Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is van, aki nem szeret...

Más is van, aki nem szeret mozogni?

Figyelt kérdés

Sportolnom kéne. Tudom, de mégsem akaródzik.

Csak néhány tevékenység van, amit szeretek csinálni, de az is csak időszakos. Utálok megizzadni, utálok elfáradni, utálom ha látják, ahogy szenvedek...

Hát csak én vagyok ilyen anti-fitness felfogású? :D

Sorstársaim találjatok rám!

Rá tudtátok venni magatokat valamire? Állítólag csak elkezdeni nehéz, aztán már hiányzik is. De nekem elkezdeni és folytatni is nehéz, és ha abbahagyom sosem hiányzik a mozgás :P


2011. máj. 18. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én se nagyon szeretek, bárcsak enélkül is menne, de sajna nem, így mindig ráerőltetem magam, de után boldog vagyok, hogy megtettem. Hetente 5x edzek, jól felszívom magam, és neki fogok. Ezt már 2 hónapja csinálom, a fogyásom nagyon látványos. A kulcs, hogy én most nagyon le akarok fogyni.
2011. máj. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én totál ilyen vagyok. :D Úgy 9 hónapja találtam egy edzőtermet, ami először nagyon tetszett, azóta le is mentem és végigcsináltam a 30 perces edzésprogramot heti 4-szer, de semmit nem fogytam tőle, pedig az evésre is figyeltem, így totál elment a kedvem. :( És az a baj, hogy ha abbahagynám, nem hiányozna. :S
2011. máj. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Áhh emberek, szánalmas vagyok...


Úgy látszik mindenki erőt vesz magán és csinálja, de akkor nekem miért nem megy? Akaratgyenge vagyok, elásom magam a föld alá. :D

2011. máj. 18. 00:32
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Tavaly 1 hónapig feküdtem betegség miatt,meg egy hónapot lábadoztam.A heti edzés adagom kb 20 éve 4-5 alkalom.

Úgy bedepisedtem a mozgás megvonás miatt,hogy majdnem sírtam.

Imádok leizzadni,imádok elfáradni,imádok másokkal együtt edzeni és legyőzni őket:).

2011. máj. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen vagyok én is, sőt, talán még rosszabb is, beteges vagyok, látványosan ügyetlen is, a mozgásigényem egyenlő a nullával, és minél jobban próbálom erőltetni, annál elkeseredettebbé válok, és annál jobban meggyűlölöm a tornát, sportot is, és végsősoron önmagamat is. Hiába agyalok, hogy mi lenne az ideális mozgásforma, amit tudnék is végezni és képes is lennék megszeretni és rutinná tenni, ilyet én még nem találtam.


Az életmódváltás diétarésze amúgy már öt hónapja remekül megy, következetesen betartom, megszoktam, egészségesebb lettem, fogytam is eleget, mások szerint túl sokat is, szerencsére nagyobbrészt zsírból, a "sok-sok fehérje és csak kevés szénhidrát, az is a jobb fajtából" étrendnek hála. Szóval kajálás ügyben a legtöbb diétázóhoz képest erősnek mondható az akaraterőm. De azért egy igazán szép és fitt alakhoz biza sport is kéne, az meg nekem nem megy, ebben totál csődtömeg vagyok. :(

2011. máj. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Kezdetnek érdemes csak napi kétszer 1-1.5 óra sétát próbálni. Nem kell átöltözni meg minden izét, nem izzadsz le, nem ordít rólad, hogy fogyózáshoz csinálod, csak egyszerűen mész az utcán. Persze érdemes egy jó menős tempót venni.

Aztán jöhet a futás, esetleg nordic walking, az egyfaja séta, de mindenféle izmot átmozgat.

Ezek pont jók arra, hogy rászoktassanak a mozgásra.

2011. máj. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
De van ám! Nem is tud lefogyni. Sőt! Olyan is van, aki wc-re is lusta kimenni. Be is pisil.
2011. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Régebben én se nagyon szerettem. Aztán elkezdtem itthon 2 naponta 1 órát aktívan kardiózni... el sem kell mondani mennyire megizzadtam, de most már tényleg hiányzik a mozgás :) Tényleg nehéz elkezdeni, de pótolhatatlan az érzés amit az edzések után érzel.
2011. máj. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem eleinte. Először napi 20-30perceket szobabicajoztam, aztán mostmár 1 órát (ezt kb 2 hónapja). Itthon nem zavar hogy izzadok, és mivel látom az eredményt ezért nem is hagyom abba. Ha pl valami okból nem csinálom akkor tök lelkiismeretfudalásom van. Durva. Hidd el jó a mozgás, utána tök felvagyok pörögve, persze el is fáradok, este szoktam csinálni, utána megyek zuhanyozni és minden jó.
2011. máj. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Azt hiszem bennem sorstársadra találtál. Én is pont így vagyok. Utálok mindenféle sportot, sétálni se szeretek. A kutyát is kiviszem inkább a futattóba, hagyom 2 órát játszani szaladgálni, addig én üldögélek, beszélgetek. Mindenhova kocsival megyek. Meg is van az eredménye. Olyan könnyen mondja mindenki, hogy sportolj, mozogj, nem értik meg, hogy nekem az nem megy. Tornából fel voltam mentve, a hátam miatt, igazából tudtam volna tornázni, de már akkor is utáltam. Szaladni mégjobban utálok, egyből elfáradok, kivörösödik a fejem, szomjas vagyok, fáj a lépem, minden bajom van. Jártam Aerobikra, nem fogytam semmit és kínlódés volt. Utánna mindig úgy megéheztem, hogy bevágtam egy hamburgert a mellette lévő kajáldában, szerintem még pluszban voltam indkább, mint minuszban. Szóval rólam ennyit. Nem hiszem, hogy létezik az a sport, ami nekem tetszene, próbáltam fitnesst, Zumbát, Turbo Jamet, Kapuerát, meg még sokmindent. És mindent utáltam. A mozgásom annyi csak, míg kitakarítom a 3 szobás lakást. Pedig muszáj fogyjak 15 kilót az esküvőmig, hogy visszanyerjem a versenysúlyom, de azt hiszem csak diétával fogom összehozni. Van egy évem. Ez van. Nem leszek olyan csinos, mint akik teremben nyomják, de nekem megteszi. Nincs mit tegyek, munka, egyetem, házimunka, vőlegény és kutya mellett, nem fogom ezzel sanyargatni magam szabadidőmben.

2011. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!