Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Csináljam meg...

Mit csináljak? Csináljam meg ezt a diétát, vagy mit tegyek, hogy végre lefogyjak?

Figyelt kérdés
159cm/48 kg, 14/L vagyok.El kéne már kezdenem egy rendes fogyókúrát, mert nem tudok sehogy sem lefogyni.Lehet, hogy megcsinálom a káposztaleves-diétát, mert attól állítólag sokat lehet fogyni, de anyukám nem engedi meg, de valahogy rábeszélem majd.Amúgy több, mint 2 hónapja életmódot váltottam, és elkezdtem heti 3x konditerembe járni, és a konditerem mellett itthon szoktam kardió edzéseket csinálni.Eddig csak 2 kg ment le rólam, ami szerintem nagyon kevés, mert rengeteget mozgok és nem is eszek sokat(napi 1000 kcal).A következő hónapban 4x fogok konditerembe menni.Most meg teljesen el vagyok keseredve, mert itt vannak az ünnepek, és nem bírom ki, hogy ne egyek sütit meg csokit, és tegnap is nagyon sokat ettem és ma is elég sokat, teljesen le vagyok törve, legszívesebben sírni tudnék.Mindjárt megyek, és addig edzek, amíg össze nem esek.Amikor sokat eszek, majdnem mindig sírok, tegnap és ma is sírtam e miatt.Szerintem a hétvége alatt híztam egy kilót, sőt szerintem még többet is.Amit 2 hónap alatt adtam le, szerintem egy hétvége alatt visszaszedtem.Nyárra 44 kg szeretnék lenni.Addigra hogyan tudnék 4 kg-ot fogyni?
2011. ápr. 24. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
jaj, istenem, hova akarsz fogyni.
2011. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért csupa anorexiás írogat ide kérdéseket??


Először is. Miért kéne lefogynod? 159 centihez 48 kiló nagyon is jó arány, ez a legnormálisabb, ami egyáltalán lehetséges. Azt el tudom képzelni, hogy löttyedt vagy, és szeretnél feszesebb lenni, de ennek egy módja van: SPORT! Mit csinálsz heti 3x a konditeremben és mennyi ideig? Húzogatod a súyokat 10 percig? Vagy futsz 1 órát? Mert ha nem az utóbbi lehetőség áll fenn, akkor nem csoda, hogy nem értél el eredményt. Kezdj el futni A SZABADBAN, sokkal élvezetesebb is. Felderítheted a környéket, kint lehetsz a természetben és még jó kedved is lesz tőle.


Másodszor is, 1000 kalória nagyon kevés egy napra, főleg sporttal együtt, ráadásul te még fejlődő szervezet is vagy, minden tápanyagot meg kellene kapnia a szervezetednek. Így sem csoda, hogy nem fogysz, hiszen a szervezeted azt hiszi, hogy ha továbbra is ennyi kaját kapsz, akkor meg fogsz dögleni, ezért raktározza a zsírt. Az étrendedre is kíváncsi lennék, biztos vagyok benne, hogy nem tökéletes.


Nem csodálom, hogy anyukád nem engedi a káposztaleves diétát. Nem ismerem, de már a nevéből is meg lehet mondani, hogy nem hatásos... Egészséges étkezés és sport nélkül nem megy, és ezt egész életedben tartanod kellene. Ugye nem fogsz 80 éves korodig (már ha megéled azt a kort ezzel a koplalással) káposztalevesen élni? Lefogysz ezzel x kilót, aztán visszaszeded a kétszeresét.


Ja és ne a kilókat nézd, hanem azt, amit a tükörben látsz. Lehet, hogy azért csak 2 kilót fogytál, mert izmosodtál, és az izom nagyobb tömegű, mint a zsír.


