Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ha nagyon...

Hogyan fogyjak le ha nagyon sok rajtam a felesleg? Már nagyon el vagyok keseredve

Figyelt kérdés

Szóval 175 cm, 100 kg vagyok, lány, 20 éves. Utána néztem pár helyen a neten, hogy hogyan lehet egészségesen lefogyni. Azt írták, hogy az a jó ha heti 1kg-ot fogyok, aerob mozgással(én sétálni, vagy szobabringázni fogok), de állítólag ha nem iktatok be súlyzós edzést akkor egy idő után izmot is fogok veszteni. Na most, az a problémám, hogy nem igazán értm, hogy ez a súlyzós edzést mit takar, tehát felveszek két súlyzót és emelgetem(ami ugye csak a karomat izmosítja), akkor a többi testrészemből ugyan úgy izmot veszítenék. Vagy ilyenkor kell a konditerem? Sajnos arra nem lesz pénzem...

Szóval hogyan csináljam pontosan? Már nagyon el vagyok keseredve, állandóan rosszkedvem van, arról nem is beszélve, hogy a ruhavásárlás is kínszenvedéssé vált, konkrétan semmi nem jön rám, vagy ha igen akkor olyan vagyok benne mint egy sertés. Egyszerűen nem bírok tovább így élni. Az a célom, hogy minden hónapban lemenjen az a 4 kiló aminek le kell menni. Hogyan csináljam pontosan? Bármilyen infót szívesen veszek! köszi annak , aki végigolvasta és válaszol!


2011. ápr. 27. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vesztesz izmot, ha nem eszel elég fehérjét.

Én úgy fogytam le 60 kg-t, hogy nem is végeztem súlyzós edzést. És lám, mégis van ám elég sok izmom mindenhol.


Szóval nagyon figyelj a fehérjebeviteledre! Nálad min 120 g!

2011. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia sorstárs!

:)

Ne keseredj el ennyire. Amikor valaki felszed egy kilót, akkor abból 0,25 izom, a többi zsír. Tehát rajtad bőven izom is, amiből veszíthetsz. Ha most varázsütésre eltűnne csak a zsírod, és megmaradna az izom, úgy néznél ki, mint egy férfi testépítő. :DDD

A súlyzós edzésre: testépítős oldalakat javaslok, ott utána tudsz olvasni, mit takar a tömegnövelés, a szálkásítás, és ha kérdezel fórumokon, segítenek is. Velem mindig nagyon kedvesek voltak eddig, úgyhogy csak bátran!


Ezzel a súlyfelesleggel már a kitörés is izmot épít, ha kis sorozatszámban csinálod, és nagy megterhelést jelent az izmoknak. -> Ettől nő.

A szálkásítás, mikor kis megterheléssel, nagy sorozatszámban dolgoztatod az izmaid.


Ezen kívül a mozgás azért nagyon fontos, hogy a bőröd feszesebb legyen, az alakod szebb és arányosabb, mindegy mit, csak mozogj! Akár a tollas is jó, vagy otthon tornázni, a lényeg, hogy dolgoztasd meg jobban az izmokat, mint eddig.

Nem elhanyagolható, hogy több kalóriát is égetsz el. :)


Mellette ésszerűen egyél, minél egészségesebben, kevés, vagy semmi fehér liszt és cukor, és hamar le fog pottyanni az első tíz kiló.

Ha megáll a fogyás, ne add fel semmiképp!!! Ez az egyik legfontosabb. Ilyenkor kell rendületlenül tovább csinálni a diétát és a mozgást, és kibírni, amíg újra mozdul a mérleg nyelve.


Sok sikert, és kitartást a fogyózáshoz!

2011. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen súllyal óvatosan fuss, és egyáltalán ne kitörésezz, mert szétmegy a térded.

Kezd valami kímélőbbel.

2011. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána a gumiszalagos edzésnek, azzal az egész testedet izmosíthatod, kíméletesebben, mint a súlyzózással.
2011. ápr. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 marcsika84 válasza:
Szia kedves sorstárs! az én problémám hasonlo a tiédhez.Én 3-4 honapja 115kg voltam a 167cm-hez,most vagyok annyi mint te 100kg.Én eddig kevesebbet ettem és sétáltam,most fogom elkezdeni a futást.Előttem van a követendendö példa a szomszédomban lakik az unokatesom aki 21éves és 117kg-rol indult 8honapja most 80kg.nem nyult meg a bőrre nagyon csinos lett.annyit csinált hogy kevesebbet evett mint előtte ,este 5után semmit és sziguruan minden este félorát kocog.Tudom nagyon nehéz elkezdeni magamrol,de muszály ha valami normális göncöt akarunk venni magunkra.Ha valami kérdésedd van irj nyugodtan,amugyis kiváncsi vagyok neked milyen meglátásaid vannak.
2011. ápr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt:) utolsó: írtam egy privit
2011. ápr. 28. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!