, és azt tartani is akár. lehet szobabicikli is, lényeg hogy fél óra legyen a minimum. de tényleg csak az elején. 1 órákat kéne tolni, sprintekkel és lazább tekerésekkel sűrűn megszórva, ahogy belemelegedsz állíts nehézséget rajta, sprintekre kicsit megcsavarod és ami a csövön kifér...


fogyózni szerintem ugyanúgy lehet ahogy leszokni a cigiről. leteszed a szar kajákat, és azt mondod hogy mától semmi. és nincs mentség, nincs kivétel, nincs magyarázat, most ideges vagyok, most megbántottak, most akármi. sok zöldség lehetőleg nyersen, sovány húsok, magvas történetek, zab árpa stb pelyhek, mehetnek, tiltólistára viszont dobd fel a nasikat, a csokit, a fehérkenyeret, a szokásos fehérlisztes tésztákat, a zsíros kajákat, a félkész kajákat, a panírozott húsokat, a krumplit, a nagyobb mennyiségű rizset...

2011. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. tanács: ne vegyél zöld löttyöt - attól csak a pénztárcád lesz soványabb. Nincsenek csodaszerek, ha lennének, nem lennének kövér emberek. Egészségesnek meg végképp nem mondható semmi ilyesmi.

2. ezt a savas-lúgos dolgot hagyd a fenébe, ha megnézed, arra mondják, hogy lúgos, ami nem hízlal, ami meg hízlal, az mind savas. Nem azért fogysz le, mert lúgosítasz, hanem mert nem hízlaló dolgokat eszel.

3. itt vannak fogyózók, írhatsz rendszeresen:

[link]

2011. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Muszáj leírnom, hogy ugyanazokkal az adatokkal rendelkezünk, egy céllal, és egy babával:)

158 cm vagyok, 70 kg, kb 20 kilót szeretnél leadni.Én sem tudok futni, se kondiba járni, mert még a férjem sem tud vigyázni a babára,mert sokáig dolgozik.

Így a napokban vettem egy szobabiciklit, minden nap tekerek majd vele, és mellette tornázgatok ha még lesz annyi időm pluszban, de egyelőre csak szobabiciklire futja...

Ezt a lugosítást helyesnek tartom, én is ezt követném, de az effajta szerekről lebeszélnélek....

Elég ha néhány dolgot tisztán látsz, mint pl mik savasítanak és mik lugosítanak, a kávé-cukor-liszt-stb savasít, zöldség és társai lugosít,plusz a citrom savas, de gyomorba kerülve lugosít.Többre mész, ha minden nap iszol citromos vizet.

Ez az én véleményem:)ha gondolod írj privit, és dumcsizhatunk, tapasztalatot cserélhetünk, és tarthatjuk egymásban a lelket:)

2011. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!