Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez tényleg túlsúly? Vagy csak...

Ez tényleg túlsúly? Vagy csak én vagyok ilyen aggódó? Értelemes, válaszolkat kérek! (lent több info)

Figyelt kérdés

11 éves vagyok , 154 cm magas és 49-50 kg.

Most hetente 2-szer sportolok és egyre több dolgot (zöldség,gyülmölcsöt) eszek meg amitől régen undorodtam. Mégis 1 kilót sikerült fogynom.

Megmértem a testömeg indexem és 20.2 volt. Azt irta ki,hogy túlsúlyos vagyok. Belátom,evés terén nem vagyok angyal , de édességből 1 nap max. egy puding és egy süti.

Látszik a hasom egy kis változás,de attól ott maradt az az úszógumi. Ráadásul itt a fürdőruha szezon lassan és nem merek bikinit felvenni. Értelmes válaszokat kérek aki szkeptikus nem is írjon választ , köszönöm !


2011. máj. 8. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
mivan??? mindenmki megőrült?? dehogy túlsúly..
2011. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon ducinak nézek ki mintha vagy 60 kg lennék , de mindenki az mondja hogy túlsúlyos vagyok. És nagyon idegesítő.
2011. máj. 8. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem ha mellőzöd az édességet, meg ezeket, sok gyümölcs-zöldség, kevesebb fehér kenyér, illetve heti 3-4 alkalommal sport, akkor sikerül lefogynod.

a magasságból kivonjuk a 110 cm-t akkor jön ki az egészséges normális testsúly, ez nálad 44 kg. mivel ez a számítás az egészségest mutatja, ezért rajtad 5 kg felesleg van, de mivel mondom ez az egészségest mutatja, az esztétikailag formás alak pedig szerintem még ebből is mínusz 5 kg.


de szerintem nem kell fogyóznod, csak egészségesen élni, és sportolni, és lemegy! amúgy meg fejlődésben vagy, 1-2 év és egy hónap alatt nősz 10 centit, nem fog látszani a háj, ha van rajtad.

2011. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,a válaszokat.

a furcsa az hogy fél évvel ezelőtt 42 kg voltam :(

2011. máj. 8. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem furcsa: D Gondolom akkor fél évvel ezelőtt sem voltál 154 cm.Nősz és ezzel együtt a súlyod is nő.Fogadd el.Gondolom voltál már 30 kg körül is...vajon miért is?Mert kicsi voltál...magasságra is.Kezdesz nőni.

Amúgy egyáltalán nem vagy duci.Nekem ez normál testsúlyban jött ki,kiszámoltam.Szóval ne aggódj még amúgy is nyúlni fogsz.Próbálj egészségesebben enni,egyél gyümölcsöt,zöldséget és sportolj.Más nem nagyon kell ide:D

Nyugi:)

2011. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. máj. 8. 16:38
 7/10 anonim válasza:

Na de kérlek!!!! 11 éves vagy!! Fejlődő szervezet! Nem vonhatsz meg semmit magadtól. Jó persze, az édességet, de egy gyereknél nem sokat számít, ha mellette sportol. Meg nem vödörszámra kell enni. Eszedbe ne jusson fogyókúrázni!

A másik, pár hét múlva fogod látni a változást.Kéthetente állj mérlegre is. Az nem mond sokat, hogy egy kilót fogytál. Adj időt magadnak, adj időt a testednek. DE! Ne gyötörd a testedet. Ne vidd túlzásba az edzéseket sem.

2011. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2011. máj. 8. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a nem lehet megvonni semmit azt jelenti, hogy minden szart lehet enni halomra, de nem. Ha te 10 féle ételből beviszel minden makrotápanyagot megfelelő arányban, akkor elég a 10 féle kaja.

11 évesen azonban teljesen felesleges ilyen dolgokkal foglalkoznod. Bikini meg hasonló gondok lol, senkit nem fog érdekelni, hogy egy 11 éves gyereken hogy áll a bikini.

2011. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Teljesen normalis a testtomeg indexed!Egyebirant 19-24-ig normalis!25-30-tol no es persze azon tul beszelunk tulsulyrol!Rendben vagy teljesen!:)
2011. máj. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!