Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha este megyek mozogni,...

Ha este megyek mozogni, előtte ehetek szénhidrátot, ugye?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy vacsira kevés/semmi szénhidrátot ne együnk, de ha utána (kb. rá másfél órára) mozgok egy órát, akkor lehet, nem?
2011. ápr. 11. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Általában másfél-két órát mondanak, de nekem saját tapasztalat, hogy inkább 3-4 óra. Persze lehet, hogy ez nem jó, de nekem nagyon rossz volt a gyomrom mozgás közben, ha előtte csak két óra telt el az étkezés után. Ciki, de büfögnöm kellett :)
2011. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én azt is jól bírom ha közvetlenül evés után mozgok (bár ilyet azért nem szoktam). :)

Szóval igazából a kérdésem az volt, hogy ilyenkor ehetek (több) szénhidrátot?

2011. ápr. 11. 17:35
 3/12 anonim válasza:
Hát, attól függ mennyire intenzíven mozogsz, meg hogy mit. Meg hogy mennyi szénhidrátról van szó. Ha benyomsz egy tábla csokit, azzal egy óra laza kocogással nem segítesz-.-
2011. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aerobicról van szó, és nem tábla csokikról, csak pl. kenyeret, pufirizst, gyümölcsöt, ilyesmiket nem ajánlanak.
2011. ápr. 11. 17:52
 5/12 anonim válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de én úgy tudom, hogy mozgás előtt kifejezetten ajánlott szénhidrát bevitele, ugyanis izommunka közben a legfőbb energiaforrásunk a szénhidrát, amit pótolni is kell.
2011. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja végülis tök jó, hogy mozgás előtt feltöltöd az izmok raktárját.. Nehogy előbb égjen a zsír, neee! :)))
2011. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az izom meg a zsír nem ugyanaz, éppen ezért ha nem izomból akar fogyni, annak valóban fel kell töltenie a raktárait...
2011. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Te most úgy konkrétan miről is beszélsz?

Attól, hogy nem tölti fel a raktárokat, még nem izomból fog fogyni. Úristen!

2011. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

"Sportolás közben, ha több mint egy órát tart a mozgás, ajánlott 15-20 perces időközökkel szénhidrát és folyadék fogyasztása. Ez jellemzően glukózt és elektrolitokat tartalmazó ital legyen. Sportolás után az intenzitás mértékétől függően a szervezet szénhidrát raktárai kiürülnek, amiket mihamarabb pótolni kell. A fehérjék fogyasztása is javasolt, hiszen az izmok regenerálódásához aminosavakra van szükség.

(...)


Kassai Krisztina

dietetikus "

2011. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
EMBEREK az izom szénhidrát és fehérjén alapszik csak hogy tudjátok:)
2011. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!