Mindenesetre olvass utána az egészséges életmódnak, és ne kezdj bele addig semmiféle fogyókúrába, amíg nem tudsz róla mindent. Ne vágd tönkre magad, és főleg ne sírj 2 nap miatt, amikor mindent összezabáltál (amit amúgy nem is csodálok egy ilyen diéta után), mert 2 nap nem a világ.


És ezt nem szemrehányásként írom, sőt. Én is csak 15 éves vagyok, de már sokat tudok az egészséges táplálkozásról és a sportról, úgyhogy ajánlom neked is, hogy nézz utána NORMÁLISAN, mielőtt belevágsz. Ha pedig tényleg elkezded csinálni, akkor sok sikert, de ezt a hülyeséget, amit most csinálsz, gyorsan hagyd abba. Leginkább azt tudom ajánlani, hogy egyél teljesen normálisan, és fuss vagy biciklizz vagy ússz vagy karatézz vagy bármilyen aerob mozgást végezz mellé, így nem lesz felesleged, mégsem sanyargatod majd magad.

2011. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nahh, kezdetnek: MÉLY LEVEGŐ. 14 éves vagy, ebben a korban SENKINEK nem tetszik az, amit a tükörbe lát. Ezek a legszebb éveid az életben, ne akard elrontani állandó fogyókúrázással, és stresszeléssel olyan dolgok miatt, amiknek nincs is értelme. Nézz szembe a tényekkel, nincs súlyfelesleged. Továbbra is sportolj, NE négyszer kondizni, hanem bicikli, futás barátnőkkel, barátokkal, és elég kétszer. És egyél többet, de egészségesen. Beszélgess erről anyukáddal, vagy olyannal, akiben megbízol. Ne tedd tönkre magad.
2011. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes a súlyod! Én is 14 éves vagyok, 53kg és 157cm. Van rajtam egy nagyon kevés felesleg, szóval nem valami modell alkatom van, de engem nem zavar. Úgyis nyúlni fogok (és te is fogsz), akkor jobban el fog oszlani a zsír rajtam. Amúgy meg most úgyis a duci lesz a "divat". Nem is értem miért akar minden korombeli olyan lenni, mint a tévében látható anorexiás sztárocskák.
2011. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
már nem azért de attólmég hogy azt mondjuk hogy húsvét van egyáltalán ugyanolyan nap mint a többi, csak erre fogod a nassolást. egyházi ünnep, mi köze az evéshez?
2011. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerdem en, miert? Miert akarsz meg fogyni? Felejtsd el a merleget, mert lehet, hogy leszel 44 kg, de ugy fogsz kinezni mint egy 10 eves. Sportolj, biciklizz, fuss es ha bejon a jo ido uszhatsz is. Ezek sokkal jobban fognak formasitani. Esetleg beiratkozhatsz valami tanctanfolyamra vagy aerobikra, azok amugy is olyan jo kis kozossegi programok, lehet ismerkedni, stb. En is kivancsi lennek ra, hogy milyen osszetetelu volt az 1000 kalorias etrended. De annyit latatlanban is meg tudok mondani, hogy ez baromira keves mozgas mellett. A csokira/sutira meg annyit, hogy ennyitol nem lesz semmi bajod. En is megeszek egy heten 1* egy kisebb szelet sutit vagy csokit, megis fogyok. Ne keseredj el, a buntudatot meg felejtsd el, mert ennek sulyosabb kovetkezmenyei is lehetnek. A kaposzta dietat meg veletlenul se probald ki, mert a duplajat fogod visszahizni.


Off: A masodik valaszolonak uzennem, hogy jo latni, hogy vannak meg ilyen erett gondolkodasu 15 evesek :)

2011. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ne akarj lefogyni mert úgyhallottam hogy narancsbőrös leszel.de a sport tényleg jó, mert most alapozod meg az izmokat és később már nem nagyon tudsz javíani az alakodon. egyél naponta max egy csokit és inkábbb gyümölcsöket, de a biosz könyvbe nekd nincsnek ilyenek írva?
2011. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!