Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » MIt csinaljak, h ne gondoljak...

MIt csinaljak, h ne gondoljak egesz nap a kajara?

Figyelt kérdés
Mar 6 hete fogyozom le is adtam 5kg-t de meg kellene legkevesebb 10et leadnom.az 1200 kalorias fogyokurat csinalom ugy h kozben minden nap tornazom is(van h tobbet van h kevesebbbet) de mostanaba egesz nap csak a kajara tudok gondolni es miota vakacio van megrosszabb lett:(
2011. ápr. 18. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Próbálj meg még több folyadékot (vagy zöldségleves levét) inni, és minél többet legyél házon kívül. :)
2011. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Még egy tipp, esetleg szotyizz el egy maroknyit...
2011. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
egyél. rengeteg minimális kalóriát tartalmazó kaja van (sok zöldség, gyümölcs, vagy csirke), amiket ehetsz bőven.
2011. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1200 kcal nagyon kevés.

Azért gondolsz állandóan a kajára, mert több energia kellene a szervezetednek, PLÁNE ha minden nap tornázol.


Nem írtad ugyan, hogy hány centi/hány kg vagy, így nem tudom hasznosak lesznek-e az én adataim, de leírom példának:


163cm vagyok, 59kg (64-ről indultam 2 hónapja, mondjuk vegyünk azt a kiindulópontnak)

Az alapanyagcsere szükségletem egy napra kb 1900 kcal volt(tehát ha nem akarok se hízni, se fogyni és nem mozgok, a mindennapi tevékenységekkel - légzést is beleértve - ennyit használtam fel)

Ezt az alap számot kell 15-20%-kal lecsökkenteni ahhoz, hogy sport mellett, normális ütemben, tarthatóan, nem jojózva tudjon valaki lefogyni.


Ezek alapján beálltam tehát arra, hogy 1600kcal-t eszek egy nap (teljeskiőrlésű dolgok, rengeteg(!) fehérje, zöldség, gyümölcs, 3l víz stb) nem többet, nem kevesebbet.


Sport pedig heti 4x intenzíven 1 óra, plusz biciklizés néha.


És fogyok. És nem áll le, és visszaszedni sem fogom.


Plusz előnye pedig, hogy nem gondolok egyáltalán a kajára, hiszen napi 5x étkezek.

2011. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyél normálisan. 1200 kalóriával hamarosan másfélszer annyit hízol vissza, mint amit leadtál, ezt garantálom. Amint besokallsz (már nincs messze az a pillanat, mert pont elég éhes vagy, ami érthető!), már jönnek is fel a kilók!

Aztán majd nem fogod érteni, hogy ha eddig 2000-rel vidáman súlyt tartottál, akkor miért hízol 1800-tól. De segítek: mert ez másfélszer annyi, mint az 1200.

2011. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

168cm es 73 kg vagyok:(

Tudom h nem sok az 1200 kcal de en fogyozas elott sem ettem sokat csak minden nap volt chips vagy fagyi vagy hasonlo amibol meg ha keveset ettem akk is sok kcal volt benne,meg persze volt olyan is h tobb hetig minden nap szalmakrumpli volt az ebed vagy esetleg a vacsi ugyh abbol is hiaba keveset ettem de tocsogott az olajban

2011. ápr. 18. 15:12
 7/18 anonim ***** válasza:

14:53 vagyok


Ezekkel az adatokkal és azzal a "múlttal" ahogyan 6 héttel ezelőtt étkeztél, biztosan visszahízod tán még a dupláját is ha 1200 kalóriás diétán vagy :(


Hidd el, hogy beválik amit írtam. Csak nagyon figyelj oda, hogy miből viszed be azt a napi kb 1600 kalóriát!

2011. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát, azért az a napi kalóriabevitel függ aktivitástól is, nem csak súlytól, kortól, magasságtól. De ha te folyton éhes vagy 1200 kalória mellett, akkor valószínűleg aktív életet élsz. Én például 1200 kalóriával egész jól elvagyok (mozgás nélkül alapvetően egy ülő munkát végző nő napi tevékenysége jellemző rám). Egy kalkulátor szerint az ajánlott nekem 1300, szóval nem vontam meg sokat :P sok helyen azt írják, hogy az eredeti igényednél 500 kcal-val kevesebbet kell fogyasztanod/ledolgoznod pluszba mozgással. Hát nemtudom, vannak kalkulátorok a neten mindenfelé, nézz körül :)


(egy tipp: egy intenzívebb, rövid futás ugyan nem fogyaszt, de megengedi, hogy több kalóriát vegyél magadhoz egy nap;)

2011. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mivel azt írta, hogy minden nap tornázik, így nem hasonlítható össze a te energiaigényeddel az övé, hiszen te nem mozogsz.


Minden napos tornánál többet kellene ennie.

2011. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, és a hátránya annak ha mozgás nélkül, nagyon keveset eszel és így próbálsz fogyni: a szervezet először az izmokat használja fel - tehát lesz egy (több-kevesebb ideig) vékonyabb tested, nulla izommal, magas testzsírszázalékkal, esetleg narancsbőrrel...
2011. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!