Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is van, aki nem szeret...

Más is van, aki nem szeret mozogni?

Figyelt kérdés

Sportolnom kéne. Tudom, de mégsem akaródzik.

Csak néhány tevékenység van, amit szeretek csinálni, de az is csak időszakos. Utálok megizzadni, utálok elfáradni, utálom ha látják, ahogy szenvedek...

Hát csak én vagyok ilyen anti-fitness felfogású? :D

Sorstársaim találjatok rám!

Rá tudtátok venni magatokat valamire? Állítólag csak elkezdeni nehéz, aztán már hiányzik is. De nekem elkezdeni és folytatni is nehéz, és ha abbahagyom sosem hiányzik a mozgás :P


2011. máj. 18. 00:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

09:28 nak

Ez a bajom nekem is , munka után haza megyek de főzzek takarítsak, tanuljak is és a vőlegény és család is igényel.(ezt nem panaszként mondom ) Ha néha van szabadidőm akkor szeretek kikapcsolódni.

Mindig azt mondják hogyha akarsz szakítasz rá időt, de az a baj hogy miről mondjak le? Hétvégén meg igyekszem behozni azt ami elmaradt hét közben. Mert szerintem aki naponta 1-1.5 órát sportol az vagy nem dolgozik vagy valamiről le tud mondani. Ennyi minden nem jön össze.

2011. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Nincsen olyan aki végkép nem szeret mozogni, vagy sportolni! Én is ezt hittem, de megtaláltam ami nekem tetszik és már minden percét élvezem, alig várom hogy mehessek. Ki kellene találnotok valakivel aki támogatna és menne veled, hogy mi az ami tetszene! ZUMBA, SZALSZA, SÉTA, ÚSZÁS, LÉPCSŐZÉS A HELYI TORONYHÁZBAN :-)), JÓGA ezek mind jók!

Jómagam 33 évesen kezdtem el megmozdulni, de meg kellett tegyem az első lépéseket mert 2 gyerek és a híres jójó után narancsbőr, lógó se.., kacsaláb, ... minden elért!- ezen változtatni kellett! Próbálkozz mert nem csak duma, hogy mozogni kell!

2011. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést és a biztatást is :)


3 éve felhíztam kicsit. 160 cm-hez 62-63 kg voltam. Zavart a dolog, de valahol elfogadtam, sokáig nem is akartam változtatni. Aztán tavaly ősszel valami rámjött és elkezdtem diétázni. Most ismét 55-56 vagyok. A diéta most valamiért nem megy és egyébként is mindenki azt mondja -és én is belátom - hogy tornázni, mozogni kellene inkább.

De miért olyan baromi nehéz rávennem magam? Főleg egyedül. Mindig az jut eszembe, hogy ha veszek is bérletet valahová, csak pocsékolás lesz, mert nem fogok eljárni rendszeresen. Az időhiányról meg tényleg ne is beszéljünk... :)

2011. máj. 18. 14:29
 14/19 anonim ***** válasza:

Én minden sportot nagyon utálok. Viszont civilben szoktam biciklizni, és sétálni a vízparton, erdőben.


Menj el a Dechatlonba! Nézz szét! Vegyél magadnak valami ajándékot!

Ha veszel szuper extra törölközőt, hozzá való táskával, az aktuális sporthoz való melltartót, kiscipőt, hozzá fittness szeletet, izotóniás italt, és a pasid elvisz kocsival az edzőterembe, ahol vár a barátnőd, úgy azért ki lehet bírni valahogy.


Még jógázni éppen elmegyek. Vagy szauna, úszás.Sí.

2011. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Leírtad,hogy miért nem megy.Mert egyedül csinálnád.

Egyedül edzeni tényleg nem a legmotiválóbb.Nincs benne kihívás.Az elején meg nem árt ha van.

Szerintem csoportos edzést kellene választanod,ahol egy idő után kialakul a kötődés a hellyel-többiekkel és ha nem mész már hívnak telón,hogy mi a helyzet stb.

Azonkívül meg olyan sport kellene aminek haszna és célja van.

Nekem soha nem volt célom a kocka has,mégis olyan,de ez csak egy mellékhatás.

És nem azért kocogok,hogy fogyjak,hanem az állóképességem fejlesztésért.

Az elsődleges célom az edzéseimmel,hogy jobb verekedő legyek másoknál.

Tehát az edzéseknek szerintem egyértelmű,jól megfogalmazható célokat kell szolgálniuk.

2011. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hozzád illő sportot próbálsz. Futni például én is utálok,de a Pilatest meg a labdajátékokat (foci,kosár) nagyon szeretem. Kosarazás közben még többet rohangálok mintha kimennék szimplán futni,de észre se veszem hogy elfáradtam,annyira koncentrálok a játékra :)


Ha nincs kedved kifejezetten sportolni,alakítsd úgy az életed hogy sokat kelljen mozognod: sok lépcsőzés,sok séta,sok sürgés-forgás. Lehet ezek nem olyan "hatásosak" mint a súlyzózás meg a futás meg hasonlók,viszont legalább nem a tv előtt fekszel.

2011. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább tornázok napi 1,5 órát Rubint Rékára, csak ne kelljen elmennem futni XD
2011. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 ssup ***** válasza:

Én sem szeretek, nyugodj meg.

Egy ideig nagyon sportos voltam, de abbahagytam, mert nem voltam túl boldog tőle, és szabadidőm sem volt. Aztán két hónapja azt mondogatom, hogy elmegyek futni, de utálok futni, úgyhogy mindig meggondoltam magam. Én úgy fogyok, hogy közben nem sportolok, hát van ilyen.

2011. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy amit szeretek vagy időszakos (kori, tudom van görkori is a világon, de az nem tetszik annyira) vagy xart se ér (biciklizés). Egy darabig gondolkoztam a tai chi-n, de itt Debrecenben nem sok lehetőség adódik rá. Meg a munkám miatt nem tudok mindig ugyanakkor menni :(
2011. máj. 19. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!