Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az alapanyagcserém 1450...

Ha az alapanyagcserém 1450 kalória, akkor mennyit kell ennem egy nap heti 5-6x 30-60 perc sportolással, hogy heti 0,5 - 1 kilót fogyjak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most nagyon elkavarodtam. 14,5 éves lány vagyok 164 cm-el és 57 kilóval. Már csak 2-3 kilót szeretnék leadni, bár leginkább alakot formálni. 64,6-ről indultam 12 hete, szóval eddig 7,6 kilót fogytam.


Nos, ez a fogyás úgy történt, hogy naponta kb. 1200-1300 kalóriát ettem és heti 3x-4x sportoltam, így gondolom most a szervezetem be van állva a napi 1200-1300 kalóriára, ami, mint utánaolvastam, nagyon kevés. Szeretnék ráerősíteni a sportra, így az utóbbi 2 hétben heti 6-szor mentem futni kb. mindig 40 perceket. Amikor elkezdtem egészségesen élni, kevés zsíros és cukros kaját enni, sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani + sok vizet inni, akkor is jó sokat tudtam már a különböző diétákról, és mivel én egészségesen akartam fogyni, mindenből ettem mértékkel és próbáltam nem a kalóriákat számolgatni. De most, hogy visszagondolok, még az is lehet, hogy tönkrevágtam a szervezetem az utóbbi 3 hónapban ezzel az 1200 kalóriával naponta...és ezt nagyon nagyon nem szeretném.


Szerintetek borzalmasan elrontottam? Még vissza lehet állni a "normális kerékvágásba", vagy ha 1500-1600 kalória (az alapanyagcserém 1450, mint írtam) fölött eszem, akkor rohamosan elkezdek hízni? Kérlek segítsetek, szeretném még picit formálni az alakom, amit ugye leginkább sporttal lehet elérni, de ha a sport mellett túl sokat eszem, az sem fog sokat érni. És ha a fogyás az egészségem rovására megy, akkor abbahagyom, de szeretném, ha egészségesen folytatódna. Megoldható? És ha igen, akkor mennyit kell ennem egy nap sportolás nélkül/napi 40-50 perc sporttal? Köszönöm az értelmes válaszokat!


2011. ápr. 8. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyuuuuugiiii... ülj le, és vegyél nagy levegőt :D Nincs semmi gáz, teljesen jól csinálod. 1200kcal zsírcsökkentő diétára a te paramétereiddel pont jó! Nem tudom mondjuk, hogy mi az étrended, mert azért nem mindegy, hogy miből van ez az 1200.
2011. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megint én... Már csak azért sem kevés, mert: 57 kilódhoz kell napi 100g fehérje, az 400kcal. És zsírcsökkentő diétához mondjuk 100g szénhidrát, amit akár csökkenteni is lehet... az még 400kcal. Ez így 800 és a fehérje és szénhidrát szükségleted már meg is van. Kis zsír van itt-ott, az kell a vitaminok felszívódása miatt... szóval az 1200-ban benne tud lenni minden, ha jó az étrend!
2011. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem jó!

ha az alapanyagcseréd 1450 kcal, akkor 1450 kcal-t kell egyél! ha kevesebbet eszel, akkor lelassul az anyagcseréd, a szervezet raktározni fog, és nem zsírból fogsz fogyni, hanem izomból.

2011. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező az előttem szóló butaságot mondott, el ne hidd!!! Az anyagcsere akkor lassul le, ha valaki egyszer v. kétszer eszik egy nap. Ha 1200-at eszel, és napi 6-ra van elosztva, akkor gyors lesz az anyagcsere.

Előttem szóló te meg gondolkozz.... két tábla csoki 1200 kalória. Ezt eszem reggel. Este meg benyomok egy tál lasagne-t. Ez összesen 2500 körül van. 1400 felett vagyok, tehát pörögni fog az anyagcserém????


A másik... izomból akkor veszít valaki, ha alégtelen a fehérjebevitel. Ezért kell zsírcsökkentő diéta alatt megemelni!!!

