Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testepitok, edzok tanacsara...

Testepitok, edzok tanacsara lenne szuksegem. Melyik fajta edzes a leghatekonyabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje eletmodot valtottam fogyas celjabol, rengeteget olvastam/tanultam rola es valoban nagyon hasznosnak bizonyultak az infok, ugyhogy a kaja reszet a dolgoknak azt hiszem mar atlatom es ertem.


Viszont az edzessel kapcsolatban meg bizonytalan vagyok. Mar 12 kilot fogytam (meg kb 20-at szeretnek), setaltam, ellipszis trener, tanc, bicikli, ami eppen jott. De most szeretnek rendszert is vinni bele, plusz sulyzos edzes. Az lenne a kerdesem, hogy hany ismetlest erdemes csinalni a gepeken, mennyire legyen nehez? Mi a leghatekonyabb fogyas szempontjabol? Sok helyrol azt hallom, hogy a sulyzos a legjobb, valaki mastol azt, hogy fussak, gyalogoljak inkabb stb. Szoval kicsit ossze vagyok zavarodva, jol jonne egy kis segitseg.


Nagyon szepen koszonom! :)


2011. ápr. 28. 13:36
 1/1 anonim válasza:

Szia!


A lehető legjobb dolog, hogy életmódot váltottál és sportolsz! Sőt még ennél is jobb, hogy tanulsz és olvasol is róla!

Amit most írok, az egy korábbi válaszom, itt-ott beleírva, de remélem lesz benne számodra is hasznos!


Ha lány, ha fiú vagy a leghatékonyabb, ha edzőterembe mész és sulyzós edzést végzel (sőt tulajdonképpen ez az egyetlen módja a testalakításak). Mindkét nemnek ugyan úgy kellene edzeni (a hölgyek esetében ez biztosan nem vezet gusztustalan túlizmosodáshoz, mivel genetikailag és hormonálisan nem igazán lehetséges ez).

Kezdetben heti 3 sulyzós edzés (későbbiekben 4) garantált eredményt hoz. Eleinte az alapgyakorlatokat részesítsd előnyben (lent -a linkben- benne vannak). És akkora súlyokkal igyekezz edzeni, hogy kb. 8 ismétlés menjen.

Módszerében nincs eltérés a tömegnövelő és a szálkásító edzés között sem (nem igaz a kis súllyal sokat- az szálkásít elv.). Igazából csak a táplálkozásban van ilyenkor is különbség. (negatív, vagy pozitív energia mérleg). Az az igazság, hogy nincs helyi fogyás. Olyan, hogy (csak) hasból, combról, bokáról, tokáról fogyás nem létezik. Az egész tested zsírraktárait használja a szervezeted, ha összességében több energiát használsz fel, mint amennyit beviszel. Legjobb, ha úgy állítod be a fogyásod, hogy edzés mellett -1 kg lejön hetente.


Ha ezek mellett még van időd és energiád, akkor gyalogolhatsz, meg futhatsz, vagy végezhetsz bármilyen aerob sportot is. De kalória-felhasználás hatásában a súlyzós edzés (és pláne utána a szervezeted által a regenerálódásra fordított energiamennyiség) valóban legelőre kivánkozik.


Ezen az oldalon vannak a hasznos alapismeretek, edzésmódszerek:


[link]

[link]


Az egész fogyókúrában nem az a lényeg, hogy hány kg-t fogysz le, hanem, hogy mennyi zsírt adsz le. Nincs helyi fogyás pl.: nem a hasazástól lesz kocka hasad, hanem attól, hogy a testedben elraktározott zsír elér egy olyan alacsony szintet, hogy már nem borítja zsírréteg a hasizmaidat- hölgyeknél ez kb. 15%, férfiaknál kb. 8%)


Ezzel ellenőrizheted a legjobban a változást:

[link]


(a három pontos mérés elég férfiaknak, nőknek is)


Még valami ami nem szorosan ide tartozik, de azért leírom: Izületvédelem szempontjából tartózkodj az alábbi gyakorlatoktól: Combnyújtás gépen, homlokraeresztés (tricepsz), nyakból nyomás (nyak mögé eresztve, nyak mögé húzás (hát).


Remélem segítettem! Jó edzést, fogyást, izmosodást, mindent!!!:)

2011. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!