Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok,180cm és...

Bóna Barbara kérdése:

14 éves lány vagyok,180cm és 85kg. Nem látszom kövérnek a magasságom miatt, de szeretnék lefogyni szeptemberre, ha új suliba kerülök, ne vessenek meg. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Mennyi lenne az ideális testsúly? Próbálok egészségesen étkezni, de nem mindig sikerül mert a nevelőanyám nem ért meg engem, és nem ért semmihez. Adjatok tanácsot!
2009. febr. 28. 21:38
 1/5 anonim válasza:
75%

Nem akarlak megbántani de a korod-magasságod-testsúlyod bizony nem átlagos és ez inkább férfias méret 180/85.

Esetleg sportolj valamit zsír és kalóriaégető sportokat javaslok futást szabadban vagy menj edzőteremben ahol tudnak tanácsot adni az életmódváltásban.És ne hagyd hogy nevelőszülöd határozza meg menyit egyél.

2009. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát tudom, hogy nem átlagos, de nem tehetek róla:(:(

szeretnék érvényesülni.

2009. febr. 28. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:

A magassagoddal semmi gond nincs, legalabbis en 178 cm magas vagyok es nagyon jol erzem igy magam, sot, en mindig buszke voltam arra, hogy ilyen magas vagyok.

Nekem az en magassagomhoz 65 kg a kedvenc suly, de ez csak akkor, ha mellette edzek is, tehat ha izmos vagyok. Alatta semmifelekeppen nem szeretek lenni, mert akkor mar betegesen nezek ki. Jelen pillanatban szules utan vagyok 70 kg, mar sportolok, ugyhogy most ezzel is jol elvagyok, nem erzem magam mar kovernek, ducinak, az alakom rendben van.

Sok minden fugg attol, hogy milyen a testfelepitesed, epp emiatt idealis sulyt nehez lenne mondani, de szerintem te 70 kg-mal, ha mellette sportolsz, akkor a klasszikus ertelemben is vekonynak szamitanal.

Mivel 14 eves vagy, igy szigoru es koplalos dietat nem ajanlanek neked, mert a szervezeted meg fejlodesben van es ha nagy koplalasba kezdenel, az sok mindenre kedvezotlenul hathatna (peldaul a mensidre is, ami 14 evesen gondolom meg amugy sem mukodik oramu pontossaggal).

Amihez kezdj hozza elso korben, az a sport. A futas nagyon jo dolog es neked nincs is olyan sok felesleged, hogy az izuleteidet nagyon megterhelne veled. Ehhez valaszthatnal meg valamilyen aerobik, vagy alakformalo dvd-t (persze ha van a kornyekeden egy jo edzoterem, akkor oda is erdemes beiratkozni). Mondjuk Rubint Reka filmjeit sokan dicserik, allitolag alakformalasra nagyon jo, de en azt meg nem probaltam ki meg.

Ha ezek megvannak, akkor johet egy konnyu dieta, ami inkabb arra alapuljon, hogy sok feherjet, nem zsiros husokat, zoldseget, gyumolcsot eszel, keves szenhidrattal. Ha szenhidratot eszel, akkor azt celszeru delelott megenni, semmikeppen nem vacsorara. En nem szeretem a kaloriakat szamolgatni, de egyszer-ketszer megteheted, 1500 kcal fole ne nagyon menj egy nap.

Nem kell gyorsan fogynod, az nem jo. Azon se lepodj meg, ha eloszor belendul a dolog es ledobsz gyorsan 2-3 kg-ot, utana pedig lassabban haladsz. Az elso sulyvesztes foleg viz es a salakanyag, ami kiurul a szervezetedbol. Jah, igen, igyal sokat, foleg vizet, napi 2-3 liter szuper lenne. Ha sportolsz es izzadsz, akkor ugyis kivanni fogod.

Az lenne a legjobb, ha tenyleg az alakodat formalnad, mert te epp abban a korban vagy, hogy ha most kialakitasz egy szep izomzatot, akkor az kis odafigyelessel megmaradhat jo sokaig, meg fiatal vagy, gondolom a borod feszes, nem fogja megterhelni meg nagyon a fogyas.

De majd jonnek mindjart az okosok es adnak neked tobb tanacsot!

Sok sikert!

2009. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

nagyon rendes vagy, kifogom próbálni:)

2009. márc. 1. 11:01
 5/5 anonim válasza:

hát eljárhatsz aerobikozni :) heti 2x 3x

Nekem bejött :):D:D

2009. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!