2011. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hú, jó lenne, ha ez tényleg így működne, ahogy írod...:) Mert így csináltam, figyeltem a zsír-szénhidrát-fehérje arányokra, de olyanokat olvasok most, hogyha az alapanyagcsere alatt eszik valaki, akkor a szervezete egy idő után bekrepál stb...és most elmaradt a menstruációm, az lehet a túlzott fogyókúra hatására, viszont nem tudom, hogy mi olyankor a teendő, azt nem írják sehol.

Pedig én nagyon nagyon igyekeztem egészségesen étkezni, napi ötször ettem megfelelő arányokban és nem voltam éhes szinte soha. Ha véletlenül mégis megéheztem két étkezés között (ritkán), akkor bekaptam egy abonett szeletet. Nem tudom tényleg, hogy mit csináljak most...

2011. ápr. 8. 18:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem, hogy izomból fogytam volna, nem lehet izomból 8 kilót fogyni. Ráadásul sportoltam mellette és még vizet sem vesztettem (mivel napi 2-3 litert ittam), úgyhogy ez a 7,6 kiló mindenképp zsírból ment, csak azon aggódom épp, hogy rosszat tettem a szervezetemmel, esetlen nagyon hamar visszahízom.
2011. ápr. 8. 18:11
 7/13 anonim ***** válasza:

12 hét alatt, még 12 kiló is normális! A menstruációdba tuti nem ez zavart be. Gondolj bele, egy 1200kcal étrend, ami jó dolgokkal van tele, zöldség, gyümi, fehér húsok, stb. az lenne káros, vagy inkább 2000kcal mekis kajából, túrórudiból és hasonlókból? AZ átlag ezeket eszi ugyanis. Ha nekik van menzeszük ettől, akkor neked is van :) Most látom, hogy 14 éves vagy... akkor meg tök normális, hogy még nincs rendszeres ciklusod!!!


Ha energikus vagy, nem éhezel, nem fáj a fejed, nem vagy fáradékony, akkor semmi gond az 1200 kcal-val! Mondjuk azért nagyjából leírhatnád az étrendedet, kíváncsi lennék.

És ne hagyd magad, annyi hülyeséget olvasni itt is, meg máshol is, hogy elképesztő!!!

2011. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A visszahízásról annyit, hogy az ugyanúgy működik, mint a fogyás. Ha napi 1500kcal-t égetsz, akkor 1200-nál fogyni fogsz, 1800-nál meg hízni. Olyan nincs, hogy na lefogytam, és akkor most visszatérek a régi szar kajákhoz, és már nem hízok vissza!
2011. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Alapvetően energikus vagyok, mivel suliba járok, az órákon (pl. egy dupla kémián :D) eléggé le szoktam fáradni, de gondolom ez normális. És nem fogok visszatérni a szar kajákhoz, miután elértem a kívánt alakot, azután is fogok figyelni az étkezésre és sportolni, de 1200 helyett 1500 kalóriát fogok enni (már ha ez így helyes).


Oké, leírom pl. a mai étrendemet, de ma egy kicsit kevesebbet is ettem, mint 1200 kcal.


06:30 1 tál zabpehely tej helyett vízzel elkészítve, pár csepp édesítő, benne gyümölcsdarabok (kb. 250 kcal)

10:00 1 db alma + 1 szelet abonett (kb. 70 kcal)

13:00 1 szelet csirkemell sütve, köretként rizibizi(= borsó + egy kevés rizs) (kb. 300 kcal)

16:00 1 db kaliforniai paprika (az a nagy piros :D) (kb. 50 kcal)

19:00 1 adag cézár saláta, benne egy kis csirkemellel, az öntet natúr joghurttal (kb. 250 kcal)

2011. ápr. 8. 18:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez már nem jó. Reggel nagyon fontos a fehérje! Az a kaliforniai paprika magában, az nem kaja, ahhoz is kellett volna egy kis csirkemell sonka. És az abonett nem a legjobb, inkább a pufirizs, és oda is kell sonka!!! Fehérjét egyél, mert az kell!!! Amúgy okés ez. Egyébként "mi nagyok" pl. a zöldségekből származó kalóriákat nem nagyon számoljuk, azt neked se kell... Egy paprika az semmi, párolt cukkini, gomba, répa...ezek mehetnek. És menjenek is, mert kell a rost!!

Amúgy jól csinálod!

De ez tényleg kevés... 1000 sincs. Legalább az 1200 azért legyen meg!! :)

2011. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!