Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak tejtermékekből és tojásbó...

Csak tejtermékekből és tojásból be lehet vinni elegendő fehérjét?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a bolti húst, házihoz meg ritkán jutok. A csirkét eleve utálom, képtelen lennék annyi csirkemellet megenni, amennyi egy fogyókúra alatt indokolt.


Viszont tartok tőle, hogy sajtból, túróból, tojásból nem viszek be elég fehérjét.


2011. ápr. 13. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát számold ki, és ha megvan testtömeg-kilónként legalább 1, de inkább 1,5-2 gramm, akkor jó. Ha nem, akkor kevés. Ha kevés, kiegészítheted fehérje turmix-szal is. Én ez utóbbit csinálom.
2011. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hol van ilyen táblázat? Nekem ez a fehérje meg ch számolgatás még kínaibb mint a kalória számolgatás, pedig azt se értem :) ... Honnan a francból tudjam, hogy az a kis túró, amit a tízórai joghurtomba tettem, az hány g?


És mi történik ha nem eszem elég fehérjét?

2011. ápr. 13. 18:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogy hány gramm, hogy veszel egy grammra pontos konyhai mérleget, és mindig szépen leméred. A fehérje, szénhidrát és zsírtartalom meg rajta van az élelmiszerek dobozán. Általában 100 grammra van megadva, innen már kis matekkal ki tudod számolni, hogy mennyit viszel be.
2011. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem eszel elég fehérjét, akkor nem tud fennmaradni és regenerálódni az izomtömeged. Ami nagy baj, ugyanis az izmok használják fel a legtöbb energiát. Tehát izmok nélkül nagyon nehéz fogyni. Szélsőséges fehérjehiánynál meg úgy fogsz kinézni, mint egy etióp kisgyerek.
2011. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Gyakor ***** válasza:
A hal sem játszik? az még jól jönne. Egyébként az egy dolog, hogy rá van írva a dobozára a tejnek, hogy mennyi van benne, de az nem képes felszívódni, szóval a tejből bevitt fehérjét veheted nullának. Van még a tofu pl. vagy ilyesmi. Csirkemell pedig jó, csak jól kell elkészíteni és nem érzed olyan száraznak. :)
2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mért nem szívódik fel a tejben lévő fehérje?
2011. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

vagy még jöhetnek a növényi eredetű táplálékok is ezekben is vmennyi fehérje

gabonkák-zabpehely, lencse, sárga-zöldborsó, babok, gomba

párolva, rakott ételnek, levesnek, főzeléknek, salátának beilleszthető a napi étrendedbe

2011. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TOMAtm ***** válasza:
vegyél egy vödrös fehérjét és turmixban idd meg.olcsóbb és praktikusabb is.
2011. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gyakor ***** válasza:
A tej egy elég zsíros lötty, a gyomorban pedig a zsír gátolja a tejben lévő fehérje felszívódását.
2011. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy fehérjeturmix lesz. Csak úgy idegenkedem tőle, azt a testépítők isszák én meg épp fogyni szeretnék.
2011. ápr. 14. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!