Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hívják éhezésnek azt,...

Miért hívják éhezésnek azt, amikor valaki fogyókúra idején 1200 kalória helyett mondjuk 900-at eszik úgy, hogy A NAP EGYETLEN PERCÉBEN SEM ÉHES?

Figyelt kérdés
15/L vagyok, 164/56 kiló (64,6-ről indultam). 3 hónapja egészségesen étkezem és sportolok, a napi kalóriaszükségletem kb. 1500 kalória, így általában 1200-1300 kalóriát eszem. Ám van, amikor ez lecsökken mondjuk 700-900 kalóriára, mert egész nap zöldséget meg csirkét kívánok, és ezeket eszem reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára és vacsorára is. Soha nem vagyok éhes, ilyenkor pedig nem hiszem, hogy elkezdene raktározni a szervezet. Most akkor hogy is van ez? Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 7. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
mert a sok hülye azt hiszi.. énis kb ennyiteszek meg és a kérdéseimnél nekem is mondják.. hát most mi aki fogyózik ne egyen azért napi több ezer kcalt..
2011. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy nem érzed (mert az agy egy idő után nem foglalkozik az ingerekkel) attól még a testedben folyamatos tápanyag hiány van. És ez (pláne ilyen fiatalon) nagyon nem tesz jót, ugyanis a test egyre kevesebb energiát fog felhasználni. Vagyis elsősorban az idegpályák fejlődése áll meg (ahhoz ugyanis zsír is kell ám... Amit te nem viszel be). Az izmaidat dolgoztatod, tehát azok fognak tápanyagot kapni, de ezt a szervezet többi részéről fogja elvonni a test, mivel hiány van: éhezteted magad.


Sokkal többre mész a rendes, megfelelő mennyiségű kalória bevitel (megfelelő minőségű, és elosztásban természetesen) és tartani a sportot. A tápanyag hiány (ha nem nagyon súlyos, vagyis teljes koplalás) akkor lassan jelentkezik, és később sokkal nehezebb kezelni. A te esetedben ez lazán jelentkezhet későbbi koncentráció-zavarral, memóriaproblémákkal, érzelmi instabilitással, egyéb idegrendszeri elváltozással. Ezt te még nem veszed észre, később meg valószinűleg nem kapcsolod össze: de ettől még tény.

2011. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

első vagyok..


de nem értitek hogy nem éhezik??

naponta kb ötször eszik, azt amit megkíván..ennyi..

2011. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm mind a kettőtöknek. Második: nem hiszem, hogy ne vinném be a megfelelő tápanyagmennyiséget, írtam is, hogy legtöbbször 1200-1300 kalóriát eszem (amennyire szükségem van diéta idején) megfelelő eloszlásban, csak néha van ez a 800-900 körüli érték.

Egyébként úgy érzem, hogy ezt az életmódot akár életem végéig is tudnám folytatni, csak épp 1500-1700 kalóriával és sporttal. Már csak 2 kg-ot szeretnék fogyni, vagyis leginkább alakot formálni, a sportot pedig nem hagyom abba.

2011. ápr. 7. 20:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél úgy, a te életed. :)


A válaszolónak: az anorexiások sem éheznek, sőt, biztosak benne, hogy eleget esznek. Minden csak lelki elhatározás, hozzáállás, a legnagyobb fájdalmat is el lehet nyomni. Az éhséget pedig a legtöbb ember el tudja (és a test is "törekszik" rá egy idő után, mert fölösleges, és energiapazarlás). Az, hogy tudatilag éhezik-e, vagy testileg, az két, teljesen különálló dolog. Van olyan, aki tudatilag éhezik, és tömi magát, holott már 200 kg felett van, és van, aki alig 40 kg, a teste alig képes már működni, az ember mégis elmegy hányni, mert tudatilag úgy érzi, hogy az a két kanál leves is sok volt, amit lenyelt.


Az agy félelmetes trükkökre képes.

2011. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én úgy ettem idén nyáron mint a kedves kérdező (én sem éreztem az éhséget) októberben aztán csomókban hullott ki a hajam, szédelegni kezdtem stb.. pedig volt napi 1500kcal is, de a szervezet is ráun a gyökér csirkemániás meg zöldségistenítő diétára. kell minden tápanyag(gabona, hüvelyesek, disznóhús is!), és legalább 2000kcal!

de nem kell hallgatni rám, végülis majd előbb utóbb te is rájössz h elcseszted..

2011. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem csesztem el, mondom, hogy ez csak párszor van ez a zöldséges cucc. Azért érzem, hogy életem végéig is folytatni tudnám ezt az életmódot, mert most is eszem sütit meg pékárukat reggelire stb., csak nem tömöm tele magam minden sz*rral. Mindent eszem - fehérjét, szénhidrátot, zsírt, rostot, de ezek mellett sportolok, így fogyok. Mi ezen az egészségtelen? 2000 kcalt pedig egy normális étrenddel nem tudok összeszedni, főleg, hogy a normális napi kalóriamennyiségem (diéta nélkül) 1500 kcal, ahogy már írtam is. Ha sokat sportolok, akkor értelemszerűen egy picit többet eszem.


Nagyon igyekszem direkt nem éheztetni magam, és nem arról van szó, hogy nem érezném az éhséget. Tudom, mikor mennyit kell enni, és szeretném, ha ez így is maradna, és se az önképem nem torzulna, se a szervezetem működése "nem hagyna alább". Normálisan eszem és hosszútávra tervezek + sportolok. Ne mondja már nekem senki, hogy ez nem egészséges... Azért köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 7. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:
minek kérdezel akkor? mellesleg 15 évesen marha sok fogalmad lehet a dolgokról. kezdésnek: ebben a korban nem is szabadna fogyóznod. de mondom nem kell hinni nekem. te is egy leszel a mostani torz fiatalok tömegéből, akik már 20-30 évesen roncsok. csodálom hogy szüleid engedik ezt
2011. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem fogyózom, egészségesen élek. És ezt szeretném tartani is, mint már leírtam négyszer. Több fogalmam van a dolgokról, mint a legtöbb embernek akár 20-30 évesen is. Van még mit tanulnom, miért ne lenne, de nem kezdek bele valami őrült nagy sz*rságba és a szervezetem rombolásába, nem vagyok azért ennyire hülye. Na mindegy akkor
2011. ápr. 7. 21:34
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nem fogyózom, egészségesen élek."

áá tényleg nem, 900 kcal maximálisan elég egy fejlődő szervezetnek... és teljesen egészséges is ráadásul...


öö... jah igen.. a temetésedre nem tudok elmenni sajnos, ami 2 hónapon belül lesz, ha így folytatod...

2011. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!