Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szülők felelőssége az elhízáss...

Szülők felelőssége az elhízással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy szülő nagyban felelős azért,hogy a gyereke már kiskorában elhízik,azaz,hogy mindenféle "szenny" kajával tömik,(chips,hotdog,pizza,kóla meg egyéb cukros üditők)már 7-8 évesen is akár?

Egy 7 éves gyerek,hogy tudná felmérni,hogy most mi az az étel ami sok értékes tápanyagot tartalmaz milyen mennyiségben,és melyik az ami csak ront az egészségén és elhízik,majd később kedve se lesz lefogyni...

Szerintetek egy szülő nem érzi ennek a felelősségét és még csak utána sem jár annak,hogy milyen kaját vegyen a gyerekének amitől nem hízik el,az milyen szülőre vall?


2011. máj. 7. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

felelőtlen.

Elsőkézből tapasztaltam meg ezeket a szülőket...


Nekem 14 évesen jött meg az eszem, akkor voltam 115 kg. Azóta már lefogytam, de szerintem örök életemben figyelnem kell a súlyomra...

A húgom 11 éves és 90 kg. Ő még nem méri fel ennek a súlyát ezért hatni sem tudok rá...


Ja, és a szüleim még mindig vesznek csokikat meg chipseket. A húgom meg nem ismeri a mértéket... ha rászólok én vagyok a rossz...

2011. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

azért ez nem ilyen egyszerű. én már tudom, hogy ha pár éven belül gyerekem lesz, nem fogok neki jutalomcukorkákat venni, pizzával tömni a fejét, és fehérkenyér is ritka vendég lesz az asztalunkon. viszont azt is tudom, hogy minél jobban tiltanak valamit, a gyerek annál jobban akarja. pl. anno én azt láttam a barátaimtól, hogy ha valami jó dolog történt (jó évvégi bizi, sikeres nyelvvizsga stb..) akkor a család elvitte őket mekibe. én hiába könyörögtem éveken át a szüleimnek, hogy legalább néha menjünk el, egyszerűen nem engedtek (zsebpénzem sose volt). így aztán mikor felkerültem pestre egyetemista koromban, "pótolni" kellett a hiányt, így volt, hogy 1 héten többször is ott ettem. szóval az se jó, ha kifejezetten tiltva vannak dolgoktól, mert akkor tuti később lázadni fognak.

az is közrejátszik még a dologban, hogy a legtöbb családnak épp csak arra van pénze, hogy a legegyszerűbb kajákat megfőzzék. pl. nagymamám egyedül nevelte anyukámat, aki mindig is jó húsban volt, pedig nem evett rengeteget, csak éppen rosszat: krumplis tészta, rakott krumpli, tejfölös pörkölt, főzelékek, fehérkenyér, mert ezekre volt pénz. ráadásul nagymamám nem járt biokémiára, hogy tudja, ezektől hízik a lánya.


természetesen én is elítélem azokat a szülőket, akik lelkism furdalást éreznek azért, hogy egész héten alig foglalkoznak a gyerekkel, és cserébe teletömik a zsebüket mindenféle édességgel. de lássuk be, akik szegényebbek, azok nem engedhetik meg maguknak az egészséges táplálkozást, és főleg azok a szülők, akik maguk is kövérek, fogalmuk sincs róla, mitől azok. ráadásul nem is látják kövérnek a gyereküket, hiszen nekik szinte már ez a természetes.

aztán van olyan is, hogy a gyerek azért is kihisztizi magának az édességet, és a szülei, annak ellenére, hogy tudják, rosszat tesznek vele, engednek neki. ez gyenge jellemre vall, vagy éppen csak lesz.rják, hogy mi lesz a gyerekkel, csak legyen végre nyugtuk. ez az eset is nagyon gáz.

2011. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen a szülő felelős a kisgyerekek elhízásáért. de nem csak abból a szempontból hogy megveszi neki a chipseket csokikat, hanem azért is mert nem mutat példát, nem neveli a sportra az egészséges étrendre.(természetesen akinek nem inge nem veszi magára) sajnos a szeretetet agyonetetéssel fejezi ki a legtöbb szülő is, nem akarnak ők rosszat, csak sajnos nem tudják mi a jó.
2011. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

csak az a lényeg!

mit veszünk, mennyit engedünk a gyereknek. mert a gyerek nem az iskolában hízik el, ez tény..

2011. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
szerintem is felelős...én most vagyok tizennégy egy másfél évvel ezelőtt 81.5 kg voltam!mára már lefogytam 54.5 kg-ra a 173 cmhez,mert megjött az eszem,de hogy őszinte legyek még ma is rettegek attól,hogy esetleg megint elhízott lehetek.folyton a kalóriát számolom,meg,hogy mennyit égetek el egy nap,stb.sőt olyan is volt,hogy majdnem bőgtem miután megettem egy szelet süteményt...És ha nem is csak ők a hibásak,de a szüleim mindenképpen bűnösök ebben,mert nem szóltak rám és megvették az ételeket.Most a 12 éves hugom is kezd rá ébredni a dolgokra,ő is túlsúlyos,bár ő még egyenlőre csak 62 kg.A legkisebb testvérem össze-vissza zabálja az egészségtelen kajákat 5 éves és már huszonhat kiló!Hiába szóltam erről a szüleimnek,ők azt mondják,hogy én is ugyaniylen duci voltam kiskoromban.
2011. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Felelős . Csak egy a gond oda mész az anyudhoz/apudhoz megkérdezed -Anyu/Apuu szerintetek kövér vagyok

Vagy azt mondják hogy: -Nem dehogyis ilyet mégegyszer megnahaljak!

Vagy:

-Pont jó a sulyod.

Mert féltik a gyerekeiket hogy megsértik ha kimondják a valóságot de minden szólönek a saját gyereke a legszebb!

2011. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felnőtek a hibásan, ravaszan rá kell venni őket hogy egéséges életmódót éljenek pl.: túrázások ,kirándulások , városnézés stb. Szakács tudomány bővitése .
2011. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!